Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Sohbet - Gündem - Haberler - Spor - Sosyalite > Gündem - Haberler

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif
160929_wetekplay2_knowmore.gif

Eski 03-10-2010, 14:36   #81
collo1
Informant

collo1 kullanıcısının avatarı

Üye No: 71310
Giriş: 21-03-2008

Uydu Alıcısı: NEX YE 2000 CIS SUPER PLUS ,19500 superior cis nexmachine 3d super

Thumbs up Lise 1 öğrencilerine servis ve yemek müjdesi

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), bu yıl ilk kez ortaöğretim 9. sınıflar için uygulanacak taşımalı eğitim ile ilgili esasları belirledi. Buna göre, özellikle kız çocuklarının okula erişimi, ailenin sosyal durumu, taşımanın ekonomik olması gibi hususlar göz önünde bulundurulacak. Öğrencilerin taşıma ve yemek işlemleri hizmet satın alma yoluyla gerçekleştirilecek ve giderler bakanlık tarafından karşılanacak.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, “Taşımalı Ortaöğretim Uygulaması” konulu bir genelge yayımladı.

İlköğretim okulu bulunmayan, çeşitli nedenlerle eğitim-öğretime kapalı, birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilköğretim okullarındaki öğrencilerin taşımalı ilköğretim uygulaması kapsamında taşındığını anımsatan Çubukçu, şunları kaydetti:

“Taşımalı ilköğretim uygulaması kapsamında bulunup, 2009-2010 öğretim yılında ilköğretim kurumlarının 8. sınıfını bitiren öğrenciler ile devam edebileceği ortaöğretim kurumu bulunmayan yerleşim birimindeki 9. sınıfa devam edecek öğrencilerin taşınarak sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına erişimlerini sağlamak amacıyla 2010-2011 öğretim yılında, 9. sınıflar için taşımalı ortaöğretim uygulaması başlatılacaktır. Söz konusu uygulama kapsamında, ortaöğretim erişimde sorunlar yaşayan 9. sınıf öğrencilerinin ikamet ettikleri yerleşim biriminden alınarak ilgili okullara, ders bitiminde de okullarından alınarak yerleşim birimlerine götürülmesi ve öğrencilere öğle yemeğinin verilmesi planlanmaktadır.”

Genelgeye göre, öğrencilerin taşıma ve yemek işlemleri yürürlükteki ihale mevzuatı çerçevesinde hizmet satın alma yoluyla gerçekleştirilecek ve giderleri Bakanlık tarafından karşılanacak.

Valiliklerce yapılacak taşımalı ortaöğretim uygulamasında Planlama Komisyonu kurulacak. Bu komisyon taşımalı ortaöğretim kapsamına alınacak yerleşim birimleri ile 9. sınıf öğrencilerini tespit edecek, öğrencilerin taşınacağı araç sayısı, araçların izleyeceği güzergah, duraklar ve saatleri belirleyecek. Öğrencilerin güvenli şekilde taşınmaları ile sağlık, beslenme ve benzeri konularda alınacak önlemlerin belirlenmesi ile ilgili planlama yapacak. Bu komisyon tarafından hazırlanan taşıma planlaması rapor halinde il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine bildirilecek.

İl milli eğitim müdürlüğünce de Değerlendirme Komisyonu oluşturulacak. Bu komisyon da taşıma planlaması raporunu inceleyecek ve uygunluğunu tespit edecek. İller de taşımalı ortaöğretim uygulaması ile ilgili ayrı bir raporu milli eğitim bakanlığına sunacak ve bakanlık rapora göre uygun görülen yerlerde taşımalı eğitime geçilmesini kararlaştıracak. Taşımalı eğitimin ihale işlemleri il milli eğitim müdürlüğünce yapılacak.

“5 KİLOMETREDEN DAHA AZ MESAFEYE TAŞIMA YOK”

Taşımalı ortaöğretim uygulaması 2010-2011 eğitim-öğretim yılında 9. sınıflar için ilk kez uygulanacak.

Taşıma planlamasında, öncelikle kız çocuklarının okula erişimi, ailenin sosyal durumu, taşımalı ilköğretim uygulaması kapsamında ilköğretim kurumlarından mezun olanlar ile taşımanın ekonomik olması gibi hususlar dikkate alınacak. Taşımalı eğitim uygulamasının verimli ve ekonomik olabilmesi için güzergah birleştirilmesi yapılacak.

Taşıma merkezi okulların ders saatleri dikkate alınarak taşıma araçlarının geliş ve gidiş hareketleri düzenlenecek. Gerektiğinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlükleri tarafından okulların fiziki imkanları nispetinde öğrencilerin eve dönüş saatlerine kadar geçecek sürede zamanlarının en iyi şekilde değerlendirilmesi için kültürel ve sosyal etkinliklere yönelik çalışmalar yapılacak.

Taşınması ekonomik olmayan ve ulaşım şartları elverişsiz olan yerleşim birimlerinde bulunan öğrencilerin öncelikle pansiyonlu ortaöğretim kurumlarına yerleştirilmeleri sağlanacak. Bu pansiyonlardaki boş kapasiteler doldurulacak. Bu durumdaki öğrencilerden pansiyona yerleştirilemeyen öğrenciler taşıma kapsamına alınacak.

İl veya ilçe belediye sınırları içerisinde taşıma yapılmayacak. Ancak, belediye sınırları içinde herhangi bir ortaöğretim kurumu yoksa öğrenciler taşımalı ortaöğretim uygulamasına alınabilecek.

Taşıma yapacak araçların özellikleri, taşıt sürücüleri ile yüklenicilerin yükümlülükleri, sigorta ve diğer hususlar, “Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği” hükümlerine göre düzenlenecek. 5 kilometreden daha az mesafede taşıma yapılmayacak.
________________________________________________________________________________

TÜRKSAT 4A ŞEBEKE TARAMA FREKANSLARI :

collo1 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-10-2010, 21:25   #82
collo1
Informant

Uydu Alıcısı: NEX YE 2000 CIS SUPER PLUS ,19500 superior cis nexmachine 3d super

Post Falş..Marmara'da Deprem

İstanbul'un Genelinde Hissedilen sarsıntı oldu

İstanbul'un Genelinde Hissedilen sarsıntı Oldu

Marmara'da DEprem Hareketliliği

Birinci derece deprem kuşağında bulunan Marmara Denizi'nde eylül ayında çok hafif şiddetli 19 deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, eylül ayında kaydedilen depremlerin merkez üssü, Tekirdağ, Gemlik Körfezi, Marmaraereğlisi, Güzelköy, Erdek ve Marmara Denizi açıkları olarak belirlendi.

Marmara Denizi açıklarında 2.3, 2.5, 2.6, 2.7 şiddetlerinde 12 deprem meydana geldiği saptanırken, Güzelköy açıklarında 2.5, Marmaraereğlisi açıklarında 3.0, Gemlik Körfezi'nde 2.6 ve 3.1, Tekirdağ'da 2.7, Tekirdağ'ın Barbaros Beldesi'nde 2.7 ve Erdek açıklarında da 2.7 olmak üzere çok hafif şiddetli toplam 19 deprem kayda geçti.

Depremlerde can veya mal kaybının olmadığı belirtildi.

15 dakki önce
________________________________________________________________________________

Eski 04-10-2010, 09:54   #83
collo1
Informant

Varsayılan Flaş... Başbakan Seçim Tarihini Açıkladı

Erdoğan,2011 milletvekili genel seçimlerinin Haziran ayının ilk haftası yapılacağını Söyledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2011 milletvekili genel seçimlerinin Haziran ayının ilk haftası yapılacağını açıkladı

Eski 06-11-2010, 02:49   #84
collo1
Informant

Varsayılan Yeni kimlikler biyometrik olacak

Gelecek yıl nüfus cüzdanlarının yerini alması beklenen kimlik kartlarındaki bilgileri okuyan kart erişim cihazları, artık sadece parola değil biyometrik verilerle de çalışacak.

ABD'ye yönelik 11 Eylül saldırılarının ardından sivil ve kriminal amaçlı pek çok alanda önem kazanan biyometrik kimliklendirme yöntemi, gelecek yıldan itibaren nüfus cüzdanlarının yerine kullanılması hedeflenen akıllı kimlik kart erişim cihazlarına da eklendi.

TÜBİTAK BİLGEM Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Merkezi (UEKAE) tarafından geliştirilen akıllı kimlik kartlarındaki bilgileri okuyan kart erişim cihazları, artık yalnız parola ile değil, biyometrik yöntemlerle de çalışacak.

Hizmet alanın parmak izini ya da damar izini okumak amacıyla kart erişim cihazlarına parmak izi ve harici olarak bağlanan damar izi sensörü yerleştirildi.
Akıllı kimlik kartları, kart üzerindeki kişiye ait gizli bilgileri ele geçirmeye yönelik saldırılara karşı da son teknolojik özellikleriyle dikkati çekiyor.

Kişiye özel tekil biyolojik karakteristikler olarak tanımlanan biyometrik kimliklendirme yöntemleri, özellikle ABD'deki ikiz kulelere yönelik 11 Eylül saldırılarından sonra hem sivil hem de kriminal amaçlı pek çok alanda popülerlik kazandı.

Gelişmiş ülkelerin milyonlarca dolarlık araştırma fonları kurduğu bu alan, üniversiteler, araştırma kurumları ve özel şirketler için yepyeni bir yatırım alanına döndü ve biyometrikler arasında özellikle parmak izi, yüz, konuşma biçimi ve ses, iris, retina, imza, vücut duruşu ve yürüyüşü gibi kişiye özel fizyolojik veya davranışsal özellikler güvenlik sistemlerinde daha sıklıkla kullanılır oldu.

''GÜVENLİK ÜST SEVİYEDE''

TÜBİTAK'ın geliştirdiği akıllı kart tümdevresinin CC EAL 5 sertifikası almasına yönelik çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. Bu çalışmaların 2011 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor. Bu sertifika, tümdevrenin en yüksek profilli saldırganın dahi saldırılarına karşı dayanıklı olmasını gerektiriyor. Bu nedenle tümdevre tasarımında en fazla emek ve zaman, güvenlik önlemlerinin geliştirilmesi için harcandı.

Bu doğrultuda, geliştirilen akıllı kimlik kartlarının kart erişim cihazlarına, parola uygulamasının yanı sıra biyometrik yöntemler de eklendi. Değişik güvenlik seviyeleri için parmak izini ya da damar izini okumak amacıyla cihazın üzerine sensörler yerleştirildi. Böylece vatandaşların taşıyacağı akıllı kartlarda parmak izi gibi kişiye özel bilgiler de saklanacak.

''SALDIRI ANINDA SİSTEM DURUYOR''

Akıllı kart işletim sistemi uygulamasında, kartlardaki kişisel bilgileri elde etmeye, kartları kopyalayarak sahtelerini üretme riskine karşı da ileri teknoloji barındıran bir takım önlemler alındı.

Buna göre, bir saldırganın tümdevrenin çalıştığı dış ortam koşulları için verilen sınırlarının dışına çıkartıp tümdevreye hata yaptırılmaya çalışması riskine karşı, tümdevre, bu saldırıyı sezerek çalışmasını durduran algılayıcılarla donatıldı.
Öte yandan, saldırganın tümdevreyi oluşturan tabakaları çeşitli kimyasal ya da fiziksel yöntemlerle adım adım kaldırarak, her tabaka kaldırıldıktan sonra tümdevreyi mikroskop altında inceleyerek tasarım ve güvenlik önlemleri konusunda bilgi edinmeye çalışması riskine karşı da tümdevre yüzeyi aktif kalkanla kaplandı.

Ayrıca, işletim sistemi de belleğe şifrelenerek yerleştirildi. Diğer yandan tüm sayısal blogların serimleri birbirinin içine geçmiş şekilde karmaşık şekilde tasarlandı. Lazer saldırılarına karşı ise tümdevrenin saldırıyı tanıyarak çalışmasını durdurması sağlandı.

Eski 06-11-2010, 21:49   #85
collo1
Informant

Varsayılan Dünyanın kurtuluşu Tuz Gölü'nden olacak

Kendisi de çevre kirliliğiyle boğuşan Tuz Gölü'ndeki bitkilerin çok zor şartlarda yetişebilme ve bu şartlara dayanabilme gücünün, küresel iklim değişikliği sonucu yaşanabilecek 'tarımsal yok oluş' tehdidine karşı en büyük 'hayat sigortalarından' biri olduğu öne sürüldü.

Özel Çevre Koruma Kurumu (ÖÇKK) Gölbaşı Bölge Müdürü Ümit Turan, Tuz Gölü'ndeki bitkilerin zor yetişme şartlarına dayanıklı olduğunu vurgulayarak, "Küresel ısınma sonucunda oluşacak tarımsal yok oluşta, dünyanın insanlığın kurtuluşu Tuz Gölü'nden olacak" dedi.

Turan, Türkiye'de Özel Çevre Koruma Bölgeleri'nde, Kültür Bitkilerinin Doğadaki Akrabalarının Dağılımı ve Özel Çevre Koruma Bölgelerinde Bu Türlere Ait Koruma Alanlarının Belirlenmesi Projesi başlatıldığını aktardı. Türkiye'deki toplam 14 özel çevre koruma bölgesinde bir yıl boyunca uygulanacak projeyle, Türkiye'nin biyoçeşitliliği kapsamındaki, doğadaki kültür bitkileri akrabaları ve doğada ekonomik olarak önemli bitkilerin ilkel formlarının envanteri çıkarılacak. Turan şunları söyledi:

Buğdayın atası var
"Küresel ısınma sonucunda oluşacak tarımsal yok oluşta, dünyanın insanlığın kurtuluşu belki de Tuz Gölü'nden olacak. Oradaki bitkiler kuraklığa ve tuzluluğa dayanıklı. Buğdayın, yulafın ataları var. Uzun süren biyolojik çalışmalar sonucunda tespit ettik ve gen bankasında muhafaza ediyoruz. Ortadoğu ve Avrasya'nın bölgesel enerji ve su kaynakları açısından taşıdığı stratejik önem gibi bu tür bir envanter çalışması da Türkiye ve dünya açısından önemli. Bu nedenle Türkiye'de ve dünyada mevcut biyoçeşitlilik doğal envanter projelerinin ötesinde ilave bilgilere ihtiyaç duyuldu."

Koruma hayat sigortası
Ümit Turan sözlerini şöyle sürdürdü: Avrupa Birliği de yakın geleceği görerek, bu doğrultudaki çalışmalara öncelik veriyor. Türkiye, kültür bitkileri için mucizevi bir barınma yeri. Sadece Avrupa için değil dünyanın geleceği için de önemli. Bu bitki türlerinin kendine has statüde ve özel nitelikli koruma bölgelerinde korunması, küresel kriz, yerkürede yaşanan zorluklar, iklim değişikliği ve özellikle de küresel ısınma tehdidi göz önünde bulundurulduğunda, sürdürülebilir kalkınma ve gıda güvenliği için bir sigortadır."

Düzenleyen : collo1 - Tarih : " 06-11-2010 " - Saat : 21:53
Eski 07-11-2010, 02:50   #86
collo1
Informant

Varsayılan Türkiye'nin Füze Kalkanı Kararı

Türkiye'nin füze savunma sistemine bazı şartlarla ev sahipliği yapmayı kabul ettiği bildirildi. İşte o şartlar... NATO'nun gelecek 10 yılına yön verecek olan Stratejik Konsept'in son taslağı 4 Kasım'da tüm müttefiklere ulaştı. Son taslakta ayrıca Türkiye'nin istediği gibi İran, Suriye gibi ülkeler tehdit tanımlaması içerisine alınmadı.

TÜRKİYE'DEN ŞARTLI EVET

Sabah gazetesinden Duygu Güvenç'in haberine göre, Ankara, füze savunma sistemine tüm sınırlarını kapsaması ve cephe ülkesi olmayacağı koşuluyla ev sahipliği yapmaya "evet" dedi.

Bir önceki Stratejik Konsept'e göre daha kısa olmakla beraber daha kapsayıcı taslak ışığında Çankaya Köşkü dün, NATO için kritik bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığındaki toplantıya Başbakan Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül katıldı. Köşk'te son taslak masaya yatırılırken, 15 Kasım'a kadar sürecek olan müzakerelerde müttefikler arasında uzlaşmanın sağlanamaması halinde Türkiye'yi Lizbon'da Erdoğan'ın temsil etmesi ele alındı. Zirvede büyük bir kriz beklemeyen Ankara'yı bu aşamada Gül'ün temsil etmesi bekleniyor. Füzelerin nereye konuçlandırılacağı ve sayıları ise daha sonra kararlaştırılacak.

Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelerin füze savunma sistemine ait donanıma ev sahipliği yapmasında mutabakat sağlandı. Türkiye, tüm sınırlarını kapsaması koşuluyla ve cephe ülkesi olmayacağını belirterek sistemin parçalarına ev sahipliği yapmaya "evet" dedi.

TERÖR TANIMI: NATO'nun gelecek 10 yılında da en önemli tehditlerden biri olarak yer aldı. Terörün tüm NATO ülkeleri için tehdit olduğunu belirten bir metin üzerinde uzlaşma sağlandı.

TEHDİT ALGISI: Türkiye'nin itirazları sonucunda herhangi bir ülkenin adı spesifik olarak vurgulanmadı. Onun yerine "nükleer silahların yayılmasına öncülük yapan, istikrarsız, düşmanca tutum içerisinde, konvansiyonel silah birikimi yapan, kendini yönetme kabiliyeti olmayan aktörler" tanımı kullanıldı.

RUSYA'YLA MUTABAKAT

NATO-AB İŞBİRLİĞİ: Bu konuda Türkiye vetosunu sürdürüyor. 11 sayfalık belgede NATO-AB işbirliğine 3 ayrı paragraf ayrılıyor. AB'nin NATO imkan ve yeteneklerini kullanacağı operasyonlarda karar mekanizmasında yer almak isteyen Ankara, iş birliği ifadelerine "hayır" demese de, ortak operasyonlarda söz sahibi olmak istediğini belirtiyor.

RUSYA'YLA İLİŞKİ: NATO-Rusya işbirliği konusunda mutabakat sağlandı. Rusya'nın füze savunma sisteminde yer alıp almayacağı ise daha sonra belli olacak.

Eski 07-11-2010, 20:46   #87
collo1
Informant

Varsayılan Sözleşmeli ere 2500 lira aylık

Sözleşmeli erlere, 2 bin 500 lira maaş ödenecek. Görevleri 3 ilâ 10 yıl sürecek.Veda ettiklerinde 60 bin lira ikramiye verilecek. İsteyen daha sonra güvenlikçi olabilecek

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün açıkladığı "sözleşmeli er" modeli çalışmasının ayrıntılarına TAKVİM ulaştı. İşte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan çalışmanın detayları:

Askerlik hizmetini tamamlayan gönüllü erlerden, beden yapısı uygun olanlar sözleşmeli asker olarak görev yapabilecek. n Sözleşmeli erlerde lise mezuniyeti şartı aranacak. Ağırlıklı olarak bekar olanlar tercih edilecek. n Sınavı kazananlar Isparta Dağ ve Komando Okulu'nda 3 aylık özel eğitimden geçecek. Daha sonra atamaları yapılacak.

Bu erler, 3 ila 10 yıl arasında TSK personeli sayılacak. n Her biri 2 bin 500 TL maaş alacak.
10 yıl kesintisiz çalışana 60 bin TL ikramiye verilecek. Görevlerini tamamlayan rambolar, daha sonra cezaevi korumasını üstlenebilecek. n İlk etapta 10 bin sözleşmeli er alınacak. Ağırlıklı olarak sınırda görev yapacak erlerin sayısı 30 bine kadar çıkabilecek.

İLK BÖLGE DOĞU

Sözleşmeli erler öncelikle Hakkari Dağ Komando Tugayı, Siirt 3'üncü Komando Tugayı, Tunceli 4'üncü Komando Tugayı, Yüksekova 21. Sınır Tugayı, Şırnak Çakırsöğüt Komando Tugayı'nda görev alacak.

KADRO DA VERİLEBİLİR
Sözleşmeli er olarak görev yaparken üstün başarı gösteren askerlere, TSK kadrosunda kalma şansı da tanınacak. Sicil amirleri tarafından haklarında olumlu sicil verilen sözleşmeli erler, bir kez daha sınava tabi tutulacak. Bu sınavda da başarı gösterenler uzman erbaş kadrosuna geçebilecek.

MEMUR OLAMAZ Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sözleşmeli erlere tanınmayacak hakları da sıraladı. Buna göre paralı askerlere, yaş haddi veya sağlık problemi nedeniyle TSK'dan ayrılan uzman erbaşlar gibi, devlet memuru olma hakkı tanınmayacak. Görev süresi biten, sivil hayata dönecek.

BAŞBAKAN:ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, dün sözleşmeli er konusuna değindi.

Başbakan Erdoğan, "paralı çalışacak" askerlerle ilgili olarak çalışmaların sürdürüldüğünü, proje tamamlanınca kamuoyuna açıklanacağını bildirdi.

Eski 15-11-2010, 19:27   #88
collo1
Informant

Thumbs up Türkiye Terör Riski Endeksi'nde 22. sıraya düştü

Türkiye, terör riski bulunan ülkeler sıralamasında 14'üncü sıradan 22'inci sıraya düştü.

Doğal ve insani riskleri inceleme alanında uzmanlaşmış Maplecroft adlı analiz şirketi, terör riskinin bulunduğu ülkeleri sıraladığı "terör riski endeksi" yayımladı.

YUNANİSTAN'DA TERÖR RİSKİ HIZLA YÜKSELDİ
Kuruluşun bir önceki raporunda 14'üncü sırada gösterilen Türkiye, 22'nci sıraya gerilerken, Yunanistan 57'nci sıradan 24'e yükseldi. Yunanistan'ın yükselişinde, ülkedeki sol grupların artan saldırılarının etkili olduğuna dikkat çekildi.

Listede 196 ülke yer alırken, listenin başında sırasıyla Somali, Pakistan, Irak, Afganistan, Filistin, Kolombiya, Tayland, Filipinler, Yemen ve Rusya geldi. Geçen yılın Haziran ayından bu yılın Haziran ayına kadar Somali'de 556 terör eylemi düzenlendiği ve bu saldırılarda bin 437 kişinin öldüğü belirtildi. Kuruluşun bir önceki endeksinde terör riski en yüksek ülke Irak'tı ve Somali 4'üncü sırada geliyordu.

Ülkelerdeki terör saldırılarının sıklığı ve saldırılar sonucu ölen insan sayısı gibi kriterlere göre her altı ayda bir yenilenen endekste İngiltere; Fransa ve ABD'ye göre "daha az terör riskli" ülkeler arasında yer aldı.

Endekse göre bazı ülkelerin sıralamaları şöyle:

İngiltere (46)
ABD (33)
Fransa (44)
Kanada (67)
Almanya (70)
İspanya (27)
Cezayir (36)
Hindistan (15)

Eski 19-11-2010, 19:30   #89
collo1
Informant

Varsayılan AB'den Türkiye'ye Kıbrıs önerisi

Avrupa Birliği (AB), Türkiye'nin hava sahasını ve İstanbul'daki bir limanını Rumlara açması karşılığında, iki müzakere başlığını daha açmayı teklif etti.

NTV televizyonunun haberine göre, Avrupa Birliği, Ankara'ya yeni bir ek protokol önerisi sundu.
AB, sunduğu ek protokol kapsamında, İstanbul'daki bir limanın AB üyesi 27 ülkenin kullanımına açılmasını istedi. Bununla birlikte Türkiye’ye Kıbrıs Rum kesimi dahil tüm AB üyelerine transit geçişler için hava sahasını da sınırsız bir şekilde açması önerildi.
AB, bu şartların yerine getirilmesi durumunda, Türkiye ile Birlik arasındaki üyelik müzakerelerinde iki başlığı daha açacağını belirtti.
Bu iki başlığın Kıbrıs Rum kesimi tarafından bloke edilen enerji ile adalet ve temel özgürlükler başlıkları olduğu ifade edildi.
Söz konusu ek protokole göre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Rum kesimi arasındaki ticareti belirleyen Yeşil Hat tüzüğü de genişletilecek ve teknik iyileştirilmesi sağlanacak.
NTV'nin bildirdiğine göre, eğer Türkiye Aralık ayının ilk haftasına kadar bu istekleri karşılarsa, Rum kesimi lideri Demetris Hristofyas AB Zirvesi öncesi Türkiye ile AB görüşmelerini tamamen veto etmeyeceklerini ve iki başlığın açılması engel olmayacaklarını açıklayacak.
AB'nin bu önerisini hafif bulan Ankara'nın ise yapılan teklifin kapsam ve içeriğin genişletilmesi istediği bildirildi. Türkiye, ayrıca KKTC’nin doğrudan uçuşlarının son derece önem teşkil ettiğini, bunun da pakette yer alması gerektiğini düşünüyor.

Eski 19-11-2010, 20:46   #90
ataata
Banlanmış

ataata kullanıcısının avatarı

Üye No: 87131
Giriş: 27-09-2008

Uydu Alıcısı: Next 2500xdpcı/Kyoto9600cı

Halimiz hiç iyi diğil allah türk leri korusun
ataata is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla