• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Düzenlenmesini İstediğinİz Özellikler

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• usb den televizyonda oynayan filmleri HD me kaydedip daha sonra izlemek istiyorum..CIS taki gibi...

Yorum yap

• kanal gizleme yani yazılımda aktif değil

mach1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Hdtv de menulerde göze çarpan eksik yada istediğiniz extra özellikle şu işlemi şu şöyle yapsaydık daha iyi olurdu gibi fikirleriniz varsa kullanım ile ilgili buraya yazın mantıklı gerekli yapılabilecek olanlar daha sonra uygulanabilir...
      yni yazılımları yüklememe rağmen kanal gizleme aktif değil gizleme yapmıyor acil önemli bir eksiklik

Yorum yap

• azayhan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        yni yazılımları yüklememe rağmen kanal gizleme aktif değil gizleme yapmıyor acil önemli bir eksiklik
        kanal gizleme artık kırmızı record tuşu ile oluyor. x+ ile değil. Bir de öyle dene.

Yorum yap

• Mach1 hocam 2000 CIS süper plusta ki gibi kör nokta taraması yazılıma dahil edilemezmi.Konuyu işleyen arkadaş olduysa özür dilerim.

Yorum yap

• selam arkadaşlar next 2000hd cihazda 5+1 destekleme varmı bende üç çıkış çalıştı birde kumandada teletex yokmu bir türlü bulamadım teşekkür ederim.

Yorum yap

• corluca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              selam arkadaşlar next 2000hd cihazda 5+1 destekleme varmı bende üç çıkış çalıştı birde kumandada teletex yokmu bir türlü bulamadım teşekkür ederim.
              Teletex olan kanal üzerine gel kumandadan AV+ tuşuna bas teletex bölümünün aktif olduğunu göreceksin.

Yorum yap

• alis kardeş çok çok teşekkür ederim.

Yorum yap

• arkadaşım yeniyazılım için eline sağlık ama daha önce kanal gizleme yapılıyorken son yazılımda gizleme yapılmıyor, bilgine

Yorum yap

• sayın üstadım ben başka bir bölümde derdimi yazmıştım fakat buraya yazayım dedim.Süper HD modelim var ve ben e-sata bölümünden 120 GB HDD taktım tamam rec düğmesine bastığımızda aslanlar gibi kayıt yapıyor.bunun haricinde görev atama bölümünden istediğim bir kanalı istediğim saatte kayıt yapabilirmiyim diye denedim zamanı geldiğinde ekranda bir uyarı çıktı işte şu şu kanalı kayıt edecekseniz ok tuşuna basın diye tamam bastım ve kayıt başladı.fakat sonraki denemelerimde birde ok tuşuna basmayayım dedim bakalım ototmatik kayıt yapmaya başlayacakmı diye malesef başlamadı ve görevide okey lemediğim için tamamen listeden yok etti.Bu konuda yazılımsal olarak yapılacak bir şey varsa çok memnun kalırım.

Saygılar

Yorum yap

• Sinyal ve motor kontrolü sorunu

Arkadaşlar bence bütün isediğniz özellikler çok güzel ama öncelikle bu cihazın 2 önemli probemi var.dreambox500s,next8000xcam,topfield59000,kısmen next9000ultra gibi cihazlarda aşağıdaki sorunları yaşamazken aynı antenlerimin sinyal seviye göstergesi 80,kalite 90-95 iken bu cihazda 30-35 40 oluyor bazı kanallarda normal gözükse bile çoğu kanalda belirttiğim seviyelerde.
                      2. problem motorlu antende kollu motorda nexstar pozisyonerde kullanırken birincisi çok hassas ayar yapamıyorsunuz,2.cisi ayarladığınız uyduyu aynı noktada tekrar izleyemiyorsunuz 3. bir uyduya yönlendirdiğinizde anten dönüp olması gereken noktaya geldiğinde kalite %10 gösteriyor 10-15 saniye sonra %30 olup yayın izlenir duruma geliyor.Şunu söylemek istiyorum tabiki bu cihaza extra özellik kazandırmak çok güzel ama (emeği geçen herkeze çok teşekkür ederim)ama cihazın temel fonksiyonlarının hatasız yada kabul edilebilir bir düzeye gelmesi bu cihazı daha üst seviyeye getirecektir diye düşünüyorum.

Yorum yap

• Sata lı modelde ...

1.Bildiğiniz gibi bir kanalı seyrederken başka kanalı kaydedemiyoruz, bu işlem aynı tp de olan kanallar için yapılabiliyor ama farklı tp deki yayınıda başka kanal seyrederken seyredebilsek
                        2.Birde kaydedilenleri bilgisayarda da seyredebilsek

Yorum yap

• mgkmgk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          1.Bildiğiniz gibi bir kanalı seyrederken başka kanalı kaydedemiyoruz, bu işlem aynı tp de olan kanallar için yapılabiliyor ama farklı tp deki yayınıda başka kanal seyrederken seyredebilsek
                          2.Birde kaydedilenleri bilgisayarda da seyredebilsek
                          kayıt yaparken başka tp izlemek için cihazın çift tunerli olması lazım başka türlü olmaz

Yorum yap

• 2000 hd de kayıt olayına yeni başladım daha önce dm 7000+hdd kullandıgım için bir kaç noktadaki eksikligi sizler ile paylaşmak istedim.

1) İleri ve geri sarım hızı X2. Haklı olarak kayıtları çok yavaş sarıyor ve geri alıyor.
                            2) kayıt sırasında ileri geri yapılamıyor,kayıt sırasında pause olabilmeli ileri geri yapılabilmeli
                            3) kayıt esnasında hdd de yüklü diger kayıtlar izlenemiyor.

bu özelliklerin eklenebilecegini düşünüyorum. ustalarımızdan konu hakkında cevap bekliyorum.Esenlikler Dilerim.
                            Dell XPS 1530
                            Vestel Pixellence Full HD LCD USB TV
                            Next 2000 HD E-Sata + 500 GB HDD
                            Next 8000 X Cam
                            Next 2000 Plus
                            Next V-Box
                            Vestel 4500 Divx Dvd Player

Yorum yap

• sevgili Mach1 üstam bir ricam olacak.
                              ileride çıkacak yazılımlarda hd2000 deki kayıtlarımızı ileri -geri sarma özelliği çok ağır.2x2 ile uzun kayıtları geri veya ileri almak saatleri aliyor. bunu x4,x8 ve 18 vb durumuna gelmesi mümkünse babii?
                              dün bir filmi kayıt yaptım.sabaha kadar cihaz 11 saat kayıt yapmış. o 11 saatlık kaydın içindeki filmi ileri almak 3-4 saat alacağı için oğraşamadım.
                              eniyi dileklerimle

Yorum yap

• mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                sevgili Mach1 üstam bir ricam olacak.
                                ileride çıkacak yazılımlarda hd2000 deki kayıtlarımızı ileri -geri sarma özelliği çok ağır.2x2 ile uzun kayıtları geri veya ileri almak saatleri aliyor. bunu x4,x8 ve 18 vb durumuna gelmesi mümkünse babii?
                                dün bir filmi kayıt yaptım.sabaha kadar cihaz 11 saat kayıt yapmış. o 11 saatlık kaydın içindeki filmi ileri almak 3-4 saat alacağı için oğraşamadım.
                                eniyi dileklerimle
                                bölüm atlatma eklenecek

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X