• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

LogoMatik[E-A] - Enigma2 Logo programı

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• LogoMatik[E-A] - Enigma2 Logo programı

Merhaba arkadaşlar;

LogoMatik[E-A] yani E2 cihazlar için Logo değiştirme programımın yeni versiyonunu aşağıdan indirebilirsiniz.

"Scan E2 STB" düğmesine basarak ftp ayarlarından yapmış olduğunuz bilgilere göre bağlandığınız cihazınızdaki tüm logoları alabilir, resim ve MVI olarak kaydedebilir ve değişiklik yapıp tekrar cihazınıza gönderebilirsiniz.

Cihazınızdan aldığınız logoların isminde, örneğin "backdrop (link bootlogo)" gibi bir isim görürseniz o resim bootlogo resmiyle aynı olup, bootlogo.mvi dosyasıyla aynı mvi kullanıyor demektir. Zaten programda da o logo değiştirilemez ve bulanık olarak görünecektir. Yukarıdaki resimde de görebilirsiniz.

Cihazınızdaki logolarda değişiklik yaparsanız "FTP Upload" düğmesiyle göndermeden önce mutlaka "Convert To MVI" düğmesiyle MVI ye dönüştürmeniz gerekmektedir ve ardından cihazınıza gönderebilirsiniz.

Free Logo düğmesiyle cihazınıza bağlanmadan istediğiniz resimleri MVI dosyasına çevirerek saklayabilirsiniz.

Sağ üstteki "MVI to Jpg" düğmesiyle seçtiğiniz MVI dosyasını resime dönüştürüp yine resim olarak kaydedebilirsiniz.

Programı Vu-Uno cihazım ile BlackHole, VTI, OpenPli ve OpenSpa imajlarında deneyip test ettim. Diğer marka E2 cihazlarda nasıl sonuç verecek bilemiyorum çünkü Vti ya da OpenPli gibi imajlarda "vuplus-bootlogo" diye bir klasör içinde de logolar bulunuyor. Dolayısıyla Dreambox, GigaBlue gibi cihazlarda ne olacak bilemiyorum.

Program henüz beta seviyesindedir, gerçi çok karışık bir program da değil ama son aylarda ciddi zaman ayırma problemi yaşadım ve bu sebeple bitmesi çok uzun sürdü.

Programda bazı 3.parti componentler kullandım ve bunları içine gömdüm. Bu sebeple boyutu biraz büyüktür.

Program Windows Vista ve üzeri sürümlerde çalışacaktır.

İndirmek için tıklayınız.

logo matik aktif olmuyor
    Saygılar

Yorum yap

programi indirdim ama virus uyarisi aldim antivurusten

Yorum yap

bendede win7 de aciliyor ama alttaki seyler gorunmuyor gri ekran ortasindada hic bir sey gelmiyor
        goldmaster 80900 MAĞDURU
        Artık CCCAM kullanıyorum

Yorum yap

lider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          bendede win7 de aciliyor ama alttaki seyler gorunmuyor gri ekran ortasindada hic bir sey gelmiyor
          Bu sorunu yaşayan çok kişi var sanırım. Müsait olduğumda ilgilenmeye çalışacağım.

Yorum yap

logo matik aktif olmuyor
            Saygılar

Yorum yap

aktif olmuyor derken ip nizi tam olarak girdinizmi
              Arkadaşlar! Gidip Toros Dağları'na bakınız Eğer orada bir tek yörük çadırı görürseniz Ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki Bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

Verilen bilgiler test amaclıdır deneme riski şahsın kendine aittir.
              Sorumluluk alınmaz
              .
              Saygılar

Yorum yap

[B]LogoMatik proğramım artık aktif olmuyor...Dizüstü pc de hdd değişti.Bu değişimden sonra çıktığı günden beri sorunsuz kullandığım xorion LogoMatik [E-A] proğramını artık PC görmez oldu.Bugün PC yi alıp servise götürdüm.Onların ilgi alanı olmadığı için çok uğraştılar.Ama yine de çalıştırmayı başaramadılar.
                Proğramın çalışabilmesi için pc de bulunması gereken Netframework-4.0 eski- yeni tüm versionları kurulu olmasına karşın yine de çalışmadı.
                PC de şu an Windows7 kurulu.Dream Edit-FlashXP-FileZille-Putty gibi proğramlar sorunsuz çalışıyor.Bootlog proğramının bulunduğu yer şu an diğer FTP proğramlarının olduğu yerde.Yardımcı olabilecek dostlara minnettar olurum..
                /B]

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X