• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

sinyal sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• sinyal sorunu

arkadaşlar bi sorunum var elimde 3 tane cihaz var next 2000 dreambox 500 ve dsmart sunny turksattaki frekanslarda şöyle bi sorunum var örnek kanal d 11905 frekansından çıkması lazım ama bendeki cihazların 3 ündede 11907 veya 11908 den çıkıyo sinyali zayıf olan bütün frekanslarda oluyor aklıma takılan lnb den olabilir diye düşünüyorum veya kablodan ama emin olamıyorum tekrar tekrar dene me şansım yok çatı her istediğim zaman çıkamıyorum çıktığımda sorunu çözmem gerek bana zararı dsmart cihazında oluyor frekansları düzenleyemediğimizden dolayı cihazı kullanamıyorum kartı diğer cihazlarda çalıştıramadığım içinde d smartı kullanmak istiyorum bi fiki verin bana sinyal kaymasısı sebebi ne olabilir

--------------------------------------------------------------------------------

Sorun kullanılan LNB'de dir. Başka bir LNB ile test ederseniz sorunu çözerseniz.

Kolay gelsin.

Yorum yap

hocam bi sorum olcak türksat3A da otomatik tarama yaparken örneğin eskiden sinyal seviyesi 80 di kalite 92 falandı.Türksat3A fırlatıldı sinyal düştü kalite arttı.sinyal 77 kalite 100 98 falan neden sinyal düştü hocam

Yorum yap

Sinyal: LNB'ye bağlı olan kablodan receivere gelen sinyal
        Kalite: Uydudan gelip, çanakta toplanan ve LNB'ye giren sinyal.

Yorum yap

haklısınız sorun lnb de ama cihazlar üzerinden hallettim sorunu aynı sorunu yaşayanlar olabilir diye paylaşmak istiyorum lnb ayarlarında sabit olan 9750 ve 10600 olan sayılarda değişiklik yaparak sorun çözüldü örnek kanald 11905 den çıkması gerekirken 11907 den çıkıyordu 10600 olan değeri 10598 olarak düzelttin lnb deki frekans kayma sorunu halloldu tüm frekansları doğru değerinde buldu bütün cihazlarda aynı ayarlar geçerli bendekiler next 2000 xcıs sunnydsmart dreambox ve ss2

Yorum yap

aynı sorun bendede vardı kablo değişimi ile sorun çözüldü!!
            Atlanta HD-Box Pvr/Dreambox 500 S/110Triax OffsetÇanak/StabHH-120DisecgMotor/Dıavola 0.1db Inb

Yorum yap

sitedeki merkezi çanakta aynı sorunla uğrasıyoruz sinal düşük,fakat kalite yükseldi. buna bir çozüm önerebilirmisiniz

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X