• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Yedek i geri yükledik Türkçe Karakter Sorunu çıkdı. helpp meee

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yedek i geri yükledik Türkçe Karakter Sorunu çıkdı. helpp meee

arkadaşlar elimizde bir yedek vardı. sitemizi geri yükledik fakat türkçe karakter sorunu oluşdu. fakat aynı serverden aldıığımız başka bir sitenin yedeğinde ise herhangi bir sorun yok. normal çalıştı.ama bizim sitede ortalık karman çorman:toplu:

Size caps i ile göstereyim daha iyi anlatmış olurum.
    Lütfen Acilen Yardıma ihtiyacımız var.

yedeği aynı varolan veritabanına mı yoksa yeni farklı bir veritabanına mı yüklediniz ? farklıysa; yedek dosyasındaki ve veritabanındaki dil kodlamasını kontrol et phpmyadmin'den..

Yorum yap

ya ben sana şöyle açıklayıp
      siteyi bir hosting den başka birine taşımak zorunda kaldık
      fakat sitenin yedeğini aldık. yeni hosting e 3 gün süren çalışmalar dan sonra atılabildi oraya .
      sen bana nazıl düzelteceğimi resimli olarak anlatırsan çok sevinirim organik.
      ha çok zor sen halledemezsin diyorsan sana güvenim sonsuzdur. sana şifreleri vereyim istersen zamanın var ise sen yap

Yorum yap

keşke taşımadan önce bu konuyla ilgili (sitenin başka servere taşınması) yazılanlara bir göz atsaydın. serverler arası MySQL uyumsuzlukları nedeniyle bu tip durumlar olabiliyor. en güvenli ve sağlıklısı full backup alıp onu diğer servere taşımaktır. O yedek te SSH'den 1-2 dakikada restore edilir ve sorunsuz çalışır %99. eski serverdeki hostçun hesabını silmediyse dediğim şekilde yapmayı deneyin.

Yorum yap

zaten eski hosting imiz hesabımızı ddos oldu diye bizden habersiz silmişdi.allahdan ogün bitr yedek almışdık. bunun yapılma yolu yokmudur

Yorum yap

tamam ozaman üstte dediğim şekilde dil kodlaması olayını kontrol ettin mi ?

Yorum yap

hocam inan fazla anlamıyorum
              istersen buradaya tam olarak yaz diecem bi ton zamanını alacak.
              istersen msnden destek ver
              istersen sana şifreleri vereyim.sen halletmeye çalış.

bu bana yapacağın 3. en büyük iyilik olacak

Yorum yap

inan ki bu dediklerin için hiç vaktim yok malesef.

elindeki yedek SQL dosyasında şunu arat : ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=

bunun karşısındaki kelime, yedek dosyasındaki dil kodlamasıdır. phpmyadminden de oluşturduğun veritabanının dil kodlamasını kontrol et.. ikisi aynı olmak zorunda.

Yorum yap

yedek büyük değilse phpmyadminden yüklerden altta dil kodlaması vardır latin1 ayarlayıp upload et benzer sorun bende oldu ordan dili ayarladım düzeldi

Yorum yap

mysql versionun 4.1.x ise

senin yeni yüklediğin yerinki 4.0.x ise

böyle saçma sorunlar oluyor
                    Fenerbahce GOL

Fenerbahce GoL

GoL GoL GoL Fenerbahce GOL !!

mach1 Digital [ FenerbahceLi ' Ler Sohßet Topiğimiz ]

Link Aşağıda

http://www.mach1digital.com/mach1for...ead.php?t=4468

Yorum yap

BY_THUQ Nickli Üyeden Alıntı
                      zaten eski hosting imiz hesabımızı ddos oldu diye bizden habersiz silmişdi.allahdan ogün bitr yedek almışdık. bunun yapılma yolu yokmudur
                      eski hostingin nasıl siliyor anlıyamadım ne kdr saçmalık bende reseller sahibiyim müşterilere hiç bir zaman habersiz bir hareket yapmadım adamların yaptığı saçmalık yedek almadan yazık olmuş bir ikincisi yeni geçtiğin server sahibi senn forumunu taşımak zorundadır

Yorum yap

Kardeş aynı sorun bendede var daha detaylı bi anlatsanızzz yedeğim 79 Mb bu yedeği admincp den aldık Acilservis adlı arkadaşımızın yardımıyla yükledik ama Türkçe harfler çıkmıyo ''?'' oluyo nasıl düzeltecezz biraz detaylı lütdennn

Yorum yap

zaten yedeği admincp den alman herşeyi açıklıyor her zaman dediğimgibi admincpden alınan yedeklere güvenmeyin

Yorum yap

Tmm kardeş zamanında yanlış yapmışız bunu düzeltemiyecez mi

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X