• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next hd2000 aldım ama 3 lnb kurulumunu yapamadım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next hd2000 aldım ama 3 lnb kurulumunu yapamadım

merhaba arkadaşlar bugün itibariyle next hd2000'e geçtim ama büyük bir sorunum var ve çözemedim 3 adet çanağım var(türksat-hotbird ve digitürk'ün kendi çanağı eutelsat) daha önce dreambox ile 3 uyduyu da sorunsuz izliyordum fakar next'de sadece turksatı izleyebiliyorum çanak ayarlarından lnb sırasına göre ayarladım fakat otomatik arama yapınca hiçbirşey bulmuyor elle girdiğim zaman da birşey bulmuyor.yardımcı olursanız sevinirim

uydu ayarları+çanak ayarları+en baştakinden.uydunu seç, dayzekine göre dörtlüyse disepc 1.0 dan 1 numarayı seç(türksat için) +0/22 khz switch yazanyeri AUTO yap ve kumandadan yeşil tuşla kaydet...diger canaklar içinde aynılarını dene tamamdır.
    dün düşman ingiliz,fransız,anzaktı.bugün düşman cahillik,fakirlik,ayrımcılık.
    ismail dönmez-yazar

geçebilirsin anadan,yardan,serden
    seninde destanını okuyalım ezberden,
    haberin yok gibidir taşıdıgın degerden,
    elde sensin,dilde sen,gönüldesin baştasın
    fatih'in istanbul'u fethettigi yaştasın.

arif nihat ASYA

Yorum yap

sonra uydu ayarlara tekrar gel.
      otomatik arama veya kanal eklemeye gel ve uyduları tarat kanallar bulunur.
      dün düşman ingiliz,fransız,anzaktı.bugün düşman cahillik,fakirlik,ayrımcılık.
      ismail dönmez-yazar

geçebilirsin anadan,yardan,serden
      seninde destanını okuyalım ezberden,
      haberin yok gibidir taşıdıgın degerden,
      elde sensin,dilde sen,gönüldesin baştasın
      fatih'in istanbul'u fethettigi yaştasın.

arif nihat ASYA

Yorum yap

çok şükür sorunu çözdüm lnb high/low ayarlarını değiştirerek buldum eutelsat da hd yayınlar hariç hepsini buldu ayarı mdu2 10000/10450 yapınca çıktı hotbirdde 400e yakın buldum şu an için tek sorunum hd kanalları bulmuyor elimle frekansları girmeme rağmen yine de bulmuyor...

Yorum yap

dt hd ler için 11028H30000 plot açık 8psk (LNB MDU2 ler için)

Yorum yap

yok hocam 11028h30000de de çıkmadı teledünya hd'yi bile bulmuyor hd yayınların frekansını girince bulmuyor bir ayarı filan mı var..ayrıca sabah arkadaşın orda test ederken teledünya hd' vardı diğer hd'ler de eve gelince resetledim sıfırdan kendim kurdum şu an tek sorunum hd'ler

Yorum yap

teledünya türksatta benim verdiğim frekans dt nin ben bu şekilde bulmuştum hd kanalları

Yorum yap

lnb mdu2 mi

Yorum yap

lnb mdu2 11028h30000 fec2/3 dvb-s2 8psk ayarlarını tekrar kontrol et

Yorum yap

plot açık yapmayı unutma

Yorum yap

yok bulmuyor aynen dediğin gibi yapıyorum hotbirdde ki hd kanalları da bulmuyor

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X