• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

dreambox yedek alma resimli anlatım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• dreambox yedek alma resimli anlatım

yedek alma işlemi bittiginde en son ok. basıyoruz yedegimiz alınmıştır
    ERASLAN
    NEXT D-SMART SATIŞ BAYİİ
    DREAMBOX 500S
    NEXT SUPER CX
    120 LİK MOTORLU ÇANAK

ücretsiz Cccam server için tıkla

Bu şekilde yedek aldim ancak ?

Programı açıklayan arkadaşın eline saglık gayet güzel olmuş. Bu izah doğrultusunda impax-5100 ün yedeğini aldim. Tekrar yüklemek istediğimde yedek aldığım dosyayı program tanımadı (Dosya uzantısından dolayı). Yedek aldığım dosyanın uzantısı flash olarak görülmekteydi. Bende dosya uzantısını img olarak değiştirdiğimde yine bu programla yedeği geri yüklemek mümkün oldu. Bu konuda sorun yaşayanlar olabileceğini değerlendirerek burada paylaşma geregi duydum. Hepinize kolay gelsin.

Yorum yap

crazy07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Programı açıklayan arkadaşın eline saglık gayet güzel olmuş. Bu izah doğrultusunda impax-5100 ün yedeğini aldim. Tekrar yüklemek istediğimde yedek aldığım dosyayı program tanımadı (Dosya uzantısından dolayı). Yedek aldığım dosyanın uzantısı flash olarak görülmekteydi. Bende dosya uzantısını img olarak değiştirdiğimde yine bu programla yedeği geri yüklemek mümkün oldu. Bu konuda sorun yaşayanlar olabileceğini değerlendirerek burada paylaşma geregi duydum. Hepinize kolay gelsin.
      Arkadaşım ellerine sağlık .Aynı problemi bende yaşıyordum.

Yorum yap

crazy07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        dosya uzantısı olan flash ı nasıl değiştirip img yapabilirim..teşekkürler..
        Vu+ Solo SE V2+dreambox 500s+goldmaster 9600 cıp+infinity 2.65 loder

Yorum yap

dosya uzantısı olan flash ı nasıl değiştirip img yapabilirim..bilen yokmu
          Vu+ Solo SE V2+dreambox 500s+goldmaster 9600 cıp+infinity 2.65 loder

Yorum yap

sametantalya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Arkadaşım Dreambox ın yedeğini aldığın dosyayı aç ve dosyanın adını değiştir.

Yorum yap

sametantalya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              aldıgın yedeğe fare ile sağ tıkla sonra orada acılan menude ad değiştir de uzantısını img yap düzelir

Yorum yap

bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar.
                next ye 2000 cx süper plus usbsiz
                dreambox 500s

Yorum yap

bu yedekleme isi cok guzel olmus harika kendime ait imagemi istedigim zaman cihaza atabilecegim bilgilendirme icin tesekkurler.
                  impax 5100s
                  1.20cm ofset canak+didsec motor

Yorum yap

ellerine saglık kardeş

Yorum yap

arkadaşlar flashwizardla image atmada bende sorun yaşadım 500+ cihaza image atamadım. 500+ imaglari nfi uzantılı oluyor. dosya ismini değiştirmeniz bile bir anlam ifade etmiyor. 500+ yedeği alıp tekrar gönderdiğinizde sorun yaşıyorsunuz yarıda kesiliyor upload. anladığım kadarıyla flashwizard 500+ cihazları henüz halledememiş. yeni versiyonlarında giderilebilir ama şimdilik sakın güvenip backup alıpda içiniz rahat olmasın.

Yorum yap

Bu şekilde yedek aldığımızda imajın yanısıra bütün plug-inler buketler disecq ayarları network ayarları kanallar vs vs yedeklenmiş oluyor mu. Geriye yüklersek kaldığımız yerden hiçbir ek ayar yapmadan devam edebiliyor muyuz?
                        :tr:
                        DM500S
                        Birinci 85cm.lik çanak üzerinde aparatla 2 Lnb (Hotbird ve Astra)
                        İkinci 85cm. lik çanak üstünde çiftli Lnb ile Türksat (salona ve yatak odasına)
                        Optik (ses) bağlantı ile Philips Home Cinema ve DVD-Yazıcı
                        Artık bozulmaya başlayan Panasonic tüplü 70 ekran TV

Yorum yap

evet arkadaşım butun ayarları yapılmış oluyor extra bi işlem yapmanıza gerek yoktur ancak genede uyduları aıfırdan taramak en iyisi bazen alınan yedeklerde sorunlar yaşanabiliyor...

Yorum yap

Aldığım yedeğin soyadını .img olarak değiştirip tekrardan geriye yükledim. Fakat alıcıyı tekrar açtığımda sanki sıfır imaj yüklemişim gibi bütün ayarları tekrardan yapmak zorunda kaldım. Kendi ayarlarımın (kanallar, buketler, plug-in ler, vs...) hiçbirisi yoktu ortada. Bu durum sizce nereden kaynaklanıyor olabilir?

(Yedek almayı flashwizard ile yaptım, geri yüklemeyi ise Dreamup 1.3.3.2 ile. Imajim PLI-Jade.)
                            :tr:
                            DM500S
                            Birinci 85cm.lik çanak üzerinde aparatla 2 Lnb (Hotbird ve Astra)
                            İkinci 85cm. lik çanak üstünde çiftli Lnb ile Türksat (salona ve yatak odasına)
                            Optik (ses) bağlantı ile Philips Home Cinema ve DVD-Yazıcı
                            Artık bozulmaya başlayan Panasonic tüplü 70 ekran TV

Yorum yap

tesekkurler
                              NEXT 2000DPCIS SUPER PLUS USB
                              NEXT 2000CIS SUPER PLUS USB
                              D-SMART NEXT 9500 X CIS
                              NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X