• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Wetek Play LE HDMI CEC

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Wetek Play LE HDMI CEC

Libreelec'e geçtiğimden beri CEC çalışmıyor. Bu genel bir problem gibime geliyor LE forumlarında da 1-2 konu var bununla ilgili pek kimseden ses çıkmıyor. Bunun nedeni kimsenin cec kullanmaması mı yoksa bu sorun bana özel bir sorun mu acaba?

LG TV'lerin bu sistemi sağlam olmadığından ve de çok fonksiyonlu bir kumandam olduğu için HDMI-CEC'i hiç kullanmıyorum.

Ama Crazyturk babayla konuyu bir istişaire et derim.

Sevgiler...

Yorum yap

herkeze hayırlı bayramlar dilerim nice bayramlara inşallah kutlarız beraberce,teşk eyvallah.

Yorum yap

tatile gidenlerden rica etsem gittiginiz tatil beldelerinden foto paylaşsanız bu bayram ist.dayım tatil özlemi içindeyim.deniz manzaralı göl manzaralı doğa manzaralı foto video çeksek paylaşsak .tabi kendinizi göstermeden özele girmeden benim gibi gidemeyenler için tekrar hayırlı bayramlar dilerim dönüş yolunda kurallara uyarak gelelim lütfen dikkat edin teşk eywallah.

Yorum yap

Bununla ilgili ayrı bir konu açılsa iyi olur.
          Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batı - 105 doğu)
          DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Yorum yap

WP2 yi HDMI cec ile kullanıyorum çok fazla sorun yok.Tv Samsung D6000,DVR DENON AVR 2113 ve WP2 üçlü kullanıyorum.Hangi kumandayı bulursam onunla kullanıyorum ama genelde WP2 kumanda kullanılıyor.HDMI cec ayarlarının yapılması gerekiyor.Sistem+Sistem ayarları+Giriş+çevre birimlerinden CEC adaptor kısmının ayarlarını yapmanız gerekir.
            BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

crazyturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              WP2 yi HDMI cec ile kullanıyorum çok fazla sorun yok.Tv Samsung D6000,DVR DENON AVR 2113 ve WP2 üçlü kullanıyorum.Hangi kumandayı bulursam onunla kullanıyorum ama genelde WP2 kumanda kullanılıyor.HDMI cec ayarlarının yapılması gerekiyor.Sistem+Sistem ayarları+Giriş+çevre birimlerinden CEC adaptor kısmının ayarlarını yapmanız gerekir.
              Openelec de kullanıyordum. Libreye geçince sıkıntı oldu. Şöyle ki: ilk açılışta çalışıyor fakat TV yi kapatıp açtıktan sonra bir daha çalışmıyor tekrar restart etmek gerekiyor. Source dan hdmi-cec kayboluyor. TV Samsung, firmware ini falan güncelledim bir değişiklik olmadı. Bu arada Wp2 değil 1 benimki.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum yap

ikosa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Openelec de kullanıyordum. Libreye geçince sıkıntı oldu. Şöyle ki: ilk açılışta çalışıyor fakat TV yi kapatıp açtıktan sonra bir daha çalışmıyor tekrar restart etmek gerekiyor. Source dan hdmi-cec kayboluyor. TV Samsung, firmware ini falan güncelledim bir değişiklik olmadı. Bu arada Wp2 değil 1 benimki.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
                Aynı sorun bendede var. WP1 libreelec 8.1.1 yüklü

Yorum yap

HDMI-CEC en iyi çalışan imajlar kszaq ve codesnake imaj.Diğer imajlarda sizin yaşadığınız sorunlar oluyor.Daha önce WP1 kullanıyordum onda bu sorunları pek yaşamamıştım.O zamanlar openelec kullanıyorduk şimdi tercihler çoğaldı.Onun için bazı imajlarda sorunlar olabiliyor.
                  BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

crazyturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    HDMI-CEC en iyi çalışan imajlar kszaq ve codesnake imaj.Diğer imajlarda sizin yaşadığınız sorunlar oluyor.Daha önce WP1 kullanıyordum onda bu sorunları pek yaşamamıştım.O zamanlar openelec kullanıyorduk şimdi tercihler çoğaldı.Onun için bazı imajlarda sorunlar olabiliyor.
                    kszaq ve codesnake imaj nereden bula bilirim crazyturk ustam

Yorum yap

Kszaq WP1 için imaj vermedi ama Codesnake ve Kukharski imajlarını burada bulabilirsin Cem Abi http://wetektr.com/WeTek/index.php?d...ilds&s=n&o=asc .

Sevgiler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X