• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 CIS Super Plus da USB disk

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 2000 CIS Super Plus da USB disk

Arkadaşlar, makineyi yeni aldım ve adam en iyisinin bu olduğunu söyledi. Hatta USB flash diski takarsam programı kaydedebileceğimi söyledi. Ben de flash disk değil de usb hard disk bağlasam olur mu dedim, olur herhalde dedi, aldık. Neyse.
    Flash disk te sorun yok, denedim ve kaydediyor, ancak benim istediğim 250 GB usb hard diskimi kullanabilmek. Acaba bunu kullanabilirmiyim ? Kullanırsam nasıl ?
    Hard diski fat/fat32/ntfs nasıl formatlamam lazım?
    fat ve fat32 yaparsam birkaç parçaya bölmem gerekecek ? Bölünce hard diski tüm parçaları görecek mi yoksa ilk parçayımı görecek ?

Bunun gibi bi sürü sorum var, yapabilirsem çok süper olacak, bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

shinda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, makineyi yeni aldım ve adam en iyisinin bu olduğunu söyledi. Hatta USB flash diski takarsam programı kaydedebileceğimi söyledi. Ben de flash disk değil de usb hard disk bağlasam olur mu dedim, olur herhalde dedi, aldık. Neyse.
    Flash disk te sorun yok, denedim ve kaydediyor, ancak benim istediğim 250 GB usb hard diskimi kullanabilmek. Acaba bunu kullanabilirmiyim ? Kullanırsam nasıl ?
    Hard diski fat/fat32/ntfs nasıl formatlamam lazım?
    fat ve fat32 yaparsam birkaç parçaya bölmem gerekecek ? Bölünce hard diski tüm parçaları görecek mi yoksa ilk parçayımı görecek ?

Bunun gibi bi sürü sorum var, yapabilirsem çok süper olacak, bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.
    kardeş ilk önce konu açmışsın yeri burası değil günlerdir bizler ve forum arkadaşlarım aynı konuyu işliyoruz soruna gelince hiçbir hdd kullanamıyorsun
    sadece cihazın tanıyabildiği 1cgbyt ile 4cgbyt olanını kullanıyorsun pvrli yazılım sayfasına bak gerekli tüm bilgiler orada var saygılar sevgiler
    Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
    Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

arkadaşım bende 80gb hd var ve kullanıyorum ama beni 1 hafta uğraştırdı patriton magic 8.0tr diye bir program var onunla hd 32gb geçmeyecek şekilde böl ve fat32 biçimlendir cihaz sadece birinci bölümü görüyor ben kaydettiklerimi bilgisayarda diğer bölüme aktarıyorum

Yorum yap

teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için

ancak konunun nerde tartışıldığını bulamadım bi link verirmisiniz okuyayım orayı.

Yorum yap

Neyse, gecenin bir vaktinde uğraşa uğraşa yaptım sonunda, lazım olur diye anlatıvereyim.
          1. Partition magic programı ile (yada windowsta bilgisayarım sağ tık - yönet - disk yönetimi) 32 GB dan büyük disklerin ilk bölümünü 32 GB olacak şekilde (32768 MB) bölüyoruz.

2. Burada esas dikkat edilmesi gereken nokta, formatladığımız sabit diskin ilk bölümüne C harfini atıyoruz. En azından ben böyle yapınca çalıştı. Sürücü harfi atamazsanız çalışırmı bilmem ama windowsta dosyalara erişemezsiniz. Eğer başka bir harf atarsanız makine diski görüyor ancak kayıt hatası veriyor.

Kolay gelsin.

Yorum yap

Bu konu aylardır forumda işleniyor zaten. Yeni konu açmadan forumu biraz araştırın. Konu kapanmıştır.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X