• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

php.ini dosyasını bulamadım...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• php.ini dosyasını bulamadım...

merhaba.

forum linux serverda kurulu... php.ini dosyasını bulamadım... nedir nu php.ini nerde bulunur bir dosyamıdır programmıdır nedir...

vhcs panelden aradım bulamadım... ftp den aradım bulamadım... mysql veri tabanında aradım bulamadım....

lütfen yardım....

php.ini bir dosyadır. VHCS panelden göremezsin; veritabanıyla da ilgisi yok. Sunucudaki PHP dosyalarının hangi ilkelere göre çalıştırılacağını belirleyen genel konfigürasyon dosyasıdır. Serverde sadece root yetkisine sahip olan kişiler görebilir veya düzenleyebilir (Putty gibi komut konsolu sağlayan programlarla)

Yorum yap

server kendi yönetimizde... serveri yapan arkadaş askere gitti tüm işlemler bana kaldı...

server ile ilgili kullanıcı adı şifreler ben de mevcut...
      putty programınıda indirdim ama nasıl kullanacağımı bulamadım... tarif edebilirmisin... saygılar...

Yorum yap

Daha önce Putty hiç kullanmadıysan bahsettiğim ayarlara hiç girmemeni öneririm çünki hassas ayarlardır ve en ufak bir yanlışlıkta serverdeki sitelerin çalışmaması ile sonuçlanabilir. Oturup Linux ile ilgili komut ve konuları araştır veya bilen birine yaptır. Sorduğun sorunun cevabı 1-2 cümle ile sınırlı değil çünki, birbiri ile bağlantılı temel bilgiler gerektiren komutlar içeriyor..

Yorum yap

sağol ustam yardımların için çok teşekkür ederim... ben araştırıp genede öğreniyim... çabuk kavrayan birisi olduğum için bu işide çözerim inşallah... tabi sizin gibi ustalarımız sayesinde...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X