• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Volt Ayarı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Volt Ayarı

Acaba lnb volt ayarının kanal üzerindeyken sarı tuşla değiştirilme imkanı olabilir mi? Ya da tp'ye göre volt ayarı kaydetme imkanı. Diğer uydularda bilmiyorum ama astra gibi sinyal sorunu olan uydu da bazı tp'lerden sinyal bir üst volt ayarından geliyor. O zaman da mevcut tp'lerde sinyal azalması veya yokluğu yaşanıyor. Her seferinde çanak ayarlarına dönmek pratik gelmiyor. Bu sorun sadece bana mı özgü. Yoksa tamamen kullandığım lnb'yle mi ilgili. Lnb 0.3 db idi sanırım.

özellikle bazı tp'lerin sinyallerinin zayıf geldiği astra uydusunda yaşadığınız bu problem tamamen yayınlarla ilgili bir sorundur,yine de tam emin olmak için lnb'nizi değiştirip başka bir lnb ile test edin..
    Forum Kuralları

Yorum yap

konu montaj sorunları ile ilgili olduğundan uygun alana taşınmıştır...
      Forum Kuralları

Yorum yap

mpl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        konu montaj sorunları ile ilgili olduğundan uygun alana taşınmıştır...
        Bu problem sık yaşanıyorsa söz konusu topikteki cihazın ilerki yazılımlarında dile getirdiğim bu öneri dikkate alınır mı diye ilgili bölümde konuyu açmıştım.

Yorum yap

lnblerinde çalışma voltajı belirli yani standart ayarlar çerçevesinde üretiliyor onun için lnb besleme voltajını aşırı yükseltip alçaltmak uygun değildir..eğer sinyal ve kalite yetersizse bu konu farklıdır.seyredebileceğin uyduya göre uygun lnb ,çanak vs.. gerekmektedir.kolay gelsin.
          Next HH Disecq motor 120 çanak 42E-30W
          2 x 90 çanak 5 Uydu.42E-19E-13E-7E-5E

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X