• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

2 Günlük yeni bilgisayar toplama çalışmalarım hüsranla snuçlandı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 2 Günlük yeni bilgisayar toplama çalışmalarım hüsranla snuçlandı

2 gün öce ana kartını 2. el aldığım pentium işlemcili bi bilgisayar toplamıştım. Donanım eksiksiz ve ram yuvası full dolu,CD writwr ses kartı ve ekran kartı onboard.tüm donanım tamam.Sıra geldi windows kurulumuna. İşte sorun burada. 92$ +KDV verip HOME EDİTİON aldık. Daha önce XP PRO lisansı olan bi makinanın HDD sini takmıştım. Kurulumu hatasız bitirdi.Herşey normal. Ama etkinleştirmede kayıtlarımıza göre etkinleştirme sayısı aşılmış yazısı çıktı. Müşteri hizmetlerini aradım telefonla etkinleştirmede 1 kez yaptığım halde yakın zamanda çok sık etkinleştirmeden bahsediyor. Müşteri temsilcisi de onay no oluşturulamıyo dedi. Neyse internet üzerinden aktivasyon yaptık. İşlem tamam. Ancak problemler aktivasyondan sonra başladı.
    1- Ekran renkleri sadece windows klasik sitilde çalışıyor. XP stili seçeneği kayboldu.
    2- Office winzip MSN 7.5 Norton antivirüs vb kurulum sırasında CAB dosyaları açamıyor ve kurulumu iptal etmek zorunda kalıyorum.
    3- SP2. yükleme dosyasını tıklıyorum ve dosya bozuk uyarısnı verip kurulumu iptal ediyor.
    4- MSN 7.5 kurulum dosyasını masaüstüne atıyorum. Kurmak için tıklıyorum.Ve dosya bozuk Ytersiz bellek veya bozuk kabin dosyası uyarını alıyorum ve kurulum yine iptal ediliyor.
    5- İnternet ve msn de İEXPLORE bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor uyarısıyla MSN ve tüm internet sayfaları kapanıyor.

2 gün sorunlarla boğuştuktan sonra tüm kasayı söküp eski XP PRO yüklü olan IBM makinayı tekrar biraz uğraşarak topladım. Yalnız burada 2 büyük şüphem var.
    1- Ya yeni kasanın ana kartında ve ekran kartında donanımsal temel bir arıza var.
    2- Ya da aldığım XP lisansı başkaları tarafından benden önce aktivasyon yapıldı.

SİZCE NE OLABİLİR? gÖRÜŞ VE BİLDİKLERİNİZİ PAYLAŞMANIZI BEKLİYORUM.
    Olmazsa kasayı ve lisansı atacağım ya çöpe gidecek. ta da arşivde tozlanacak.

selamlar
    bence sisteminizde bi problem yok adığınız ve yüklediğiniz xp home da bi sorun var aldığınız xp daha önce aktive yapılmış yada lisans numaraları alınmış ve bununla defalarca aktive yapılmış olabilir siz gerçek anlamada aktive yapamadığınızdan sistem dosyaları hasar görmüşte olabilir kısacası ben cd den şüpheleniyorum eğer tecrübeli bir bilgisayarcı tarafından sistemin kontrol edişmişse bir sorun yoksa cd de sorun var

Yorum yap

Haklısın bu demek oluyor ki bu lisansı kullanamayacağım. Peki ne yapılabilir.

Yorum yap

Eğer lisans numaralarını alıp ta defalarca aktivasyon yapmışlar ve ben bu yüzden kullanamıyorsam ki parasını verdiğim halde hakkımı helal etmiyorum.

Yorum yap

nerden aldınki kardeş bunu

Yorum yap

Elazığlı168 Nickli Üyeden Alıntı
            nerden aldınki kardeş bunu
            Telefonla aktivasyon yapmak istediğimde bana yakın zamanda çok sık etkinleştirme yapmış bulunmaktasınız uyarısı geliyor.Buradan anladım kardeş. Bundan sonra yeni makina nasip olur da toplarsam Siparişi direk Microsoft a verecem.

Yorum yap

yok ben xp yi nerden aldın demiştim

Yorum yap

Bilgisayar servislerinden birinden.

Yorum yap

onlara güven olmazki bilgisayar malzemleri satan büyük yerlerden alacaktın onlar o cdleri defalarca kullanıp sonra satarlar ben götürüp o cd yi onlara yediririm az para değil

Yorum yap

Ya aslında tanıdık insanlar. Hem malzeme satıyorlar hem servis hizmeti veriyorlar. Sipariş ettirmiştim. Ama bilemezdim ki ya da kafam çalışmadı böyle bir ihtimal üzerine.

Yorum yap

neyse dostum sistemde bi problem yok ya o da yine iyidir ama o cd yi geri iade et bence elinde patlamassın orjinal lisanslı cd böyle bişi yapması imkansız

Yorum yap

arkadaşım senin aldığın xp data cab sorunu var yani yeni cd alcan o yuklediğin cd muhtemelen bozulmuştur nerden bilityom aynısı benim başıma geldi

Yorum yap

senin donanımsal bir sorunun var cd de bozukluk olsaydı yüklerken uyarırdı....
                          aktivasyon sayısı çoksa netten aktif olmuyor ama tel le aktif edebiliyorsun...
                          benim de başıma geldi ilkkez paketini benim açtığım 3 cd nin 2 si netten olmadı telden aktivasyon aldım hatta microsofta da aldığım yeri söylememe rağmen ilgilenmediler bile....
                          telle aktif etmen dışında sorun yok bence ram ların yada diğer taktığın aygıtlar uyuşmamış olabilir bence yeniden yükleme yap ve aygıtların orjinal driver larını yükle yeniden aktif et
                          kolay gelsin

Yorum yap

bencede donaımsal sorun lisansla alakası yok windows hatalarının ha drsinki cd cizik cab. okuyamıyo o zaman başka ama lisansı başkası active etmişte ondan böle hata imkansız
                            digi_micro Nickli Üyeden Alıntı
                            senin donanımsal bir sorunun var cd de bozukluk olsaydı yüklerken uyarırdı....
                            aktivasyon sayısı çoksa netten aktif olmuyor ama tel le aktif edebiliyorsun...
                            benim de başıma geldi ilkkez paketini benim açtığım 3 cd nin 2 si netten olmadı telden aktivasyon aldım hatta microsofta da aldığım yeri söylememe rağmen ilgilenmediler bile....
                            telle aktif etmen dışında sorun yok bence ram ların yada diğer taktığın aygıtlar uyuşmamış olabilir bence yeniden yükleme yap ve aygıtların orjinal driver larını yükle yeniden aktif et
                            kolay gelsin

Yorum yap

Bakın s,ze şunu da söyleyeyim. Lisanslı XP PRO cd de var. Onu da aynı makinaya taşımaya çalıştım aynı sorunlarla karşılaştım. Ama ilk yüklediğim makinaya defalarca yükledim hiçbirinde sorun olmadı.Benim takıldığım nokta telefonda yakın zamanda çok sık etkinleştirme yapıldığı uyarısı. Bilmem anlatabildim mi.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X