• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Sosyal yardım 1000 TL başvuru talebi sorgulama e-devlet üzerinden nasıl yapılır?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Sosyal yardım 1000 TL başvuru talebi sorgulama e-devlet üzerinden nasıl yapılır?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen 1000 TL sosyal yardım ücreti için talepler e-devlet üzerinden alınıyor. Sosyal yardım başvuru talebi değerlendirilen kişiler ilgili kriterlere uydukları takdirde kendilerine 1000 TL’lik ödeme gerçekleştiriliyor. Peki, sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?

Corona virüsü ekonomik tedbirleri kapsamında birçok tedbir alınmış, kredi kolaylığı, sosyal yardım ücreti, emekli bayram ikramiyelerinin erken ödenmesi ve kısa çalışma ödeneği gibi tedbirler hayata geçirilmişti. Bu tedbirlerden biri olan sosyal yardım ücreti kapsamında ihtiyaç sahibi olan kişilere 1000 TL’lik ödeme gerçekleştiriliyor. Peki, bu ödeme için başvurular nasıl yapılır?

E-DEVLET SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk ikinci defa 1000 TL yardımların başlayacağı müjdesini verdi. Bakan Selçuk; “Belirlediğimiz kriterler ışığında 2,1 milyon haneye 1000 liralık desteğimizi ilettik. Haftaya sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarımız aracılığıyla belirlediğimiz 2,3 milyon haneye yardımları ulaştırabileceğiz. Bu süreçte toplamda 4,5 milyon haneye ulaşmış olacağız.” dedi.

Bakanlığın yeni nakdi yardımına, 1. Faz’da olduğu gibi yine başvuru yapılmayacak. Corona virüsünden ekonomik olarak etkilenen kişiler bakanlık tarafından tespit edilecek ve yardımlar PTT görevlileri tarafından evde ödenecek.

https://www.turkiye.gov.tr/aile-baka...leri-sorgulama

3. FAZ ÖDEMELERİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Bakan Selçuk, “3. Faz sosyal yardımdan, daha önce bu yardımdan faydalanmamış haneler faydalanacak ve söz konusu başvurular e-devlet üzerinden yapılacak. Corona virüs tedbirlerinden olumsuz etkilenmiş, ihtiyaç sahibi tüm kesimlere el uzatacağız” dedi.

Başvuru tamamlandıktan sonra yine aynı şekilde e-devlet üzerinden sosyal yardım bilgileri sorgulama yapılabiliyor.

2. faz için başvuru yapılmayacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bu yardımlar için de vatandaşların herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmadığını ve yardımların evlere götürülerek teslim edileceğini duyurdu.

2. FAZ ÖDEMELERİ BUGÜN BAŞLADI

3. faz yardımları için başvuruların alınacağı açıklandı. Bunun için de bir web sayfası oluşturuluyor ve açıklanacak tarihlerde e-devlet üzerinden talepler toplanmaya başlanacak.
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Hazırlanıyor...
X