• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Apple ürünlerindeki son gelişmeler

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Apple ürünlerindeki son gelişmeler

Apple iPhone 7 Pro Gelmiyor!

Apple tarafından önümüzdeki aylarda tanıtımı yapılacak yeni telefon modelleri için önemli bir gelişme daha yaşandı.

Uzun zamandan beri Apple tarafından normal ve Plus versiyonun yanı sıra Pro versiyonlarının da kullanıcılar ile buluşturacağı gündeme getirilmiş olsa da son olarak gelen bilgilerde Pro modelinin satışa çıkmayağı iddia edildi.

iPhone 7 Pro modeli uzun zamandan beri gündemde yer alarak bu konuda Apple tarafından yeniliğe gidileceği ve üç farklı modelin iPhone 7 ile birlikte sunulacağı belirtilmişti. Fakat bugüne kadar yaptığı sızdırmalar ile doğru tespitler ve bilgiler veren Evan Blass bu konudaki iddiaları yalanladı. Evan Blass tarafından yapılan son açıklamalarda iPhone 7’nin iki farklı modelle geleceği ve bu bakımdan Pro modelinin olmayacağı ifade edildi.

Resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan bu açıklamalar ile birlikte Pro beklentisi olan kişilerin de bu beklentileri boşa çıktı. iPhone 7 ile ilgili gündeme gelen tüm iddialarda yeni telefon modelinin oldukça donanımlı olacağı belirtilirken bu bakımdan oldukça iyi bir telefon deneyimi iPhone 7 ile birlikte sunulmuş olacak. Kullanıcılar yeni telefon modeli için Eylül ayını beklemesi gerekirken bu konuda En azından iki farklı modelin sunulacağı şimdiden kesinleşmiş durumda.

Bugüne kadar gündeme gelen iddialarda her ne kadar Pro modelinin olacağı kesin bir şekilde ifade edilse de Twitter üzerinden yapılan son açıklama daha çok geçerlilik görmüş durumda. Üstelik yapılan açıklamada Apple tarafından üretimi gerçekleştirilen cihazlara verilen kod isimler de paylaşıldı. Cihazlar için Sonora ve Dos Palos isimleri kullanılmış

iPad Pro 2 Görüntülendi

Apple iPad Pro 2'yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Apple geçtiğimiz Eylül ayında 12.9 inç iPad Pro’yu piyasaya sürmüş ve büyük ses getirmişti. Üst düzey donanım özelliği ile piyasa da oldukça ilgi gören iPad Pro’nun 9.7 inçlik modeli de piyasaya sürülmüştü. Satışlardan oldukça memnun olan Apple şirketi iPad Pro 2’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Apple ayrıca iPad Pro 2 modeline ait görüntüleri internete servis etti. İnternete servis edilen iPad Pro 2 modelinde tasarımda değişiklik yapılmazken, donanım konusunda önemli değişiklikler yapıldı. İOS 10 ile çalışan iPad Pro 2’de Apple A10X yonga setinin kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Apple Ram konusunda herhangi bir değişiklik yapmazken iPad Pro 2’de de iPad Pro’da kullandığı gibi 4 GB Ram’e yer verecek. Apple Pencil destekli olan iPad Pro 2 tasarım alanında çalışanlar tarafından ilgi odağı olması bekleniyor.

Ayrıca iPad Pro 2 kullanacağı güçlü donanımı ile film ve müzik işi ile uğraşanları da müşteri portföyüne ekleyebileceği düşünülüyor. iPad Pro kullanıcıların en çok merak ettiği özellik olan 3D Touch özelliğinin gelip gelmeyeceği hakkında ise herhangi bir bilgi verilmedi. Uzmanların görüşlerine göre ise 3D Touch’ın 12.9 inç’e uygulanmasının zor olacağı için bu özelliğin şimdilik gelmeyeceğini düşünüyorlar. iPad Pro kullanıcıları, piyasaya yeni sürülecek olan iPad Pro 2’yi donanımsal anlamda oldukça beğendi. iPad Pro 2’nin donanımsal anlamda yaptığı yeniliklerle Apple şirketinin beklediği satış rakamlara ulaşması bekleniyor.

Yorum yap

Apple'a Samsung'tan Gol!

Samsung ve Apple arasında yaşanan rekabette Samsung’un Apple’ı kendi yurdunda da geçmesi ciddi bugünün en önemli gelişmesi olarak görüldü.

Samsung ve Apple arasında yaşanan rekabet her dönem farklı bir durum yaratıyor. Konuyla ilgili son açıklanan rakamlarda ise rekabetin yeni gelişmelere sahne olduğu ve Samsung’un Apple’ın kendi yurdunda da geçemi başardığı açıklandı.

Apple için çok önemli bir Pazar haline gelen Amerika Birleşik Devletleri, özelikle markanın ana vatanı olması nedeniyle marka tarafından da çok önemseniyor. Geçtiğimiz dönemlere kadar Apple bu alanda liderliğini sürdürürken, Samsung Galaxy S7 serisi ile birlikte çok önemli bir gelişme yaşayan Samsung, Apple’ı ABD’de geçmeyi başardı. Gelen son rakamlarda Apple bir adım geride kalırken, yapılan açıklamalarda Samsung’un ülke pazarında yüzde 16’lık bir kullanım rakamlarına ulaştığı belirtildi. Samsung Galaxy 7 ve S7 Edge modelleri ile bu başarıyı yakalayan Samsung, ülkede en çok kullanılan telefon modellerine sahip olurken, Apple kullanım oranları yüzde 14.6’da kaldı. Apple’ın tutulan modelleri ise iPhone 6S ve 6S Plus oldu.

Bu konuda en çok dikkat çeken nokta ise iki markanın 6 ay ara ile tanıtım yapması. Apple piyasada 6 ay önce girse de bu konuda Samsung aradaki farkı kısa süre kapatarak Apple’a fark atmayı da başardı.

Yorum yap

iOS 9 Yüzde 75 Kullanım Oranına Ulaştı

Apple tarafından kullanıma sunulan işletim sistemleri üzerinden yapılan araştırmada son dönemlerde iOS 9 modelinin daha yüksek kullanım oranlarına ulaştığı belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda Apple tarafından iOS 10 adı verilen yeni işletim sisteminin tanıtımı yapılırken kullanıcıların artık daha fazla iOS 9 işletim sistemini tercih ettiği görüldü. Bu bakımdan yeni işletim sisteminin tanıtılmasına karşın bir önceki model olann iOS 9’un yeni benimsenmeye başlanması da bu konuda farklı bir durumu ortaya çıkardı.

iOS 9 işletim sisteminin piyasaya sunulduktan sonra dört ay içerisinde oldukça ilgi gördüğü ve Apple tarafından piyasaya sürülen cihazların yaklaşık yüzde 75’inde yer aldığı belirtildi. Bu açıdan yapılan güncellemelerin Apple kullanıcıları tarafından çok dikkat edildiği ve bu güncellemelerden yararlanıldığı ortaya çıktı.

iPhone, iPad ve iPod'ların da yer aldığı iOS cihazların toplamında şu an yüzde 75 oranında iOS 9 işletim sistemi kullanılıyor. Bu da işletim sisteminin son versiyonun kullanıcılar tarafından tercih edildiğini gösteriyor. Her yeni işletim sisteminde ciddi iyileştirmeler yapan ve kullanıcıların çok daha iyi bir işletim sistemine sahip olmasını sağlayan Apple, iOS 9 versiyonu ile birlikte de bu konuda başarıya ulaşmış durumda.

Yapılan açıklamalarda kullanıcıların yeni işletim sistemine geçtikten sonra cihazdan çok daha memnun olduğu tespit edildiği belirtilirken kullanıcılar bundan sonraki süreçte iOS 10 işletim sistemi için beklemeye başlayacak.

Yorum yap

Apple Pencil Joystick Olarak Kullanılabilecek

Apple Pencil için geliştirme yapan Apple, artık cihazın Joystick olarak kullanılabileceğini belirtti.

Apple şirketi geçen yıl iPad Pro ile birlikte Apple Pencil adını taşıyan özel kalemini de piyasaya sürmüştü. Apple şirketi şu an Apple Pencil’i daha işlevsel hale getirebilmek için çalışıyor. Apple şirketinin son aldığı patent dosyasında yer alan çizimler bu düşünceyi kuvvetlendiriyor.

Bilgiler Patentten Geldi

Patent dosyasında söz konusu kalemin 6 ila 9 eksenli sensöre ve basınç hassasiyetine sahip olacağı konuşuluyor. Ayrıca diğer iddialara göre kalemin sadece iPhone cihazları için değil diğer cihazlarda da kullanabileceği konuşuluyor. Dokunmatik yüzeye dokundurulduğu zaman ‘’stylus’’ normal bir kalem işlevi görüyor. Yüzeyden kaldırıldığında ise hava kontrol edilebilen mouse’a dönüşebiliyor veya hareketle kontrolleri algılayabiliyor. Ucu yüzeye dokundurulduğunda ise Joystick işlevi görüyor. Ancak Apple şirketi patentini aldığı her teknolojiyi uygulamaya geçirmiyor. Bu yüzden Apple Pencil’i hayata geçirip geçirmeyeceği konuşuluyor.

Fakat yaşanan bu gelişmelerin üzerine Apple’ın bu konuda çeşitli planları olduğu ortaya çıkarken, Apple Pencil ile olmasa dahi başka bir cihaz ile Joystick olarak kullanılabilecek bir ürünün piyasaya çıkarılabilmesi muhtemel görünüyor. Bu bakımdan farklı cihaz ve ürünler ile işlevsel bir kullanım sunmak isteyen Apple önümüzdeki dönemlerde bu yönde bir gelişme sağlayabilir.

Yorum yap

Apple TV iPhone İle Kontrol Edilecek

Apple TV’nin kontrol edilebilmesi adına Apple tarafından yeni bir hamle gelirken, Apple TV Remote ile iPhone üzerinden TV kontrol edilebilecek.

Apple TV Remote adı verilen uygulamanın tanıtımını gerçekleştiren Apple, bu uygulama ile birlikte kullanıcıların Apple TV kontrol etmesini sağlıyor. Yapılan tanıtım ile birlikte uygulamanın kullanımı hakkında bilgiler veren Apple, bu hamle ile birlikte Apple TV için de önemli bir adım atılmış oldu.

WWDC 2016’da Söz Vermişti

Apple TV Remote için WWDC 2016 etkinliğinde söz veren Apple, bu sözünü kısa süre içerisinde tutarken, yapılan tanıtımlarda da bu durum üzerinde duruldu. Apple TV Remote ile birlikte Apple TV hakimiyetinin sorunsuz bir şekilde iPhone üzerinden yapılabileceği belirtilirken, uygulamanın ikinci, üçüncü ve dördüncü nesil Apple TV ile uyumlu olduğu ifade edildi. Bu bakımdan dokunma hareketleri ile birlikte kontrolü sağlayacak kullanıcılar sadece Apple TV Remote uygulamasını kurarak bu imkandan yararlanabilecek.

Apple TV Remote üzerinden yapılacak işlemler sayesinde kişilerin yazı yazması, video ve müzik kontrolünün sağlanması, film izlerken ileri ve geriye sarma işlemlerinin yapılması mümkün olabiliyor. Ayrıca Siri desteği de olduğundan dolayı kişiler asistan üzerinden de pek çok işlemi daha kolay bir hale getirebilir durumda. Apple TV Remote kullanmak için iOS 9.3.2 sürümüne sahip olunması da gerekli

Yorum yap

iPad Modeli 3 Farklı Versiyonla Gelebilir

2017 yılında iPad modellerini 3 farklı versiyonunun piyasaya sunulacağı iddia edildi.

Apple tablet sektörünün zirvesinde yer alırken yeni iPad modelleri ile birlikte bu başarısını pekiştirmeye çalışacak. Apple tarafından 2017 yılı içerisinde piyasaya üç farklı yeni iPad modellinin sunulacağı belirtilirken yeni modeller ile ilgili detaylar da paylaşılmış durumda. Yapılan açıklamalarda kaynak olarak Mig-Chi Kuo gösterilirken, 3 farklı model ile piyasaya giriş yapılması Apple'a ciddi bir ivme kazandırabilir. Özellikle iPhone 7 ile birlikte 2016 son ayları ve 2017 yılına Apple'ın damga vurması beklenirken, bu durumun yeni iPad modelleri ile desteklenmesi de markayı daha popüler hale getirebilir.

Ayrı Etkinlik Düzenlenebilir

Eylül ayında yapılacak tanıtımlarda 3 farklı iPad modelinin tanıtılması beklenmezken iPad modelleri için ayrı bir etkinliğin düzenlenmesi bekleniyor. Bu bakımdan yeni akıllı saat ve iPhone modeli ile birlikte Eylül’de Apple kullanıcıları karşılayacak.

Gündemde yer alan haberlerde 2017 yılında çıkacak iPad modellerini n 9.7-inç, 10.5 inç ve 12.9-inç boyutlarında olacağı ifade edildi. 3 iPad modelinin piyasaya çıkacak olması kişilerin ihtiyaçlarına uygun bir model almasını sağlarken iPad modellerinden yer alacak üstün donanımlar sayesinde performans daha da üst seviyelere çıkarılabilecek.

Apple A10X işlemcilerin cihazda kullanılması beklenirken şimdiden 2018 yılındaki durumlar dahi konuşulmaya başlandı. 3 farklı modelinin ardından 2018 yılında markanın daha farklı tasarıma sahip yeni bir seriye başlayabileceği de belirtilirken bu durum gelecek yıllarda iPad modellerinde ciddi bir hareketliliğin yaşanacağını da gösterdi.

Yorum yap

Google’ın iOS için geliştirdiği ofis uygulamaları iPad Air 2 ve iPad Pro’da bölünmüş ekran özelliği kazandı.

iOS 9 ile gelen en önemli yeniliklerden biri de iPad için bölünmüş ekran özelliğiydi. Bu sayede ekran ikiye bölünüyor ve sol ya da sağdaki pencerede aynı anda farklı uygulamalar kullanılabiliyordu.

Her ne kadar bu özellik çok fazla uygulama için geçerli olmasa da, kullananların her geçen gün arttığını söyleyebiliriz. Son olarak Google’ın ofis uygulamaları da “bölünmüş ekran†özelliği ile güncellendi.

iPad Air 2 ve iPad Pro’da kullanılabilen bu özellik sayesinde işlemlerinizi daha kısa sürede halledebilirsiniz. Örneğin soldaki kelime işlemci uygulamasından alacağınız dosyayı, sağdaki hesap tablosuna kolayca aktarabilirsiniz.

Elbette bu güncellemeyle uygulamalardaki çeşitli hatalar da onarıldı.

Yorum yap

Remix OS ile ilgili merak edilen tüm sorunların cevaplarını bu içeriğimizde anlatıyoruz. Android tabanlı Remix OS kurulumu, özellikleri ve diğer detayları

Android işletim sistemi deneyimini PC'de yaşamak isteyenler için geliştirilen Remix OS ile ilgili merak edilen bilgileri bu makalemizde anlatıyoruz. Remix OS nedir, nasıl kurulur ve diğer tüm soruların cevabını makalemizde bulacaksınız.
                  Remix OS Nedir?

Jide firması tarafından geliştirilen Remix OS, PC üzerinde Android tabanlı işletim sistemini kullanmak isteyenler için geliştirilmiş bir işletim sistemi. İçerisinde 2 milyondan fazla Android uygulamasını barındıran işletim sistemi sayesinde kullanıcılar tek bir tıkla bu uygulamaları PC'lerine indirebiliyor ve uygulamardan faydalanabiliyor.

Uygulamalar arasında WhatsApp, Facebook Messenger gibi chat uygulamaları olduğu kadar Word, Excel gibi iş uygulamaları da bulunuyor.
                  Arayüzü ve tasarımı Windows ile Chrome OS'un karışımı şeklinde ifade edebileceğimiz işletim sistemi, oldukça kolay kullanılabilir bir yapıda karşımıza çıkıyor. Şu anda Android Marshmallow temelli olan OS, güncel 3.0 sürümüyle tamamen ücretsiz olarak kullanıma hazır durumda.
                  Remix OS Kurulumu

İşletim sistemini bilgisayarınıza kurmak üç adımda tamamlanıyor. Bunun için ilk olarak aşağıdaki bağlantıdan yükleme dosyasını bilgisayarınıza indirmelisiniz. İndirdiğiniz exe dosyasının kurulumunu tamamladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız Remix OS'in kullanıma hazır olması için yeterli.
                  Remix OS'i bilgisayarınızın ana işletim sistemi yapabileceğiniz gibiWindows'a ek olarak istediğiniz zaman kullanabileceğiniz ikinci bir işletim sistemi yapabilmek de mümkün.
                  Dilerseniz işletim sistemini minimum 8 GB'lık bir USB bellek ile kurmak da mümkün. Bunun için indirilen dosya içerisindeki .ISO dosyasını Remix OS Yükleme Aracını kullanarak USB belleğe atmanız ve bilgisayarınız yeniden başlattıktan sonra USB Bellek boot özelliği ile kurulumu yapmanız gerekiyor.

Kurulumu tamamladıktan sonra hem Google Play Store'da yer alan birçok uygulamayı hem de oyunu masaüstü PC deneyimiyle kullanabiliyorsunuz. Bu noktada özellikle normalde dokunmatik ekranla oynanan oyunları klavye ve fare ile oynamak oldukça keyifli oluyor.
                  Son olarak Remix OS'in Bluestack gibi farklı Android emülatörlerine göre çok daha hızlı bir deneyim sunduğunu da hatırlatalım.
                  Remix OS 3.0 indir

Remix Mini Nedir?

Remix Mini, Jide firması tarafından geliştirilen ve içerisinde Remix OSişletim sisteminin yüklü olduğu bir Android PC. Adından da anlayabileceğiniz gibi ufacık bir tasarıma sahip bilgisayarın HDMI,Ethernet, microSD kart, ses ve iki adet USB 2.0 bağlantı noktası bulunuyor.

Ethernet desteğinin yanı sıra Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 bağlantı seçeneklerini de sunan Remix Mini, 1.2 GHz saat hızında çalışan Allwinner işlemcisinden gücünü alıyor. Bilgisayarın 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama ile 2 GB RAM olmak ve 16 GB depolama sunan farklı varyasyonları bulunuyor.
                  Şu anda sadece 16 GB'lık Remix Mini satışta ve fiyatı 49 dolar.

Yorum yap

Siri Daha İnsansı Konuşacak!

Apple’ın en önemli özelliklerinden birisi olan Siri artık iOS 10 ile birlikte daha insansı konuşacak.

Apple tarafından üretimi gerçekleştirilen cihazlarda kişisel asistan olarak kullanılan Siri, bugüne kadar pek çok güncelleme ve yenilik alarak daha kapsamlı ve kullanışlı hale geldi. Siri’de yapılan bu değişiklikler kullanıcılar tarafından da benimsenirken, Siri için yeni bir güncelleme daha yapılacağı belirtildi.

iOS 10 İle Yenilecek

Siri için iOS 10’da yenilikler planlayan Apple, en önemli hamleyi seste yapacak. Şu andaki kullanımda daha çok robotik bir konuşma sunan Siri, yeni güncelleme ile birlikte daha insansı bir hale gelecek ve konuşması ile birlikte kişilerin bir robottan ziyade sanal bir asistan ile konuşma yapmasını sağlayacak.

Sevildi

Konuyla ilgili yapılan açıklamalar sonrasında Siri’de yapılacak bu yenilikler kullanıcılar tarafından da benimsenirken, pek çok kişi yapılacak bu değişiklikleri onayladı.

Kabiliyetleri Değişecek

Piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren sadece kadın sesinin bulunduğu Siri’de üstelik bu açıdan da yenilik yapılacak. Yapılacak yeniliklerde artık kadın seçeneğinin yanı sıra Siri’de erkek seçeneği de bulunacak.

Yorum yap

Belki bilmeyen vardır, ingilizce dil seçeneğinde erkek sesi de var.
                      Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batı - 105 doğu)
                      DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Yorum yap

Whatsapp'ta GIF Dönemi Başlıyor

Whatsapp yeni bir güncelleme ile birlikte artık GIF desteği de sunmaya başlayacak.

Son dönemlerde hızlı güncellemeler alarak dikkatleri üzerine çeken Whatsapp için yeni bir güncelleme daha yapılacak. Yeni güncelleme ile birlitke uygulamanın GIF desteği sunacağı açıklanırken, bu güncelleme sonrasında artık kullanıcılar birbirine Whatsapp üzerinden GIF gönderebilecek. Mesajlaşmanın yanı sıra farklı dosya türlerinin paylaşılması Whatsapp üzerinden mümkün hale getirilirken, GIF desteğinin de verilecek olması bu konuda iyi bir uygulama deneyimi sunacak.

GIF Çok Popüler

Özellikle mesajlaşmalarda GIF’lerin yeri oldukça fazla olurken, Whatsapp için bu anlamda yapılacak iyileştirme konuşmaların çok daha eğlenceli bir şekilde yapılmasını sağlayacak. Üstelik Samsung S-Pen gibi donanımlara sahip kullanıcılar tasarlayacakları GIF’leri bile direk gönderme imkanına sahip. Bu bakımdan Whatsapp güncellemesi ile birlikte aynı zamanda güncelleştirilmiş bir GIF deneyimi de yaşanabilecek

Rootlu Cihazlarda Kullanılıyordu

Öğrenilen bilgilere göre Whatsapp’ın bu özelliği root yapılan cihazlarda kullanılabiliyor. Fakat root teknik bilgiler içeren bir işlem olduğundan dolayı uygulamanın resmi bir şekilde güncelleme alarak sunulmasının ardından bu Whatsapp özelliğini kullanmak mümkün olabilecek. Şu an için yeni bir Whatsapp güncellemesinin ne zaman geleceği bilinmese de önümüzdeki günlerde bu konuda resmi açıklamaların yapılması bekleniyor. Bu sayede kullanıcılar oldukça iyi bir Whatsapp kullanımı elde edebilecek.

Yorum yap

Apple, Apple Watch'un yeni modelini tanıttı. Apple Watch Series 2 olarak isimlendirilen bu yeni akıllı saat, önceki modelinden 2 kat daha güçlü olan grafik işlemcisine, 60 fps görüntüyü destekleyen ekrana (1000 nit parlaklık), 5 kat daha fazla detay gösterme kapasitesine, yeni işletim sistemine (watchOS 3), 50 metreye kadar suya dayanıklılık özelliğine ve dahili GPS'e sahip.

(Apple Watch Series 2'nin çift kayışlı modelleri)

Etkinlikte, Apple Watch Series 2'nin son zamanların en popüler mobil oyunu olan Pokemon Go'yla uyumlu olduğu da açıklandı. Mobil oyun, akıllı saate birçok yenilikle birlikte geldi. Apple Watch Series 2 kullanıcısı Pokemon Go'daki gelişimini, topladığı şeyleri, Pokemon'larının durumunu, yakında bulunan mekanları ve hatta yumurtasının durumunu uygulamaya giriş yapmadan saatin ana ekranı üzerinden öğrenebiliyor.

Yorum yap

Apple iPhone 7 Tanıtımında Neleri Tanıtmadı?
                            Apple tarafından 7 Eylül tarihinde önemli bir etkinlik düzenlenirken, bu etkinlikte tanıtılanlar kadar tanıtılmayanlar da dikkat çekti. İşte konuyla ilgili önemli detaylar.
                            Apple iPhone 7 Tanıtımında Neleri Tanıtmadı?
                            iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte piyasaya 7 Eylül tarihi itibari ile iddialı bir giriş yapan Apple, bu tanıtı etkinliğinde çok farkı cihazları da tanıtması ile gündeme gelmişti. Fakat yapılan tanıtımlarda tanıtılması beklenen pek çok cihaz için tanıtım yapılmadı. Bu bakımdan tanıtım sonrasında tanıtılması beklenen cihazlar da konuşulmaya başlandı.

MacBook Tanıtılmadı!

Yeni tanıtım gününde yeni bir MacBook modelinin tanıtılması beklenirken, bu konudaki beklentiler boşa çıkmış durumda. Fakat geçtiğimiz günlerde gündeme gelen haberlerde yeni MacBook modelleri için çalışmaların yapıldığı ve önümüzdeki günlerde özel bir tanıtım günü ile birlikte yeni cihazın tanıtılacağı belirtildi. Bu bakımdan 7 Eylül’de tanıtılmamış olsa da 2016 yılı içerisinde yeni bir modelin gelmesi bekleniyor.

Yeni iPad Gelmedi!

Tanıtım gününde tanıtılması beklenen yeni bir cihaz ise iPad olmuştu. Yeni bir modelin tanıtılması beklense de iPad konusunda şu anda Apple cephesinde yaşanan bir gelişme bulunmuyor. Özellikle iPad konusunda pek çok önemli gelişme gündeme gelirken 9.7 inç ekranlı iPad, güncellenmiş 12.9 inç iPad Pro 2 ve ikisinin arasında bir boyuta sahip 10.5 inç iPad modellerinin marka tarafından tanıtılması bekleniyordu.

Yorum yap

WhatsApp Android uygulamasına yeni özellikler katmayı sürdürüyor. iOS 10 işletim sistemine eşlik eden emojiler bu defa WhatsApp Android uygulamasına geliyor.

Google Play Store’da 1 milyar indirme sayısını geçen az sayıdaki uygulamalardan biri olan WhatsApp, kullanım deneyimini artırmaya yönelik yenilikleri platforma getirmeyi sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde uygulama için yayınlanan güncelleme ile birlikte emojilerin daha büyük görünmesini sağlanmıştı. WhatsApp son yayınladığı güncellemede ise kullanıcılara daha kapsamlı emojiler sunuyor.
                              iOS 10 Emojileri WhatsApp’a geliyor

Android Police sitesinde yer alan habere göre Apple’ın iOS 10 sürümüne dahil ettiği birçok emoji artık WhatsApp beta Androiduygulamasında kullanılabilir durumda.

3D görünümlü emojiler, LGBT ebeveyn, çok sayıda aile emojisi ve çeşitli spor emojileri yeni güncelleme kapsamında WhatsApp beta uygulamasına dahil edildi. Ek olarak gerçek silah emojisinin yerini su tabancası emojisi aldı.

Yeni emojileri nasıl kullanabilirim?

WhatsApp Android uygulamasına dahil edilen yeni emojilerden şu an için sadece beta programına dahil olan kullanıcılar yararlanabiliyor.
                              Yeni emojilerin kısa süre içerisinde tüm Android platformunda kullanıma sunulması bekleniyor. Dilerseniz buradaki link aracılığıyla WhatsApp beta programına dahil olabilirsiniz.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X