• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Super Plus Serisi 14.11.2008 Yazılımları

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• temasan53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılımda emeği geçen tüm ustalarımıza Teşekkürler ama Kanal listesi silinmiyor, neden silinir diye ezbere uyarı yapıyorsunuz anlaşılmadı....
    yazılım ı yükleyim test ettinizmi

yazılım yüklendikten sonra cihaz kendini reboot eder ve yeni data mevcut diye bir uyarı veriri ok dersen kanalların gider bu soruya her cihaz elektrikden açıldıgında sorar 123 seri yazılmında iseniz eski yazılımda iseniz ise hiç sormaz kanallar uçar

kolay gelsin
    Mach1 Team™

Yorum yap

• G-Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      elbette yükeniyor hangisi şimdiye kadar yüklenmediki usb ile
      cevabınız için teşekkürler hayırlı bayramlar

Yorum yap

• Merhabalar,
        Sayın Forum Dostlarım,
        Az önce yeni Güncel Yazılımı USB'den cihazıma yükledim. Bundan önce cihazımda 30.10.2008 tarihli Güncel Yazılımı yüklüydü. Yeni Güncel Yazılımı Cihazınıza yüklerken, lütfen, kesinlikle cihazınız yeniden açılana kadar USB'yi cihazınızdan çıkartmayınız!!! Yoksa cihazınız yeniden açılmaz ve yeni Güncel Yazılımını cihazınıza, com kabloyla PC'den "Boot Modunda" yüklemek zorunda kalırsınız. Cihazınıza Güncel Yazılım yüklenip, cihazınız yeniden açıldıktan sonra ekrana ilk gelen bilgiye mecburem "ok" deyiniz. Ekranınıza ikinci gelen soru ise "YeniData SAT TP CH Mümkün!" olacaktır. Eğer bu soruya "Evet" derseniz kanal listeniz silinecektir ve cihazınızın kurulumunu yeniden gerçekleştirmeniz gerekecektir. Eğer çıkan bu soruya "İptal" derseniz, kanal listeniz silinmez (30.06.2008 Yazılımı ve sonrasındaki yazılımlar da olmak koşuluyla) ve Sizin oluşturduğunuz kanal düzeninizde, yayınlarınızı izlemeye devam edersiniz. (Eğer cihazınızda 30.06.2008 yazılımından önceki bir yazılım var ise, ne yaparsanız yapın kanal listeniz silinecektir.) Daha sonra, yeni yazılım, cihazınızda ki "Sistem Ayarları" bölümünde bulunan ve daha önce oluşturduğunuz OSD, TV ve Kişisel Ayarları sıfırladığı için bu ayarları yeniden oluşturacaksınız. Bundan sonrada "Girişler" bölümüne gelip kumandanızdaki "kırmızı" tuşa basıp "1 2 3 4" karakterlerini, çıkan tabloya girip CAS'ı açacaksınız. Sonra da ortaya çıkan "CAS" seçeneğine girip "Com Port" hariç tüm seçenekleri "Açık" hale getiriniz. Sonra da odanızın en baş köşesine kurulup yayınlarınızı keyif ile izlemeye koyulunuz. Anlayacağınız üzere eğer cihazınıza yeni Güncel Yazılımı yüklerken gerekli itimamı gösterir iseniz, ne kişisel kanal listeniz siliniyor ve ne de problemler ile karşılaşıyorsunuz. Böylece de, Siz veya bir başkası cihazınız ile boğuşmamış olursunuz.
        Yeni Güncel Yazılımı yüklerken ki kişisel deneyimlerimi, Siz Sayın Forum Dostlarımla paylaşmak ve her zaman sorulacak sürekli soruların cevabını da yeniden hatırlatmak istedim. Ayrıca bu vesile ile, yeni Güncel Yazılıma emeği geçmiş herkeze teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim.
        Bilgilerinize sunarım.
        Saygılarımla.
        "Şeytanın Zaferi İçin Gerekli Olan Tek Şey, İyi İnsanların Hiçbir Şey Yapmamasıdır." Edmund BURKE (12 Ocak, 1729 - 09 Temmuz, 1797)

Yorum yap

• Emeği geçenlere teşekkürler...Selamlar saygılar...

Yorum yap

• Kanal Listesi Silinmiş Olanların Dikkatlerine!!!!

Merhabalar,
            Sayın Forum Dostlarım,
            Yeni Güncel Yazılımı cihazınıza yükledikten sonra, bir şekilde cihazınız da oluşturduğunuz kanal listeniz silinmiş ise ve eliniz de silinmiş olan kanal listenizin .UDB uzantılı dosyanız var ve bu .UDB dosyanız 30.06.2008 güncel yazılımından sonra oluşturulmuş ise ve eski kanal listenizi kurtarmak ve cihazınıza yeni Güncel Yazılımını yükledikten sonra, eski kanal listenizi yeniden yüklemek isterseniz, aşağıya Sizler için bıraktığım linkte bulunan 125, 129, 199, 209, 219, 235, 318, ve 319 nolu mesajları sırasıyla ve dikkatlice lütfen okuyunuz. Kanımca bu sorununuza çözüm bulacaksınız.

Konuyla İlgili Link

Bilgilerinize sunarım.
            Saygılarımla.
            "Şeytanın Zaferi İçin Gerekli Olan Tek Şey, İyi İnsanların Hiçbir Şey Yapmamasıdır." Edmund BURKE (12 Ocak, 1729 - 09 Temmuz, 1797)

Yorum yap

• Yazılımda emeği geçen herkese teşekkürler.
              Ayrıca herkese hayırlı bayramlar.

Yorum yap

• morpman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                bu durumu anlamadım usta
                bende cx super plus usbli var

yazılımlarda hem cx super plus net ve cx super plusa da yazılım var
                yani ne alaka?

bu arada yazılımlarda emeği geçen tüm herkese teşekkürler....
                arkadaşım bu konu açıldığında CX için sadece ethernetli modellere verilmişti sonradan 1. mesaja ethernetsiz modeller içinde eklendi, durum bundan ibaret

Yorum yap

• Erdem TERZİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Merhabalar,
                  Sayın Forum Dostlarım,
                  Az önce yeni Güncel Yazılımı USB'den cihazıma yükledim. Bundan önce cihazımda 30.10.2008 tarihli Güncel Yazılımı yüklüydü. Yeni Güncel Yazılımı Cihazınıza yüklerken, lütfen, kesinlikle cihazınız yeniden açılana kadar USB'yi cihazınızdan çıkartmayınız!!! Yoksa cihazınız yeniden açılmaz ve yeni Güncel Yazılımını cihazınıza, com kabloyla PC'den "Boot Modunda" yüklemek zorunda kalırsınız. Cihazınıza Güncel Yazılım yüklenip, cihazınız yeniden açıldıktan sonra ekrana ilk gelen bilgiye mecburem "ok" deyiniz. Ekranınıza ikinci gelen soru ise "YeniData SAT TP CH Mümkün!" olacaktır. Eğer bu soruya "Evet" derseniz kanal listeniz silinecektir ve cihazınızın kurulumunu yeniden gerçekleştirmeniz gerekecektir. Eğer çıkan bu soruya "İptal" derseniz, kanal listeniz silinmez (30.06.2008 Yazılımı ve sonrasındaki yazılımlar da olmak koşuluyla) ve Sizin oluşturduğunuz kanal düzeninizde, yayınlarınızı izlemeye devam edersiniz. (Eğer cihazınızda 30.06.2008 yazılımından önceki bir yazılım var ise, ne yaparsanız yapın kanal listeniz silinecektir.) Daha sonra, yeni yazılım, cihazınızda ki "Sistem Ayarları" bölümünde bulunan ve daha önce oluşturduğunuz OSD, TV ve Kişisel Ayarları sıfırladığı için bu ayarları yeniden oluşturacaksınız. Bundan sonrada "Girişler" bölümüne gelip kumandanızdaki "kırmızı" tuşa basıp "1 2 3 4" karakterlerini, çıkan tabloya girip CAS'ı açacaksınız. Sonra da ortaya çıkan "CAS" seçeneğine girip "Com Port" hariç tüm seçenekleri "Açık" hale getiriniz. Sonra da odanızın en baş köşesine kurulup yayınlarınızı keyif ile izlemeye koyulunuz. Anlayacağınız üzere eğer cihazınıza yeni Güncel Yazılımı yüklerken gerekli itimamı gösterir iseniz, ne kişisel kanal listeniz siliniyor ve ne de problemler ile karşılaşıyorsunuz. Böylece de, Siz veya bir başkası cihazınız ile boğuşmamış olursunuz.
                  Yeni Güncel Yazılımı yüklerken ki kişisel deneyimlerimi, Siz Sayın Forum Dostlarımla paylaşmak ve her zaman sorulacak sürekli soruların cevabını da yeniden hatırlatmak istedim. Ayrıca bu vesile ile, yeni Güncel Yazılıma emeği geçmiş herkeze teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim.
                  Bilgilerinize sunarım.
                  Saygılarımla.
                  SAYIN ERDEM TERZİ verdiğiniz bilgiler için TŞK.:bravo:
                  :toplu:

Yorum yap

• 0206 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    ben dün akşam yüklemiştim. Özellikler bölümüne Scan... number diye bir özellik yüklenmiş. Bunun anlamı nedir acaba
                    ...
                    :tr:....::::Güneşin En Güzel Doğduğu ve En Güzel Battığı Yer::::....:tr:

Yorum yap

• yazılımda emeği emeği geçen herkese teşekürkürler.

Yorum yap

• Emeği geçenlere teşekkürler

Yorum yap

• Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Bu durum cihazla veya yazılımla ilgili değil, tamamen yeni uyduyla alakalı bir durum. Artık bundan sonra standartlara uygun olmayan yayınlarda bu tür problemler olacak. Bakın Sunnylere adamlar donanıma müdahale ederek çözebiliyorlar bu durumu.
                          Sevgili Tasarım kardeş, herkese tek tek cevap vermişsiniz gerçekten sizi kutlarım. Sunny' lerde ki donanım ilave konusunu bende okudum. 2002 yılından beri izleyici ve sizin gibilerin bilgilerini okuyarak bilgilenmeye çalışıyorum. Next Ye 2000 CX Süper Plus USB cihazımı Temmuz ayında aldım, o zamandan beri kırılma diye bir sorun yoktu. Ama ne zamanki şu 3A yeni frekanslara geçti sadece ATV değil daha bir sürü kırılan kanal var, hatta Hotbirt'te bile var. Telsiz telefonu devreden çıkarınca hepsi düzeliyor. Ama alt komşuda ve yan komşuda da telefon var. Benim cihaz bazen bunlarıda görüyor. Bazı arkadaşlar telefonu Tv'nin yanından alınca düzelmiş, bizim zaten diğer odada.

Sanırım sizler Next bünyesinde çalışan mühendislersiniz. Bu soruna yazılımsal olarak bir şey yapılabilirmi veya bizde Sunny'ciler gibi besleme mi taktırmamız lazım.Eski makinamı Anne'me verdim bayramda gideceğim bakalım onda bir sorun varmı.

Şimdiden Cumanız ve Bayramınız mubarek olsun

Yorum yap

• tesekkurler

Yorum yap

• zafer3801 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              cevabınız için teşekkürler hayırlı bayramlar
                              rica ederim sizede hayırlı bayramlar

Yorum yap

• arkadaşlar forumu inceledim ama çoğu arkadaşın sorduğu Kişisel tercihler bölümüne FastScan CH number diye bir özellik yüklenmiş[/COLOR][/B]. Bunun anlamı nedir ..açık mı yoksa kapalı mı olması gerekir. eğer ustalar bu soruya cevap verirlerse benim gibi birçok arkadaş bilgilenmiş olacaktır. saygılar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X