Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Linux Tabanlı Uydu Alıcıları > Dikey - WeTek > Dikey WeTek Core 4K > Wetek Core ELEC

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-12-2015, 23:37   #11
byagli
Section Moderator

Üye No: 42744
Giriş: 25-01-2007

Uydu Alıcısı: WP2 , KI PRO

HD lerden görüntü aldım. Sorun şu imiş. Vu+ da hangi kanal açıksa o kanaldan görüntü geliyor , diğerlerine geçiş yapmıyor. Kanal listesini tam buluyor ama oda uzun sürüyor. Kanallar özellikle HD ilk başta tutukluk yapıyor. Oda sonradan geçiyor. Kanala listesinde buketler görülmüyor.
byagli is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2015, 02:07   #12
ozkaradag
Co-Administrator

ozkaradag kullanıcısının avatarı

Üye No: 129108
Giriş: 12-04-2015

Uydu Alıcısı: WeTek-Play 2

Abi TRT4K'yı dener misin bir zahmet?

Sevgiler...
ozkaradag is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2015, 09:26   #13
byagli
Section Moderator

Denemeye çalıştım ama kanalı listesine almamış bile. Akşama tekrar uğraşacağım.
Eski 18-12-2015, 11:26   #14
erolaksakal
Yeni Üye

Üye No: 12229
Giriş: 07-04-2006

Uydu Alıcısı: next 2000 cıs plus, Vu+2Se, Android TVBox RK3368Chip, Amlogic 812Chip, Ion2 Openelec HTPC

pvr vu adonla TRT 4k izleyen varmı? ben başka cihazla pvr vu+ adon ile vu+solo se2 den aktararak izliyorum. merak ettim wetek core s812 chip set başka cihazda denedim ses senkronizasyonu bozuk ve görüntü hafif ağır çekim. (jarviste oluyor kodi 15 ve altı görüntüyü ekrana taşımıyor) anladığım kadarı ile TRT 4k 50p yayın yapıyor wetek görüntü çıkışı 4k 30P ondan oluyor diye düşünüyorum bileniniz varmı. s812 mali450 görüntü kalitesi çok iyi wetek sorunsuz gösterirse almayı düşünüyorum yoksa roc chip devam yada amlogic s905 alacağım.
erolaksakal is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2015, 11:29   #15
erolaksakal
Yeni Üye

Uydu Alıcısı: next 2000 cıs plus, Vu+2Se, Android TVBox RK3368Chip, Amlogic 812Chip, Ion2 Openelec HTPC

Alıntı:
byagli tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
HD lerden görüntü aldım. Sorun şu imiş. Vu+ da hangi kanal açıksa o kanaldan görüntü geliyor , diğerlerine geçiş yapmıyor. Kanal listesini tam buluyor ama oda uzun sürüyor. Kanallar özellikle HD ilk başta tutukluk yapıyor. Oda sonradan geçiyor. Kanala listesinde buketler görülmüyor.
vu pvr adon tüner ayarlarından single tüner sec istediğin kanalı seçer ve değitirirsin(veya standby al cihazı) (sistem +eklentiler+eklentilerim+pvr istemciler+vu+ enigma2 yapılandırma kanallar kanal değişiminden önce değiştir seçeneğini seç )
kanalı yüklemesi için gelişmişten : kullanıcı adın varsa şifren yoksa boş koy genelden de vu nun ip adresini yazman yeterli) uzun taramasının sebebi buketler istediğin bukti seç veya cihazadan son tarananları sil

Düzenleyen : erolaksakal - Tarih : " 18-12-2015 " - Saat : 14:21
Eski 18-12-2015, 12:27   #16
byagli
Section Moderator

Alıntı:
erolaksakal tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
vu pvr adon tüner ayarlarından single tüner sec istediğin kanalı seçer ve değitirirsin (sistem +eklentiler+eklentilerim+pvr istemciler+vu+ enigma2 yapılandırma kanallar kanal değişiminden önce değiştir seçeneğini seç )
kanalı yüklemesi için gelişmişten : kullanıcı adın varsa şifren yoksa boş koy genelden de vu nun ip adresini yazman yeterli) uzun taramasının sebebi buketler istediğin bukti seç veya cihazadan son tarananları sil
İşyerindeyim. Akşam denerim ve sonucu yazarım. Teşekkürler.
Eski 18-12-2015, 20:24   #17
byagli
Section Moderator

Alıntı:
vu pvr adon tüner ayarlarından single tüner sec istediğin kanalı seçer ve değitirirsin(veya standby al cihazı) (sistem +eklentiler+eklentilerim+pvr istemciler+vu+ enigma2 yapılandırma kanallar kanal değişiminden önce değiştir seçeneğini seç )
Söylediğiniz gibi yapınca kanallar değişmeye başladı. Teşekkür ederim. Yalnız TRT 4K dan görüntü alamadım , üzgünüm. Arabelleğe alıyor diyor ama %0 da bekliyor. 4K gösteren bir cihazdan mesela solo 4K dan denemek lazım.
Eski 19-12-2015, 11:18   #18
erolaksakal
Yeni Üye

Alıntı:
byagli tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Söylediğiniz gibi yapınca kanallar değişmeye başladı. Teşekkür ederim. Yalnız TRT 4K dan görüntü alamadım , üzgünüm. Arabelleğe alıyor diyor ama %0 da bekliyor. 4K gösteren bir cihazdan mesela solo 4K dan denemek lazım.
solo 4k ye gerek yok elinizdeki cihazla izlersiniz. ben izliyorum kodinin sürümü ile alakalı Tv 1080p full hd, uydu vu solo se 2. ama ben android üzerinden kodi jarvisi yükledim sende openelec üzerinde jarvis var ve bahsettiğiniz (ara belleğe alamama) sorunu bende jarvis den önceki sürümlerde karşılaştığım sorundu jarvis te düzeldi. birde dream editle TRT 4K yı tv yayını olarak değiştirrdim (data veya Radyo olmayacak) izlersin ben sorunsuz izliyorum. almanya Arjantin maçı nı devamlı veriyoe denk gelirsen eğer süper görüntüsü var (4k60p çekilmiş maç)

ama yanılmıyorsam sendeki cihaz 4k30p olmasından dolayı görüntü çok hafif ağır çekim gibi, sesde 5 -10 saniye ileride gelecek çünkü s812 cipset cihazdada ben deneme yaptım. (TRT 4k 50p görüntü yayınlıyor bilginize)
---bu cihazı nerden aldınız acaba??

Düzenleyen : erolaksakal - Tarih : " 19-12-2015 " - Saat : 11:21
Eski 19-12-2015, 15:17   #19
byagli
Section Moderator

Dreamedit te düzeltmeyi yapacağım , deneyip bilgi veririm akşama. Jarvis te yeni sürüm çıkmış. Onuda denerim.

Cihazı ilk çıktığında WETEK in kendi sitesinden aldım. % 10 indirimim vardı indirimi görünce beklemeye dayanamadım aldım. Biraz beklerseniz DİKEY den alabilirsiniz. Cihaz hız olarak 10 numara. Openelec resmen akıyor. Kumandası bir önceki versiyona göre çok iyi. En önemlisi iyi destek veren bir ekip var arkasında. Bu nedenle çinden alınabilecek ucuz cihazlara göre destek istiyorsan WETEK al. Mach1 usta ve Ozkaradag ustanın emeklerine teşekkürler. İngilizce olarak destek kendi sitesinde var. www.wetekforums.com
The Following User Says Thank You to byagli For This Useful Post:
ozkaradag (19-12-2015)
Eski 19-12-2015, 20:13   #20
byagli
Section Moderator

Alıntı:
solo 4k ye gerek yok elinizdeki cihazla izlersiniz. ben izliyorum kodinin sürümü ile alakalı Tv 1080p full hd, uydu vu solo se 2. ama ben android üzerinden kodi jarvisi yükledim sende openelec üzerinde jarvis var ve bahsettiğiniz (ara belleğe alamama) sorunu bende jarvis den önceki sürümlerde karşılaştığım sorundu jarvis te düzeldi. birde dream editle TRT 4K yı tv yayını olarak değiştirrdim (data veya Radyo olmayacak) izlersin ben sorunsuz izliyorum. almanya Arjantin maçı nı devamlı veriyoe denk gelirsen eğer süper görüntüsü var (4k60p çekilmiş maç)

ama yanılmıyorsam sendeki cihaz 4k30p olmasından dolayı görüntü çok hafif ağır çekim gibi, sesde 5 -10 saniye ileride gelecek çünkü s812 cipset cihazdada ben deneme yaptım. (TRT 4k 50p görüntü yayınlıyor bilginize)
---bu cihazı nerden aldınız acaba??
Denemem yine başarısız. TRT 4K yı corede OPENELEC te izleyemedim. WETEKPLAY de ses geliyor görüntü yok. OPENELEC te ne görüntü ne ses var. Arabelleğe alıyor diyor ve kalıyor. Rafa kaldırdığım Vu+Duo var ondan yayın almayı denemeyeceğim.
Android tarafında da denedim ama android tarafı openelec gibi akıcı değil. OPENELEC jarvis daha hızlı ve stabil.
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık