• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Spor Haberleri Genel

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Spor Haberleri Genel

24 Nisan 2016 16:41

Spor Toto Süper Lig'de sahasında Çaykur Rizespor'u 3-1 yenen Torku Konyaspor'un teknik direktörü Aykut Kocaman, iyi bir galibiyet aldıklarını söylerken üçüncülük ihtimalini de değerlendirdi.
    Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Kocaman, maç öncesi Çaykur Rizespor'un Konya'dan puanla ayrılarak sıkıntılı periyodu sonlandırmak istediğini ifade etti.
    Rakiplerinin puan kaybetmesinin ardından dördüncülüğü garantilemek için müsabakaya çıktıklarını belirten Kocaman, "Oyunun ritmi çok yüksek değildi. İlk yarı oyunu kontrol etmeye çalıştık. İkinci yarı biraz daha baskımızı artırmak zorundaydık. Gelen ikinci golden sonra sonucu almayı bildik. İyi bir galibiyet aldığımızı söyleyebilirim." diye konuştu.
    ÜÇÜNCÜLÜK İHTİMALİNE NE DEDİ?
    Bir basın mensubunun "Şu anda üçüncülük için en yakın rakibinize 10 puan fark attınız. Bu puan farkı üçüncülük için yeterli mi?" sorusuna Kocaman, "Matematiksel hesap, futbolun hepimize sunduğu güzelliklerden bir tanesi. Rakipleriniz için ufacık bir çıkış yeri dahi varsa çok daha dikkatli olmak gerekiyor. Ciddi ve disiplinli bir takımız. Bizi geçmelerine mahal vermemeye çalışacağız. Çok güçlü bir adım attık. Temkinli olmakta fayda var." cevabını verdi.

ntvspor.net

TÜM KONULARIM ALINTIDIR YALNIZCA TANITIM VE BİLGİ AMAÇLIDIR...
    ----------------------------------

Redline Ts-7500 HD / Next 2000 HD Minix Internet Machina

"Hedef takım haline geldik"

24 Nisan 2016 16:45

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Konyaspor mağlubiyeti sonrasında sakat ve cezalı oyuncular sebebiyle 5 eksikle karşılaşmaya çıktıklarını dile getirirken, "Rakiplerin hedef takımı haline geldik" dedi.
    Aldıkları galibiyetten dolayı Torku Konyaspor'u tebrik eden Karaman, şunları kaydetti:
    "Torku Konyaspor kadro ve oyun üstünlüğünü ikinci yarıda gösterdi. Şu anda rakiplerimize göre 5 puan önde olan takım biziz. Kalan maçlarda 5 puan farkı en iyi şekilde değerlendirip, ligi selametle bitireceğiz. Bundan endişemiz yok. Rakiplerin hedef takımı haline geldik doğrudur ama 5 puan önde bulunan takım da biziz. Onun için gereğini de yaparız."

ntvspor.net

Yorum yap

"Artık lige iyice tutunduk"

24 Nisan 2016 17:08

Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Mersin karşısında gelen son dakika galibiyeti sonrası ilk yarı kötü bir futbol ortaya koyduklarını belirterek, "Oyunun ikinci yarısında müdahaleler yaptık. Biz hep oyuna mağlup başlıyoruz içeride. Oyun istediğimiz şekle döndü. Son dakika galibiyeti de bizim yeniden lige tutunmamızı sağladı." ifadelerini kullandı.
      Oyuncularının ikinci yarı iyi şeyler yaptıklarını söyleyen Aybaba, "Şans da bizden yana geldi, son dakika golü bulduk. Biz hiç bırakmadık, taraftarımız da hiç bırakmadı. Onlarla cumartesi günü Eskişehir Stadı'nda buluşacağız. Trabzon maçını onların desteğiyle kazanmayı düşünüyoruz. Artık lige iyice tutunduk. Bu oyuncularımızı da şehrimizi de teşvik edecektir. Herkesi kutluyorum." dedi.
      Aybaba, gündüz maçı oynanmasına tepki göstererek, şunları dile getirdi:
      "Oyun kalitesi yükselsin, oyun iyi olsun, futbol güzelleşsin diye bunları konuşuyoruz. Çok güzel tesisler yaptılar, statlar yaptılar. Harika ışıklandırmaları var ama saat 13.30'da Mersin'de maç oynuyoruz. Bu nasıl bir şeydir? Tam Türk usulü bir futbol programı. Planlamayı nasıl yapıyorlarsa, bundan önceki 2 hafta saat 13.00'te oynadık, Bugün de 13.30'da oynadık. Arkadaşlar bu işleri biraz daha ciddiye alsınlar. Kimseye avantaj sağlasın diye değil, bunları güzel futbol adına söylüyorum."

ntvspor.net

Yorum yap

"Atamazsan, yenilirsin!"

24 Nisan 2016 18:38

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray karşısında girdikleri pozisyonları harcadıklarını ve sahadan mağlup ayrıldıklarını söyledi
        Rıza Çalımbay "Basit ve kötü goller yedik. Galatasaray karşısında TÜrk Telekom Arena'da ancak bu kadar şans bulursun. Kaçırdığımız pozisyondan top geri dönüp kalemizde gol oluyor. Son birkaç maçtır net pozisyonlara girip değerlendiremiyoruz. Bulduğumuz pozisyonları gol yapsak belki de biz galip gelirdik. Çok kötü hatalar yapıyoruz. Galatasaray oynamamazı izin verdi ama biz bulduğumuz pozisyonları değerlendiremedik. Burada oynadığın maçlarda bulduğun pozisyonları değerlendireceksin. Bazı oyuncularım kapasitelerinin altında oynuyorlar" dedi.

ntvspor.net

Yorum yap

Ligde ilk kez!

Galatasaray, Riekerink ile ligde ilk kez galip geldi

24 Nisan 2016 18:52

Kasımpaşa'yı 4-1 yenen Galatasaray, Jan Olde Riekerink'in teknik direktörlük görevine getirilmesinin ardından ligde ilk kez kazandı.
          Riekerink yönetiminde Eskişehirspor (3-4), Çaykur Rizespor (1-1), Fenerbahçe (0-0) ve Antalyaspor (2-4) maçlarından istediği sonuçları alamayan sarı-kırmızılılar, Hollandalı teknik adam yönetimindeki 5. lig maçında galibiyetle tanışmış oldu.
          Galatasaray'ın Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Çaykur Rizespor'u deplasmanda 3-1 yendiği müsabaka, Riekerink yönetimindeki resmi müsabakalarda alınan ilk galibiyet olmuştu.
          Sarı-kırmızılı ekip, ligin 10. haftasında Eskişehirspor'u 4-0 yendiği maçın ardından bu kulvarda ilk kez dört gol birden attı.
          Galatasaray'ı galibiyete taşıyan isimlerden Podolski, bu sezon ligdeki 12. golüne imza atarken, Selçuk İnan gol sayısını 7'ye, Bilal Kısa ise 5'e çıkardı.
          Bu galibiyetle puanını 44 yapan sarı-kırmızılı takım, ligde 6. sıraya yükseldi. Kasımpaşa ise 43 puanda kaldı.
          Sarı-kırmızılı takım, Kasımpaşa'yı 4-1 yenerek, ligdeki 7 maçlık galibiyet hasretine de son verdi.
          Resmi müsabakalardaki 9 maçlık kazanamama serisini Ziraat Türkiye Kupası'nda Çaykur Rizespor'u mağlup ederek bitiren sarı-kırmızılı ekip, ligdeki 7 maçlık galibiyet hasretini de Kasımpaşa önünde sonlandırmış oldu.
          Süper Lig'in 22. haftasında Trabzonspor'a karşı aldığı 2-1'lik galibiyetin ardından çıktığı 7 maçta da galip gelemeyen Galatasaray, bu müsabakalarda 4 beraberlik ve 3 yenilgi almıştı.

ntvspor.net

Yorum yap

Çağla Büyükakçay şampiyon oldu

Ve şampiyonluk kupası Çağla Büyükakçay'ın ellerinde!..

TEB BNP Paribas İstanbul Cup'ta şampiyon olan Çağla Büyükakçay kupa seramonisinde duygusal anlar yaşadı. Hayalinin gerçek olduğunu dile getiren Büyükakçay, "Hayatımın en güzel günü" dedi.

24 Nisan 2016 19:24

Şampiyonluk töreninde, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Ahmet Murat Binark ve Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş da hazır bulundu.
            Kupayı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın ellerinden alan Çağla Büyükakçay duygularını anlatmakta güçlük çekerken, "Öncelikle ilk İstanbul Cup'ı oynadığımda 15 yaşımdaydım. Dünyanın en iyi tenisçilerini bu turnuvada gördüm. Onlardan çok şey öğrendim. En büyük hayellerimden birisi bu kupayı kazanmak oldu. Hayatımın en güzel günü. Tabii ki her oyuncu gibi, insan ilk WTA şampiyonluğunu evinde kazanmak ister. Ben gerçekten çok şanslıyım." dedi.
            Teşekkür edecek çok kişi olduğunu kaydeden ve 43 bin dolar para ödülü alan Çağla Büyükakçay, "Hayatımda bulunan, bugün burada iyi performans sergilememi sağlayanş, buralarda beni hayal eden ailem ve başta annem" dedikten sonra, annesine dönerek, "Başardık" ifadelerini kullandı.
            Çağla Büyükakçay'ın bu sözleri uzun süre alkışlandı.
            Şampiyon tenisçi daha sonra başarısında katkısı olanlara teşekkür etti.
            Turnuvanın ikincisi Kovinic ise kupasını ve 21 bin 400 dolar para ödülünü TEB Genel Müdürü Leblebici, Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili Binark takdim etti.
            Kupa töreninden sonra şarkıcı Ajda Pekkan konser verdi.

ntvspor.net

Yorum yap

Çağla adını tarihe altın harflerle yazdırdı!

TEB BNP Paribas İstanbul Cup fianlinde, Karadağlı Danka Kovinic'i 6-3,2-6 ve 2-6'lık setlerle 2-1 yenen Çağla Büyükakçay şampiyon oldu.

TEB BNP Paribas İstanbul Cup fianlinde, Karadağlı Danka Kovinic'i 6-3,2-6 ve 2-6'lık setlerle 2-1 yenen Çağla Büyükakçay şampiyon oldu.

Garanti Koza Arena'da düzenlenen turnuvada, WTA turnuvalarında ilk kez final oynayan Türk tenisçi olan Çağla, bir ilke daha imza attı ve şampiyonluğa uzandı.

Maça, 5 numaralı seribaşı olan rakibi karşısında kötü başlayan ve çok fazla basit hata yapan Çağla, ilk sette 2 kez servis oyununu kırdırdı. Dünya sıralamasında 60. sırada yer alan Kovinic ise servis kırma avantajını iyi kullandı. Servis attığı 5 oyunun 4'ünü kazanan Karadağlı raket, ilk seti 6-3 alarak 1-0 öne geçti. Finale gelene kadar oynadığı maçlarda rakiplerine hiç set vermeyen Çağla, turnuvada ilk kez set kaybetti.

WTA sıralamasında 118 numara olan Çağla, ikinci sete iyi servis kullanarak başladı. İlk dört servis oyununda hata yapmayan milli tenisçi, 4. oyunda da rakibinin servisini kırdı. Milli raket iyi servis attığı ilk 7 oyun sonunda 5-2'lik üstünlük yakaladı. Çağla 8. oyunda yine rakibinin servisini kırdı ve çok iyi oynadığı seti 6-2 kazanarak maçta durumu 1-1'e getirdi.

Şampiyonun belirleneceği son sete Çağla, seyircinin de desteğini alarak yine çok iyi başladı. Etkili servis kullanan Çağla, 4. oyunda da rakibinin servisini kırdı ve 3-1'lik üstünlük yakaladı. Setin 5. oyunu oldukça uzun sürdü. İki tenisçi de 10 dakikadan uzun süren oyunu kazanmak için bütün enerjilerini sahaya verdi. Çağla bu oyunu da kazanarak sette durumu 4-1'ye getirdi ve önemli bir avantaj elde etti. Sonraki iki oyunda tenisçiler kullandıkları servislerde hata yapmadı ve Çağla, 7. oyun sonunda 5-2 üstünlük sağladı. Milli raket, rakibinin servis oyununu kıramasa da kendi servisini aldı ve seti 6-3, 2 saat 23 dakika süren maçı da 2-1 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Tarihi bir başarı elde eden Türk tenisçi, son oyunda 4 kez maç sayısı şansını kullanamadı. Eline geçen 5. şansı değerlendiren Çağla, şampiyonluk sayısından sonra kortta büyük bir mutluluk yaşadı. Çağla, sevinçten gözyaşlarını tutamadı.

Daha önce Kovinic'le sadece bir kez karşılaşan ve 6-1/6-3'lük setlerle yenilen Çağla, rakibi karşısında rövanşı da almış oldu.

ntvspor.net

Yorum yap

Mersin lige veda etti!

Mersin İdman Yurdu bitime 3 hafta kala Süper Lig'e veda etti

29 Nisan 2016 21:02

Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında Çaykur Rizespor, sahasında Mersin İdman Yurdu'nu 2-0 yendi. Ligde son 5 maçını kaybeden ve 21 puanda kalan Mersin İdman Yurdu, bu sonuçla bitime 3 hafta kala Süper Lig'e veda etti.
                Çaykur Rizespor'a galibiyeti getiren golleri 22'de Ahmet İlhan Özek ile 74'te Mehmet Akyüz kaydetti.
                Ligin bitimine üç hafta kala sadece 5 galibiyet ve 6 beraberlik ile 21 puan toplayabilen Mersin İdman Yurdu, 1 maç eksiğine rağmen 32 puanla 15. sıradaki Gaziantepspor'un 11 puan gerisinde kaldı. Bu sonuçla Mersin İdman Yurdu, Spor Toto Süper Lig'e veda eden ilk ekip oldu.
                Rize deplasmanına 16 kişilik genç futbolculardan takviye edilmiş bir kadro ile giden Mersin İdman Yurdu'nda futbolcular, maçın bitiş düdüğüyle üzüntü yaşadı.
                Çaykur Rizesporlu futbolcular, maçın ardından konuk ekibin futbolcularını teselli ederek, formalarını değiştirdi.
                Çaykur Rizespor: 2 - Mersin İdman Yurdu: 0
                Stat: Çaykur Didi
                Hakemler: Cüneyt Çakır, Tarık Ongun, Alpaslan Dedeş
                Çaykur Rizespor: Itandje, Orhan Ovacıklı, Viera, Oboabona, Murat Duruer, Sylvestre, Koray Altınay, Sercan Kaya (Dk. 86 Dhurgham İsmail), Ahmet İlhan Özek, Makiadi (Dk. 69 Mehmet Akyüz), Deniz Kadah (Dk. 90 Chevalier)
                Mersin İdman Yurdu: Nihat Şahin, Gökhan Akkan, Sadiku, Hakan Olkan, Mahmut Metin, (Dk. 78 Ahmet Taner Çukadar) Kudrettin Tekin Oğrak (Dk. 86 Emrah Özyaylaz), Murat Ceylan, Mehmet Taş, Güven Varol, Khalili (Dk. 46 Berkan Afşarlı), Eren Tozlu
                Goller: Dk. 22 Ahmet İlhan Özek, Dk. 74 Mehmet Akyüz (Çaykur Rizespor)
                Sarı kart: Dk. 43 Mehmet Taş (Mersin İdmanyurdu)

ntvspor.net

Yorum yap

"Sabrımızı denemeye çalışmayın"

PTT 1. Lig'de Spor Toto Süper Lig'e yükselme mücadelesi veren Kardemir Karabükspor'un kulüp başkanı Hikmet Ferudun Tankut, Merkez Hakem Kuruluna tepki göstererek, "Karabük, küçük bir şehir diye düşünebilirsiniz, 'Emeklerini çalsak da sesleri çıkmaz.' diye düşünebilirsiniz. Sakın, daha fazla sabrımızı denemeye çalışmayın." dedi.

9 Mayıs 2016 15:19

Başkan Tankut, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, sezonun başladığı ilk haftadan 33. haftaya kadar oynadıkları maçlarda birçok hakem hatası ile karşı karşıya kaldıklarını iddia etti.
                  Bu hataların birçoğuna MHK'nin "hata ve tecrübesizlik" dediğini fakat kendilerinin bunları "hakemlerimize baskı ve yanlış yönlendirme" olarak değerlendirdiğini belirten Tankut, şunları kaydetti:
                  "İşte size örnek, cumartesi günü oynanan Multigroup Alanyaspor-Göztepe maçını seyretmeyenler lütfen dikkatle izlesin, izleyenler zaten olaylara canlı şahit oldu. Maç içerisinde faul yapıldı diye Göztepe'nin golü sayılmadı, hakem tüm inisiyatifini Multigroup Alanyaspor lehine kullandı. Karşılaşmanın ikinci yarısında maçta oynanmamış kabul edilen süreyi abartarak 5 dakika uzatma verdi. Göztepe aleyhine verdiği faulde yer tespitine uymayıp topu elle öne atarak kaleye yakın mesafeye taşıyan Multigroup Alanyasporlu futbolcuya orta hakem ve yan hakem seyirci kaldı. Kaleciye yapılan şarja ve ofsayta rağmen son 30 saniye kala Multigroup Alanyaspor'u galip getiren golü verdi."
                  "Tabii MHK Başkanı Alanyalı, Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu tribünde, maç sonu soyunma odasında futbol tabiriyle üçlü çektiriyor." iddialarında bulunan Tankut, konuşmasını şöyle sürdürdü:
                  "Bu şartlarda MHK Başkanı'nın, sık sık 'Hakemlerimiz genç, hata yapabilir.' kelimelerinin arkasına sığınmalarını futbolu yakından takip etmeyenleri 'Kandırıyorum.' diye düşünebilir. Futbola 22 yılını vermiş bizleri kandıramazsınız. Sayın Kuddusi Müftüoğlu, genç hakem kardeşlerimizi eğitmek için milyon dolarlar verilerek yurt dışında değerli hocalar getiriyorsunuz, gelen hocalar doğduğunuz veya yaşadığınız, belediye başkanı adayı olduğunuz ilçenin takımının maçlarında 'Şu şekilde düdük çalarak haram puan mı kazandırın.' diyor. Sizlerin zamanında belki yapılmış olabilir, ben inanıyorum ki, genç kardeşlerimizi rahat bıraksanız onlar adil düdük çalmayı anlayacak ve uygulayacak hassasiyettedirler. Multigroup Alanyaspor-Göztepe maçında ev sahibi ekip lehine ikram edilmiş 2 puan var."
                  "BAKACAĞIZ VE TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"
                  PTT 1. Lig'de dün oynanan ve play-off yarışını etkileyecek iki karşılaşmanın bulunduğunu aktaran Tankut, "Programda aynı saatte başlaması gerekirken neden Boluspor-Balıkesirspor maçı 6 dakika geç başladı, ikinci yarıya 6 dakika uzatma verilip 8 dakika oynatıldı. Bu hafta oynanacak Giresunspor-Multigroup Alanyaspor maçı var, yani Giresunspor'un ilk altı mücadelesi, Multigroup Alanyaspor'un ilk 2 mücadelesi olan maça geldik. Şimdi soruyorum bu aritmetiğin içinden nasıl çıkacaksınız, Göztepe-Kardemir Karabükspor maçında ne planlıyorsunuz? Maçları hangi gün, hangi saatlerde oynatacaksınız? 'Hakem hataları her zaman olur.' sloganına sığınarak ne planlar yapacaksınız? Bakacağız ve takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.
                  "MHK, BÜTÜN FUTBOL TAKIMLARINA EŞİT MESAFEDE OLMALIDIR"
                  Emeğin şehri Karabük'ün her zaman mütevazılığını korumayı kendisine şiar edindiğini, kimsenin unutmaması gerektiğini vurgulayan Tankut, sözlerini şöyle tamamladı:
                  "Karabük, küçük bir şehir diye düşünebilirsiniz, 'Emeklerini çalsak da sesleri çıkmaz.' diye düşünebilirsiniz. Sakın, daha fazla sabrımızı denemeye çalışmayın. Dışişleri Bakanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanıdır. Misak-ı Milli hudutlar içerisindeki her ile ve ilçeye aynı mesafede ve aynı şefkat duyguları içerisindedir. MHK, bütün futbol takımlarına eşit mesafede olmalıdır. Kardemir Karabükspor sezon başından beri onurlu mücadelesine devam etmektedir, hiçbir haram puanı bulunmamaktadır, bulunmayacaktır."

ntvspor.net

Yorum yap

Genç kaleci yaşamını yitirdi!

Kamerun'da maç öncesi ısınırken fenalaşan kadın kaleci Jeanine Christelle Djomnang, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

9 Mayıs 2016 12:50

Kamerun Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, Louves of Minproff takımıyla dün oynayacakları maç öncesinde ısınmak için sahaya çıkan ve aniden fenalaşan Femina Stars kalecisi Djomnang, sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. 26 yaşındaki file bekçisinin tüm çabalara rağmen kurtarılamadığı kaydedildi.
                    Federasyon, Djomnang'ın kalp krizi geçirmesinden şüphelenildiğini ancak resmi sağlık raporunun beklendiğini bildirdi.
                    Romanya Birinci Futbol Ligi Şampiyonluk Grubu'nda geçen hafta oynanan ve 3-3 berabere biten Viitorul-Dinamo Bükreş maçında, 26 yaşındaki Kamerunlu futbolcu Patrick Ekeng oyuna girdikten 7 dakika sonra yere yığılmış ve kaldırıldığı hastanede kurtarılamamıştı.

ntvspor.net

Yorum yap

Süper Lig'e ikinci bilet aranıyor!

PTT 1. Lig'de Adanaspor'un ardından doğrudan Süper Lig'e yükselecek ikinci ekip Multigroup Alanyaspor veya Kardemir Karabükspor olacak.

9 Mayıs 2016 10:10

Ligde 33. haftada 1-0 geriye düştükleri maçlarda Multigroup Alanyaspor, Göztepe'yi, Kardemir Karabükspor da lider Adanaspor'u uzatma bölümünde bulduğu gollerle aynı skorlarla 2-1 yenerek Süper Lig umutlarını son haftaya taşıdılar.
                      60 puana sahip Multigroup Alanyaspor'un play-off mücadelesini sürdüren Giresunspor'a konuk olacağı son haftada 59 puanlı Kardemir Karabükspor ise herhangi bir iddiası bulunmayan Göztepe ile İzmir'de karşılaşacak.
                      İki takımın sezon sonunda olası puan eşitliğinde yıl içindeki maçlarında sonuçların aynı olması nedeniyle genel averaja bakılacak. Son hafta öncesinde Multigroup Alanyaspor'un "+22", Kardemir Karabükspor'un ise "+13" averajı bulunuyor.
                      PLAY-OFF YARIŞI
                      Adana Demirspor'un dördüncülüğünü garantilediği ligde, play-off barajında 3 ekip bulunuyor. 50 puanlı Giresunspor'un yanı sıra kırk dokuzar puana sahip Balıkesirspor ile Vartaş Elazığspor son haftaya play-off umuduyla giriyor. Bu takımlardan ikisi daha adını play-off'a yazdıracak.
                      Giresunspor'un ilk 2 iddiasını sürdüren Multigroup Alanyaspor'u ağırlayacağı son haftada Balıkesirspor, 1461 Trabzon'u konuk ederken, Vartaş Elazığspor ise Adanaspor deplasmanında puan arayacak.
                      Ligde 2. sıra ve play-off için iddiasını sürdüren ekiplerin son hafta maç programı ve puan durumu şöyle:
                      Balıkesirspor-1461 Trabzon
                      Göztepe-Kardemir Karabükspor
                      Giresunspor-Multigroup Alanyaspor
                      Adanaspor-Vartaş Elazığspor

ntvspor.net

Yorum yap

"Arkamızdakiler hala bize bakıyor"

Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında Galatasaray'ı 1-0 mağlup eden Beşiktaş'ın milli futbolcusu Olcay Şahan, sahadan galip ayrıldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

8 Mayıs 2016 23:51 NTV Spor ve Ajanslar

Karşılaşmadan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Olcay, derbi öncesinde birtakım söylentilerin ortaya atıldığını belirterek "Galatasaray'ı tebrik etmek istiyorum. Çok iyi mücadele ettiler. Normal şartlarda beklentiler neyse onu yaptılar ama futbol böyle dürüstçe oynanınca güzel oluyor. Bugün iki takım da bunu kanıtladı. Kazandığımız için mutluyuz. Biz önümüze bakıyoruz, arkamızdakiler de hala bize bakıyor. Yolumuza devam ediyoruz" diye konuştu.
                        İlk yarıda istedikleri gibi oynayamadıklarını ancak devre arasında teknik direktör Şenol Güneş'in yaptığı konuşmayla ikinci devrede oyunlarını değiştirdiklerini dile getiren siyah-beyazlı oyuncu, "Galatasaray ilk yarıda bizden daha iyi oynadı. İstediğimiz futbolu yansıtamadık. Devre arasında hocamız doğru cümleleri kullandı. İkinci yarıda daha iyi oynadık. Çok pozisyona girdik ve golü bulduk" ifadelerini kullandı.
                        Olcay, iki maçlarının kaldığını ve gelecek hafta Osmanlıspor mücadelesinden de galibiyetle ayrılmayı hedeflediklerini dile getirdi.
                        Mario Gomez'in golünden önce Oğuzhan Özyakup ve Cenk Tosun'un paslaşmasının daha önemli olduğunu anlatan Olcay, "Gomez kalenin önünde boştu. Ona sadece topu itmek kaldı. Takımda herkes işini yapıyor. Tolga ağabey işini süper yapıyor. Defans, orta saha işini süper yapıyor. Gomez'in işi de gol atmak. Onun için para kazanıyor. Benim işim gol attırmak ben de onun için para kazanıyorum. Herkes işini çok iyi yapıyor" dedi.
                        Beşiktaş'ın "feda" sezonundan bu yana çok önemli mesafe aldığını dile getiren siyah-beyazlı futbolcu, "Feda sezonundan bu aşamaya gelmek, dünyada bir ilktir. Başkanımızı tebrik ediyorum. Yeni stat yapıldı. Üç senedir statsız oynuyoruz ve şimdi de şampiyonluk için savaşıyoruz. Beşiktaş'ın gelecek senelerde daha da iyi olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

ntvspor.net

Yorum yap

"Sezonun en iyi futbolunu oynadık"

Spor Toto Süper Lig'de sahasında Çaykur Rizespor'u 6-0 yenen Trabzonspor'un teknik direktörü Hami Mandıralı, sezonun en iyi futbolunu oynayarak farklı galip geldiklerini belirterek, bu galibiyette genç oyuncuların fazlasıyla rolünün bulunduğunu söyledi.

8 Mayıs 2016 19:10 NTV Spor ve Ajanslar

Mandıralı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Çaykur Rizespor karşısında keyifli ve güzel bir maç oynayarak galip geldiklerini anlatarak, "Bugün Trabzonspor olarak belki de sezonun en iyi futbolunu oynadık ve farklı da kazandık. Bunda genç oyuncularımızın rolü fazlasıyla vardı" dedi.
                          Amacından uzaklaşan Trabzonspor’da, gençlere şans vermek adına çok önemli bir maç oynadıklarını vurgulayan Mandıralı, "Gençler de bu şansı çok iyi kullandılar. Hem oyun olarak hem de attıkları gollerle Trabzonspor'a katkı sağladılar. En azından bu kadro içinde olmak adına bir mesaj verdiler. Genç oyuncularımızı ve bütün futbolcularımızı kutluyorum" diye konuştu.
                          Mandıralı, affedilen Erkan Zengin ve Cavanda ile ilgili bir soru üzerine de "Biz bu oyuncuların ayrı çalışmaları konusundaki kararı yönetimle beraber almıştık ama sonradan yönetim kararıyla 2 oyuncu geri döndü. 6 oyuncu için de zaten kadro dışı değil performans düşüklüğüne dayalı böyle bir karar almıştık. İki oyuncunun geri dönmesi tamamen yönetimin kararıdır" ifadelerini kullandı.

ntvspor.net

Yorum yap

"Aralarındaki ateşi söndürdüm!"

Cihat Arslan: Grbic ile Douglao arasındaki ateşi söndürdüm, su atarak düzelttim. Ben bir şey anlatıyordum, onlar aralarında fısır fısır konuşuyorlardı. Sahada konuşmak olmaz, oyun oynayacaklar

8 Mayıs 2016 16:19

Spor Toto Süper Lig'de Kayserispor'la 1-1 berabere kalan Akhisar Belediyespor'un teknik direktörü Cihat Arslan, oyunun ilk 50 dakikalık bölümünde istediklerini yaptıklarını söyledi.
                            Cihat Arslan, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, başta annesi ve eşi olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı.
                            Maçın sıcak bir havada oynandığını ifade eden Arslan, şöyle konuştu:
                            "Hakemler çok iyi maç yönetti. İlk 45-50 dakika istediğimizi yaptık. Hugo ve Sami'nin pozisyonları vardı, değerlendiremedik. Kayserispor, oyundan düştüğümüz anda reaksiyon gösterdi. Sonra vites yükseltmek istedik ama olmadı."
                            Oyuna sonradan giren futbolcuların performansının kendisini tatmin etmediğini belirten Arslan, "Sahadaki oyunculara katkı sağlayamadılar. Hata varsa benim hatamdır. Kimseyi suçlamak için söylemedim." dedi.
                            Maç içinde verilen su molasında Douglao ve Grbic'e doğru su atmasının sorulması üzerine Arslan, "Grbic'le benim aramda bir şey geçmedi. Grbic ile Douglao arasındaki ateşi söndürdüm, su atarak düzelttim. Ben bir şey anlatıyordum, onlar aralarında fısır fısır konuşuyorlardı. Sahada konuşmak olmaz, oyun oynayacaklar." diye konuştu.
                            Cihat Arslan, oyuna sonradan dahil olan Grbic'in çıktığının hatırlatılması üzerine, şu ifadeleri kullandı:
                            "Bence fazla oynadı, fazla dayanamadım. Takım bir şey istiyor, isteneni veremedi. Son oyuncu, yine çıkarmayacaktım ama takımın emeği var. Onu kaybetmek istemedim ama takımı kaybedecektim. Hak ettiğinden fazla kaldı sahada."
                            "HAKEMLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Kayserispor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, Akhisar maçına tutuk başladıklarını ve ilk yarının kendileri açısından sıkıntılı geçtiğini söyledi. Birinci devrede Akhisar Belediyespor'un daha üstün göründüğünü belirten Kutlu, şunları kaydetti:
                            "İkinci yarı oyunun farkına vardık. Girdiğimiz gol pozisyonları vardı, değerlendiremedik. Ofsayt dolayısıyla verilmeyen bir golümüz vardı. Sanırım ofsayt değildi. Hakemlere teşekkür ediyorum. Haftaya kendi sahamızda oynayacağımız maçımız var. Ona daha iyi hazırlanacağız."

ntvspor.net

Yorum yap

Spor Haberleri Genel

Konular günlük tek başlığa açarsan daha derli toplu olur kanımca..
                              Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                              http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                              www.nextyazilim.com

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X