• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

motor sorunu.. ¿

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Evet malesef öyle oldu; 3 gün gayet normal çalıştı, demin gene aynı hatayı verdi durduk yerde.. Tesadüf mü bilmiyorum ama gene hotbirtte kaldı.. çok saçma yahu.. o çatıya çıkıp ta bu havada o motoru değiştirmek ölüm geliyor..

Yorum yap

bencede sensörde sorun var dostum

Yorum yap

usta bana kalırsa sensoru değiştirceğine motor komple değiştir daha sağlıklı takarsın sensörü 2 gün sonra başka yerden gider usta zaten para değil ucuz sende almışsın hazır.tak yeniyi derim bence:byeeee:
        BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

Benim de sensor problemim var sanırım mıknatıslanıp parçalar yapışıyor bırakmıyor. E-2 hatası veriyor belli bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor.
          sensor arızalı bile olsa sensor kablosunu çıkarıp motoru çevirmeye çalıştığınızda dönmesi lazım döndüğünü sinyal seviyenizden anlayabilirsiniz. Fakat bunu v-box ile yapıyorum 2500 için aynı şey geçerli mi bilemiyorum.
          Sevgi dolu saygılar

Yorum yap

valla şuan gene kendiliğinden düzeldi iyice bozulup birkaç gün çalışmazsa ozaman değiştirecem.. şuan beklemedeyim..

Yorum yap

bencede bırak tamamen bozulsun sonra değştirirsin

saygılar...

Yorum yap

yukarı çıkılıp motorun sensör leri sıfırdadır tornavida ilie boşa al ve yeniden dene
                VU+DUO GİGABLUE 800 UE PLUS GİBERTİNİ 135 CM MOTORLU
                125 OFFSET MOTORİZE LG SMART TV FULL PROGRAMLI İPTV Lİ TV

AZBOX PREMUM HD 42,19,23,5,07,01,UYDULAR
                GigaBlue quad Xtreand et 9000

Yorum yap

erencan ya şimdi bu soğuk havada sensör değiştirmekle uğraşacağına bence motoru yenilesin daha iyi be dostum 2gün sonra yine cırt olacak hadi bir daha çık yapmışken sağlam bir iş olsun kay:
                  yarın bekleriz ha fuara erencan

Yorum yap

danger35 Nickli Üyeden Alıntı
                    erencan ya şimdi bu soğuk havada sensör değiştirmekle uğraşacağına bence motoru yenilesin daha iyi be dostum 2gün sonra yine cırt olacak hadi bir daha çık yapmışken sağlam bir iş olsun kay:
                    yarın bekleriz ha fuara erencan
                    aynen katılıyorum danger35,bence de eğer sürekli uğraşmak istemiyorsak en sağlam çözüm motoru değiştirmek olacaktır...
                    Forum Kuralları

Yorum yap

selamlar
                      *Arkadaşlar bende 120cm ofset çanak gm dıseg motor var kısa bir zaman öncesine kadar sorunsuzdu
                      *şimdilerde eutelsat3 den sorası uyduları alamıyorum[sirus,thor1 hispasat30 ]
                      kurulumu baştan aşagı kontrol ettim ama bir türlü düzeltemedim
                      özellikle @uguruysal ın kurulumla ilğili bilgilerini harfiyen uyguluyorum
                      sizce sorun nerde olabilir

Yorum yap

UrGaNaS Nickli Üyeden Alıntı
                        selamlar
                        *Arkadaşlar bende 120cm ofset çanak gm dıseg motor var kısa bir zaman öncesine kadar sorunsuzdu
                        *şimdilerde eutelsat3 den sorası uyduları alamıyorum[sirus,thor1 hispasat30 ]
                        kurulumu baştan aşagı kontrol ettim ama bir türlü düzeltemedim
                        özellikle @uguruysal ın kurulumla ilğili bilgilerini harfiyen uyguluyorum
                        sizce sorun nerde olabilir
                        Ekranda limit hatası veya herhangi bir hata mesajı çıkıyor mu yoksa sadece antenin dönmesi mi sınırlı..

Yorum yap

limit hatası yok dönmeside sınırlı değil
                          şimdi aklıma geldi motoru resetlemek faydalı olabilirmi

Yorum yap

gm kullanmadım hiç; kullananlar daha net cevap verir tahminimce; fakat eğer öyle bir seçenek varsa resetle, tekrardan otomatik limit aldırıp dene..

Yorum yap

konu başlığını açmamın nedeni motor sorunuydu; sürekli sensör hataları veriyordu zaman zaman.. bu hatayı alanlara bir tavsiye vereyim.. açtım motoru söktüm iki sensörü de şuan gayet güzel çalışıyor.. dunkes:

Yorum yap

Organik81;
                                Bende de ayni hata var. Bende motoru söktüm. Hatta motor kısmına(sarımların olduğu bölüm) bakım yaptırdım. Yine düzelmedi. Ben de motor siparişi verdim. Şu sensor ayarı, tornavida, ile ilgili açıklayıcı hatta resimli bilgi bu tür problemlerle karşılaşanlar için faydalı olur.
                                http://rapidshare.de/files/14305856/...mleri.zip.html

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X