Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Linux Tabanlı Uydu Alıcıları > Dikey - WeTek > Dikey WeTek-Play 2 4K

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-06-2017, 13:38   #1
mercury77
IpTv Member

Üye No: 5702
Giriş: 20-01-2006

Varsayılan Power Key ve Sd karttan açılış yapamıyorum

Öncelikle oldukça çok okumama rağmen rastlayamadığım için bu başlığı açmak zorunda kaldım.
Wetek 2 play aldım fakat iki konuda malesef sıkıntı yaşamaktayım bu tabikide cihaza yabancı olmamdan. birinci sorum şu
1. backup lardan birini forumdan indirdim sd karta diskmanager ile yazdım daha sonra cihazın yanında olan yuvaya kartı taktım. fişi çekip takınca bana açılışla beraber sd den boot etmek istiyorsan power key tuşuna bas dedi. ben bunun açma kapa tuşu olduğunu düşündüm ama değilmiş. bir süre bekledikten sonra malesef ene android işletim sistemiyle devam etmekte. yani openatv yada verilen backupları kartta açılış yaparak yükleyemiyorum. bu konuda sizden yardım bekliyorum.
2. evimde nas var bu nas içinden film izlemek istiyorum ve bunu weplay den göstermek istediğimde bana ağla ilgili bir yer gelmiyor.
local diye tek bir klasör geliyor buda cihazın içi androidolan klasörlerle dolu. bunun başka bir uygulama ile yapabilirmiyim.
kodi den göstermeden başka şansım yokmu.
şimdiden özellikle boot kısmı için teşekkür ederim
mercury77 is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-2017, 13:56   #2
bülent56
Section Moderator

bülent56 kullanıcısının avatarı

Üye No: 15637
Giriş: 14-05-2006

Uydu Alıcısı: wetek play2-Next YE 2000 HD İnternet Machina

Kart Paylaşımı: Hayır

Alıntı:
mercury77 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle oldukça çok okumama rağmen rastlayamadığım için bu başlığı açmak zorunda kaldım.
Wetek 2 play aldım fakat iki konuda malesef sıkıntı yaşamaktayım bu tabikide cihaza yabancı olmamdan. birinci sorum şu
1. backup lardan birini forumdan indirdim sd karta diskmanager ile yazdım daha sonra cihazın yanında olan yuvaya kartı taktım. fişi çekip takınca bana açılışla beraber sd den boot etmek istiyorsan power key tuşuna bas dedi. ben bunun açma kapa tuşu olduğunu düşündüm ama değilmiş. bir süre bekledikten sonra malesef ene android işletim sistemiyle devam etmekte. yani openatv yada verilen backupları kartta açılış yaparak yükleyemiyorum. bu konuda sizden yardım bekliyorum.
2. evimde nas var bu nas içinden film izlemek istiyorum ve bunu weplay den göstermek istediğimde bana ağla ilgili bir yer gelmiyor.
local diye tek bir klasör geliyor buda cihazın içi androidolan klasörlerle dolu. bunun başka bir uygulama ile yapabilirmiyim.
kodi den göstermeden başka şansım yokmu.
şimdiden özellikle boot kısmı için teşekkür ederim

Öncelikle cihazınız hayırlı olsun başlıklta belirtiğiniz konuyla ilgili bir çok açıklama var
forumu dikkatlice okumanızı tavsiye ederim power key yazısı çıkınca kumandanın açma
kapama tuşuna bir kaç defa basınız Yani MSD karta yüklemiş olduğunuz imajı başlatmak için
(beyaz tuş) birkaç saniye bekledikten sonra imaj başlıyacaktır diğer sorunuza gelince
Miracast gibi bir programdan bahsediyorsunuz cihazlardan görüntüyü tvye aktarmak gibi
önceki cihazda APK yazılım vardı droidde kullanılmak üzere bu cihaza neden koymadılar
onu bende bilmiyorum imajlardan veya kodi den aktarabiliyorsun eğer MİRACAST APK indirip
cihazda deneme şansınız olabilir tekrar hayırlı olsun

saygılar
bülent56 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
The Following User Says Thank You to bülent56 For This Useful Post:
mercury77 (06-06-2017)
Eski 06-06-2017, 14:02   #3
mercury77
IpTv Member

Alıntı:
bülent56 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle cihazınız hayırlı olsun başlıklta belirtiğiniz konuyla ilgili bir çok açıklama var
forumu dikkatlice okumanızı tavsiye ederim power key yazısı çıkınca kumandanın açma
kapama tuşuna bir kaç defa basınız Yani MSD karta yüklemiş olduğunuz imajı başlatmak için
(beyaz tuş) birkaç saniye bekledikten sonra imaj başlıyacaktır diğer sorunuza gelince
Miracast gibi bir programdan bahsediyorsunuz cihazlardan görüntüyü tvye aktarmak gibi
önceki cihazda APK yazılım vardı droidde kullanılmak üzere bu cihaza neden koymadılar
onu bende bilmiyorum imajlardan veya kodi den aktarabiliyorsun eğer MİRACAST APK indirip
cihazda deneme şansınız olabilir tekrar hayırlı olsun

saygılar
Öncelilkle çok teşekkür ederim. dediğim gibi ben enigma cihaz kullandığım için biraz değişik kavramlar içinde buldum kendimi. openelec,nand os1.16,os1.17 alttaki iğneli yöntem gibi kavramlar arasında kayboldum. bunu deneyerek öğreneceğim ama cihazın varolan işletim sisteminin göçmesinden korkmaktaym.yani göçerse ne yüklenmeli hangi sıra ile yüklenmeli araştırıyorum ama doğrusu biraz boğuldum bunlar arasında. dediğim gibi bu power button demediği ve power key dediği için ben o beyaz tuşa uzun bastım hatta ışık yanıyor basınca ama kesinliikle boot ettiremedim.
sanırım birkaç defa basmak gerekecek anlaşılan.
deneyeceğim diğer yazılımıda nasıl yükleyeceğimi henüz bilmiyorum yani apk ları kurmayı
çok teşekkürler...
The Following User Says Thank You to mercury77 For This Useful Post:
bülent56 (06-06-2017)
Eski 06-06-2017, 14:39   #4
bülent56
Section Moderator

Alıntı:
Öncelilkle çok teşekkür ederim. dediğim gibi ben enigma cihaz kullandığım için biraz değişik kavramlar içinde buldum kendimi. openelec,nand os1.16,os1.17 alttaki iğneli yöntem gibi kavramlar arasında kayboldum. bunu deneyerek öğreneceğim ama cihazın varolan işletim sisteminin göçmesinden korkmaktaym.yani göçerse ne yüklenmeli hangi sıra ile yüklenmeli araştırıyorum ama doğrusu biraz boğuldum bunlar arasında. dediğim gibi bu power button demediği ve power key dediği için ben o beyaz tuşa uzun bastım hatta ışık yanıyor basınca ama kesinliikle boot ettiremedim.
sanırım birkaç defa basmak gerekecek anlaşılan.
deneyeceğim diğer yazılımıda nasıl yükleyeceğimi henüz bilmiyorum yani apk ları kurmayı
çok teşekkürler...
elinizdeki cihaz WETEK PLAY2 ise sadece bu http://www.mach1digital.com/mach1for...play.php?f=551 linkten
bakacaksınız cihaz çökmez sadece yanlış yazılım sonucu çok az uğraşmanız lazım linkte bütün anlatımlar videolarıyla mevcut siz bakın
inceleyin takıldığınız yerde bizler devreye gireriz bahsettiğiniz os lar önceki cihazla ilgili
onlarla ilgilenmeyin size verdiğim linke bakın cihaza 2 yazılım geldi internetten kendisi sizin komutunuzla günceller beyaz tuşa uzun
basmayacaksınız kısa kısa olacak kolay gelsin

saygılar
The Following User Says Thank You to bülent56 For This Useful Post:
mercury77 (06-06-2017)
Eski 06-06-2017, 16:57   #5
durakb
WeTek Member

durakb kullanıcısının avatarı

Üye No: 49057
Giriş: 21-03-2007

Uydu Alıcısı: WETEK PLAY 2

Enigma2 Openatv.0 imaj olsun
Libreelec imaj olsun SD carda imaj ları yazdırınİz
Hangi imajı kullanmak istiyorsanız cihaza SD cart takınız. Cihazın arkadaki adaptör fişini çıkarıp
Tekrar taktığında cihaz direk imaj la başlayacaktır.
Sevgiler....
________________________________________________________________________________
***** W E T E K P L A Y 2 *****
NEXT DİSEQC MOTOR 2600 D
durakb is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-2017, 14:24   #6
mercury77
IpTv Member

Alıntı:
durakb tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Enigma2 Openatv.0 imaj olsun
Libreelec imaj olsun SD carda imaj ları yazdırınİz
Hangi imajı kullanmak istiyorsanız cihaza SD cart takınız. Cihazın arkadaki adaptör fişini çıkarıp
Tekrar taktığında cihaz direk imaj la başlayacaktır.
Sevgiler....
merhabalar dediğiniz yöntemle olmamıştı. daha öneki adaptör çekme denemelerimde açılışta bana ekranda yaklaşık 25 sn kalan sd karttan boot etmek için power key tuşuna basın diye bir yönerge çıkıyor. yani sadece adaptörle elektrik kesme ve açılışta kendinden boot etme diye birşey olmuyor.
kaldıki her elektrik kesintisinde bu böylemi olacak diyede düşünüyorum.
bu eğer böle uygulancaksa sanırım cansıkıcı.
keşke açılışta kumanda ile seçerek başlatabilen bir sistem olsa idi.
Eski 07-06-2017, 15:04   #7
bülent56
Section Moderator

Alıntı:
merhabalar dediğiniz yöntemle olmamıştı. daha öneki adaptör çekme denemelerimde açılışta bana ekranda yaklaşık 25 sn kalan sd karttan boot etmek için power key tuşuna basın diye bir yönerge çıkıyor. yani sadece adaptörle elektrik kesme ve açılışta kendinden boot etme diye birşey olmuyor.
kesinlikle açılışta kumanda ile yapacaksın elektrik kesme işi bana göre sakat
birsefer yaptığın zaman her açılışta MSD kartan başlar kişiler kendine göre yöntem belirlemiş ama en doğrusu kumanda ile

saygılar
Eski 07-06-2017, 15:22   #8
durakb
WeTek Member

durakb kullanıcısının avatarı

Üye No: 49057
Giriş: 21-03-2007

Uydu Alıcısı: WETEK PLAY 2

Evet açılışta kumanda ile boot seçilebilir.
Doğrusu kumandadan açılış yapmak
Sevgiler....
________________________________________________________________________________
***** W E T E K P L A Y 2 *****
NEXT DİSEQC MOTOR 2600 D
durakb is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
The Following User Says Thank You to durakb For This Useful Post:
bülent56 (07-06-2017)
Eski 07-06-2017, 15:39   #9
bülent56
Section Moderator

o durum zorda kalınırsa veya cihaz kilitlenirse yapılacak bir işlem yerine göre bizlerde yapıyoruz

saygılar
Eski 07-06-2017, 15:50   #10
ozkaradag
Co-Administrator

ozkaradag kullanıcısının avatarı

Üye No: 129108
Giriş: 12-04-2015

Uydu Alıcısı: WeTek-Play 2

Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun öncelikle.

Yalnız WP1'de kumandalı seçimi halâ sorunlu, onun içindir ki mecburen fiş çıkar tak yapıyoruz.

Sevgiler...
ozkaradag is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık