• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Subdomain yapmak ve portal kurmak için bilgi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Subdomain yapmak ve portal kurmak için bilgi

bunu genelikle bilinmez yardımcı olursanız seviniriz

1.subdomain olarak sitemdeki adultu adult.xxx.com şeklinde yapabilirim onuda vbulletin lisansı lazımmıdr adultu ayrıcam yani

2.si sitem direk www.xxx.com olarak foruma giriyor ben bunu nasıl www.xxx.com/forum olarak yapabilirim şimdiden çok teşekkürler

1) ayrı bir lisans lazım değil çünkü ana domain aynı sonuç olarak

2) şuanki durumda foruma ait olan php dosyaları ve klasörleri ftp'de ana dizin içerisinde (public_html) .. buraya "forum" isminde bir klasör aç ve foruma ait dosyaları bunun içine taşı..

Yorum yap

/httpdocs içinde benim dosyalar falan public_html yok ama aynıdır herhalde dimi teşekkürler saol

Yorum yap

evet aynı. linux serverlerde public_html ; windows serverlerde httpdocs olur.. genelde linux kullanıldığı için onu örnek verdim parantez içinde.

Yorum yap

CPANELDEN Sub Domain oluşturdum deneme.siteadı.com olarak.
          ama bunun ftpsini açtım normal ftp deki dosyalar çıktı. buraya forum kuracam test için confiği nasıl olacak anlamadım linki tıklıyorum sayfada görüntülenmiyor ??
          Acemi işine göre daha açık anlatırmısınız.

Yorum yap

-LG- Nickli Üyeden Alıntı
            CPANELDEN Sub Domain oluşturdum deneme.siteadı.com olarak.
            ama bunun ftpsini açtım normal ftp deki dosyalar çıktı. buraya forum kuracam test için confiği nasıl olacak anlamadım linki tıklıyorum sayfada görüntülenmiyor ??
            Acemi işine göre daha açık anlatırmısınız.
            vBulletin forum kurullumuyla ilgili ayrıntılı bilgiler forumda mevcut.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X