• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Frekans Değerleri

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Frekans Değerleri

Sayın Arkadaşlar;

Bu uydu sistemlerinde kullanılan transponder değerleri
    mesela ATV'nin transponder değerleri. Kars içinde aynı, Bolu içinde aynı Edirne içinde aynımıdır ? Bana mantıken aynı olması gerekiyormuş gibi geliyor. Transponder değerinin alıcının konumu ile bir ilişkisi olmaması gerekmiş gibi geliyor.
    Çünkü Avrupa ATV'yi buluyorum.Ancak Türkiye ATV için verilen değerleri girdiğimde garip bir şekilde sinyal alamıyor ve ATV'yi yüklüyemiyorum. Bir mana veremedim. Bu adamlar yanlış transponder değeri vermiyordur. Acaba sebeb ne ola bilen var mı ? Habertürkte aynı şekilde

Transponder değerleri edirneden karsa kadar heryerde aynıdır değişmez..
    sorun sizin çanak ayarlarınızda gibi gözüküyor yani ilgili kanallardan sinyal alamıyorsunuz..
    çanağınızın önündeki lnb yi hafifçe saat gibi sağa veya sola doğru çevirip sinyal kalitesini yükseltmeniz mümkün veya çanağınıza daha ince bir ayar çekin sorun düzelecektir...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X