• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

XorVod - LG Webos Uygulaması

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• XorVod - LG Webos Uygulaması

Uygulamaya LG Webos tvlerinizden LG Store uygulamasına girerek indirebilirsiniz.

Uygulamanın açılışı aşağıdaki gibidir. Yukarıdaki Home, History, Search ve Settings linklerine düğmelerin altındaki renklre göre kumandadaki ilgili renk tuşlarına basarak da ulaşabilirsiniz.

Home: Açılış listesine gider

History: Girmiş olduğunuz linkleri listesine ekler ve istediğiniz an seçip tekrar girmenizi sağlar.
    History yani girdiğiniz linkleri tutma işlemi uygulamayı kapatıncaya kadardır. Uygulama açıldığında yeniden başlar.

Search: Youtube, Dailymotion, VK, Nostalji portal, dizi ve film portalı olarak 5 bölümde arama yapabilirsiniz.

VK aramalarında lütfen dikkatli olun çünkü yetişkin içerik ne yaparsak yapalım çıkabiliyor.

Settings: İki bölümden oluşuyor;
    a) User Settings: Bu bölümde kullanıcı ismi ve şifresi girilecektir. Şu an için kullanıcılar isim ve şifre üretemez ancak manuel olarak ben ekleyebiliyorum.

Ekli kullanıcılar service.xorvod.com adresinden kendilerine özel xml portal ve m3u (xtream) linklerini ekleyebilirler. Böyle ekledikleri linkler XorVod uygulamasında sadece kendilerine özel yer alacaktır. M3U yani Xtream linkleri ayrıca uygulama üzerinden de eklenecektir. Aşağıda bahsedeceğim.

Bu bölümdeki "safe video" seçeneğiyle ise; nispeten korumalı videoları engelleyebilirsiniz. Bazı portallardaki korumalı yani yetişkin videoları eğer "safe" seçiliyse gelmeyecektir ama portalı hazırlayan kişinin ilgili linke ait kriteri girmiş olması gerekiyor.. "All" seçeneğinde tüm linkler gelecektir.

b)IpTv Xtream Settings: Bu bölümde kendinize ait xtream (m3u) linklerinizi istediğiniz sayıda ekleyebilirsiniz. "Add New" düğmesine basarak ilgili bölümleri doldurun ve "save" düğmesiyle kaydedin. Kaydettikten sonra "Check Link" düğmesiyle eklediğiniz linkin açılış bitiş, o an için kullanıcı sayısı gibi bilgileri görebilirsiniz.

Bu linkleri ekledikten sonra "Reload" düğmesiyle uygulamayı yeniden başlatın ve ana listede en başta yer aldığını görün..

Card View düğmesiyle aşağıdaki gibi liste görünümü değiştirebilirsiniz. Bastıktan sonra düğme List View olacaktır ve basarsanız eski haline yani liste görünümüne dönecektir.

Video açıldığında sol alt kısmında videonun çözünürlüğü de çıkacaktır. Bu bilgi kumandadan herhangi bir tuşa bastığınızda da çıkacaktır aynı zamanda pause ekranında da..

Videoyu pause ettiğinizde eğer farklı çözünürlükler varsa aşağıdaki resimdeki gibi sağ üste bunlar yer alacaktır ve o an için seçili olan kırmızı renklidir.

Kumandadaki sağ-sol tuşları videoyu +-10 sn hareket ettirir.

İptv(xtream) linki oynatırken kumandanın program üst alt tuşları listedeki önceki-sonraki kanalı açar.

Uygulama akıllı (air mouse) ve klasik kumandayla kullanabilmektedir. Back tuşu liste harketlerinizde sizi geri götürür eğer video ya da herhangi bir pencere açıksa örneğin history penceresi onu kapatacaktır.

Liste ekranında sağda yer alan film posteri alanına akıllı kumanda ile tıklayarak ya da listedeki ilgili satırda iken kumandadan "info" tuşuna basarak detay penceresini görebilirsiniz. Poster alanında posterin altında açıklama da yer almaktadır ama çok az bir kısmı yer alır. Eğer fazla açıklama varsa listedeki o satırda "i" iconu çıkacaktır. Yani sadece açıklama için girmek isterseniz "i" iconu yoksda gerek yoktur. Elbette "i" olsun olmasın girebilirsiniz.

Listenin üstünde yer alan filter alanıyla o an açık olan listede filtreleme yapabilirsiniz.

TurkVod, Turk MediaCenter, Nostalji portal ve Onur ile İsmail'e çok teşekkürler..

Henüz bazı eksiklikleri olduğunu biliyorum bilhassa parser eksiği ama zamanla düzeltirim diye düşünüyorum..

İpucu: Liste birden fazla sayfadan oluşuyorsa liste üzerinde sağ sol tuşlarıyla da sayfalarda ileri geri gidebilirsiniz.

Açıklama:

Tv üzerinden yani XorVod uygulaması üzerinden eklediğiniz iptv linkleriniz sadece size özeldir ben dahil kimse göremez. User pass ne olursa olsun böyledir.

service.xorvod.com üzerinden eklerseniz eklerken girdiğiniz user ve pass ı kullanan başkası varsa onlar da görür. Bu sebeple kendinize özel user ve pass ınız yoksa service.xorvod.com üzerinden eklemeyin. User admin diye kullananlar ortak kullanıcı olduğu için service.xorvod.com adresinden eklemesinler sadece tv üzerinden eklesinler.

Üstad Lg webos tvlerdemi calışacak .Test icin 2 adet tv mevcut.

Yorum yap

AspavA Nickli Üyeden Alıntı
      Üstad Lg webos tvlerdemi calışacak .Test icin 2 adet tv mevcut.
      Lg webos için store da çıktı zaten, indirip kullanabilirsiniz.

Bu arada ilk mesaja açıklamaları ekledim.

Yorum yap

Kendi ücretli ve çalışan iptv mı xtream üzerinden yükledim. Kanallar geldi.Ancak herhangi bir kanalı açınca " parsel or link error" hatası verdi. Başka programla yine aynı TV de çalışıyor.

Yorum yap

yiğitcan Nickli Üyeden Alıntı
          Kendi ücretli ve çalışan iptv mı xtream üzerinden yükledim. Kanallar geldi.Ancak herhangi bir kanalı açınca " parsel or link error" hatası verdi. Başka programla yine aynı TV de çalışıyor.
          Settingste check link deyince bilgiler geliyor mu?

Check link için listenizde önce "edit" düğmesine basınız.

Ben toplamda 3-4 farklı xtream linki denedim hespini açmıştım. Demek ki farklılıklar olabiliyor.

Eğer mümkünse m3u dosyanızdan açılmayan bir linki user ve passwordunuzu gizleyerek verir misiniz?

Yorum yap

xorion Nickli Üyeden Alıntı

Ben toplamda 3-4 farklı xtream linki denedim hespini açmıştım. Demek ki farklılıklar olabiliyor.

Eğer mümkünse m3u dosyanızdan açılmayan bir linki user ve passwordunuzu gizleyerek verir misiniz?
            Merhaba Üstad,

Öncelikle ellerinize, emeklerinize sağlık, harika olmuş uygulama..

Xtream tarafında bende de durum aynı, check link deyince de bilgiler geliyor.
            Linki pm ile iletiyorum.

Selamlar.

Yorum yap

Lg webos için store da çıktı zaten, indirip kullanabilirsiniz.

Bu arada ilk mesaja açıklamaları ekledim.
              Eywallah üstad harika bir calışma olmuş sun denemelerim devam ediyor.İyi calışmalr.

Yorum yap

Şuan ücretli ip denedim sorunsuz calışıyor.farklı ip tv ler gelecek birazdan denicem

Yorum yap

. Evet. Bilgiler geliyor. Kanallar da geliyor. Ancak açmıyor. Ama bu konu benim için çok önemli değil. Çünkü uygulamanın diğer bölümlerini çok beğendim. Gerçekten eline, emeğine sağlık. Çok teşekkürler..

Yorum yap

yiğitcan Nickli Üyeden Alıntı
                    . Evet. Bilgiler geliyor. Kanallar da geliyor. Ancak açmıyor. Ama bu konu benim için çok önemli değil. Çünkü uygulamanın diğer bölümlerini çok beğendim. Gerçekten eline, emeğine sağlık. Çok teşekkürler..
                    Teşekkürler, iptv için zaten hep dediğim gibi yapısını tamamen değiştireceğim. Zaman sorunu yüzünden asıl yapmam gereken yöntemle yapmamıştım.. Yakında düzenlerim ve umarım bazı iptv linklerinde yaşanan sorunları da aşarız.

Yorum yap

Eline saglık xorion
                      Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                      http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                      www.nextyazilim.com

Yorum yap

Günaydın büyük üstad XorioN,

Vay be sonunda bugünüde gördük,(her ne kadar kaplumbağa hızındada olsa ) XorVod u dün akşam LG store de görünce o kadar mutlu oldum ki.

ellerin dert görmesin ustam. LG store de %100 Türk yapımı bize ait bir VOD-İPTV uygulaması. senin sayende bir ilk oldu.

ve bu uygulamayı dünyada senden sonra ilk kullanan kişi olma fırsatınıda bana verdiğin için çok teşekkür ederim.

Mach1 Foruma da burada bu güzel uygulamanın gelişmesinde yer verdiği için ayrıca teşekkür ederim.

şaka gibi valla oldu sonunda

Yorum yap

ismailglr Nickli Üyeden Alıntı
                          Günaydın büyük üstad XorioN,

Vay be sonunda bugünüde gördük,(her ne kadar kaplumbağa hızındada olsa ) XorVod u dün akşam LG store de görünce o kadar mutlu oldum ki.

ellerin dert görmesin ustam. LG store de %100 Türk yapımı bize ait bir VOD-İPTV uygulaması. senin sayende bir ilk oldu.

ve bu uygulamayı dünyada senden sonra ilk kullanan kişi olma fırsatınıda bana verdiğin için çok teşekkür ederim.

Mach1 Foruma da burada bu güzel uygulamanın gelişmesinde yer verdiği için ayrıca teşekkür ederim.

şaka gibi valla oldu sonunda
                          Asıl ben sana ve Onura teşekkür ederim. Bir çok eksiği farketmemi sağladınız ve hala da var biliyorum.

IpTv sistemini değiştireceğim ayrıca parserleri düzenlemem gerek.

Benim için de en önemli kısmı tamamen kendim yapmış olmamdır. Eksiğiyle fazlasıyla bizimdir

Unutma Ninja Kaplumbağalarda aslında tospaaaa

Yorum yap

Asıl ben sana ve Onura teşekkür ederim. Bir çok eksiği farketmemi sağladınız ve hala da var biliyorum.

IpTv sistemini değiştireceğim ayrıca parserleri düzenlemem gerek.

Benim için de en önemli kısmı tamamen kendim yapmış olmamdır. Eksiğiyle fazlasıyla bizimdir

Unutma Ninja Kaplumbağalarda aslında tospaaaa
                            yok ustam artık LG store ye geldi ya.bundan sonrası daha hızlı ilerleyecektir.

benim bile yeniden portal yapasım geldi

iptv için eklenti içinde eklenti şeklinde olabilir mi?

farklı bir arayüz ve farklı bir menü görüntüsü yapabilir misin?

Yorum yap

ismailglr Nickli Üyeden Alıntı
                              yok ustam artık LG store ye geldi ya.bundan sonrası daha hızlı ilerleyecektir.

benim bile yeniden portal yapasım geldi

iptv için eklenti içinde eklenti şeklinde olabilir mi?

farklı bir arayüz ve farklı bir menü görüntüsü yapabilir misin?
                              IpTv için farklı bir tasarım tabii yapabilirim ama ana listede yer almayacak o zaman. Aslında dediğin gibi olursa çok güzel olabilir, varsın ana listede olmasın. IpTv apayrı tasarımda olsun Superrr ben böyle tasarlıyayım

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X