• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Yenİ yazilim İle superplus serİsİne network desteĞİnİn verİlmesİ mümkün mü???

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

ahh keşke olsa ya kardeşim bütün sıkıntılar biter o zaman
    bu konu moderatörlerin gözünden nasıl kaçmış?
    direk yazacakları cevap:
    "bu konu daha önce tartışılmıştı konu kapandı"
    hatta bu cevabı yazacaklardan biri mutlaka tasarımdır...
    konu kapatmaaktaa üstlerine yokkk

Yorum yap

İnŞ olur
      IYIYE DEGIL,EN IYIYE SAHIP OLMAK ICIN

Yorum yap

guzel dusunulmus ama boyle bir yazılımın yapılıp yapılmayacagı konusu bi yana yazılımın yazılması da uzun surer. hem olsa bile paylasım sistemlerine entegre edilmesi de cabası. mecburen dreambox alacakmısız gibi hissediyorum. yoksa bu platformlara para yetistiremeyiz. zaten kazandıgımız para ne ki

Next YE-2000 CX Super Plus (USB)

Yorum yap

quixman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Merhaba

Siyah Kasa NS-CX2000 SuperPlus sahibiyim. En son yazılımları yükledim. Gün geçtikçe şifreleme sistemleri daha karmaşık ve çözümü bir o kadar zor oluyor veya hiç olmuyor. Forumda şikayetlerin büyük çoğunluğu değişen şifreler ve bunların güncel tutulması hakında. Önümüzdeki süreç bence kart paylaşımın 1 numara olacağını gösteriyor. ADSL hizmetinin yaygınlaşması ve yurt dışında kart paylaşımının popülerliği de düşünüldüğünde ister bedava server ister ücretli abonelik olsun bir şekilde insanlar bu sisteme yönelecek veya yönlenmek zorunda kalacak. Şimdi esas sorun ve çözüm olabilecek alternatife gelelim. Benim kullandığım NS CX2000 Superplus cihazın network desteği yok. Evde ise soft paylaşım programlarının çalıştırabileceğim bir bilgisayarın olmadığını düşünürsek kullandığımız superplus serisi uydu alıcılarına dışardan takılacak ve network/USB dönüştürücü ile bağlanılan sunucu üzerinden kart paylaşımının yazılım olarak altyapısı hazırlanabilir mi? Yeni çıkan Superplusların (Kullanılan bellek/board ve diğer donanımların aynı olması halinde - ethernet hariç) nasıl bir network menüsü olduğunu bilmiyorum ama bizim gibi kullanıcılara bu konuda bir çalışma yapılabilirse veya yazılım desteği ile kart paylaşım desteği verilebilirse sadece ethernet portu için cihazları değiştirme zorunda kalmayız ve uydu alıcılarımızı daha uzun süre kullanabileceğimizi düşünüyorum. Network destekli yeni modeller 300 YTL civarında. Dreambox S500 klonlarda yaklaşık aynı fiyatta. USB üzerinden dataları güncelleyebildiğimiz gibi bir çözüm olarak düşününce USB bağlantı üzerinden USB/Ethernet dönüştürücüsü yardımı ile (eğer yazılım desteği ilerde verilirse ) kart paylaşımının sağlanabilmesi. BİMEL'in sitesinde USB 1.1/2.0 Ethernet dönüştürücü var mesela. Bu tür bir dönüştürücü yardımı ile yazılım desteğinin birleştirilmesi sonucu kart paylaşımının sağlanabilmesi. İlerde çıkacak yazılım güncelleştirmesinde bence en önemli artı değer bu olur. ( Tabi eğer bu tür bir destek verilebilrse yazılım modülü için bellek/donanım ve diğer bileşenler yeterli olur mu ? onu da ustalar bilir !!!) USB üzerinden PVR kayıt ve diğer artı değerler zaman içinde bizlere sunulmuştu. Benim nexti tercih etmemin ilk sebebi; uydu alıcısının sürekli yazılımsal desteğinin sürmesi ve kullanıcıların talepleri ile yapılabileceklerin bir arada sentezlenmesi.

http://www.bimel.com.tr/yeni/urun/dn-3016-a

Değerlendirilmesi dileğiyle Selamlar...
          bence de ustalar biraz kafa yorarsa olur gibime geliyor. çünki dedikleri gibi emu falan artık pek işe yaramıyor, benimde aklımdan açıkcası d-xmart geçiyordu, baby tv falan var hiç değilse bizim afacan için, geçenlerde bi arkadaşım girmiş bu kart paylaşım olayına, 150 ytl cihaz almış, adsl bağlatmış, 70 dolar da kart paylaşımına vermiş senelik, bütün yerli yabancı paketler full diyor. bende açıkcası uyduyu aldığım yerle bu günlerde görüşmeye niyetliydim. bendeki 2000 cıs süper plusı verip networklü bi cihaz yada d-smart almayı düşünüyordum. eğer ustalar olur derlerse mach1 server'a seve seve katılırım. ustalara saygılar. sabırsızlıkla haber bekliyorum.
          NEXT&NEXTSTAR YE-2000-CIS-SUPER PLUS USB' li

Yorum yap

Daha kaç kere cihaz değiştireceğiz? 8000 x-cam cihaza zamanında 400 dolar para ödedik,ondan önce 5000 cı ve son olarak 2000 cıs süper plus.Birde üstüne üstlük diseq motor ve sonuç elde sıfır.Zamanında alsaydık bi tane dreambox ve paylaşım,hiç bir kimse ile sorunumuz olmayacaktı.Şimdi ustalar piyasaya yeni ethetnetli 2000 fta cihazları çıkartıyorlarmış,240 ytl verip daha 6 ay kullandığımız 2000 cıs süper plusuda, x-camın yanına rafamı koyacağız,Bizi pc başından kurtaracak bir metod yokmu?Elimizdeki cihazlara kendi next servislerinde bir ethernet kartı takılamazmı?Artık biz next kullanıcılarınında bu yazılımmış,şifreymiş dertlerinden kurtulsak diyorum.
            ¤¤ 42 LM 760S-K2 PRO ANDROİD-KORAX İPBOX HD-HOMOTECH 1200SE-TÜRKSAT-ASTRA 19-HOTBİRD-EUTELSAT 7 ¤¤
            ¤¤ -NEXT DİSEQ MOTOR- 110 CM ÇANAK- ¤¤

Yorum yap

Bence olmayacak bir şey değil yanlız çok kafa yormak lazım uğraşmak lazım.Eğer böyle bir şey olursa next'i kimsetutamaz.

Yorum yap

Merhaba

Siyah Kasa NS-CX2000 SuperPlus sahibiyim. En son yazılımları yükledim. Gün geçtikçe şifreleme sistemleri daha karmaşık ve çözümü bir o kadar zor oluyor veya hiç olmuyor. Forumda şikayetlerin büyük çoğunluğu değişen şifreler ve bunların güncel tutulması hakında. Önümüzdeki süreç bence kart paylaşımın 1 numara olacağını gösteriyor. ADSL hizmetinin yaygınlaşması ve yurt dışında kart paylaşımının popülerliği de düşünüldüğünde ister bedava server ister ücretli abonelik olsun bir şekilde insanlar bu sisteme yönelecek veya yönlenmek zorunda kalacak. Şimdi esas sorun ve çözüm olabilecek alternatife gelelim. Benim kullandığım NS CX2000 Superplus cihazın network desteği yok. Evde ise soft paylaşım programlarının çalıştırabileceğim bir bilgisayarın olmadığını düşünürsek kullandığımız superplus serisi uydu alıcılarına dışardan takılacak ve network/USB dönüştürücü ile bağlanılan sunucu üzerinden kart paylaşımının yazılım olarak altyapısı hazırlanabilir mi? Yeni çıkan Superplusların (Kullanılan bellek/board ve diğer donanımların aynı olması halinde - ethernet hariç) nasıl bir network menüsü olduğunu bilmiyorum ama bizim gibi kullanıcılara bu konuda bir çalışma yapılabilirse veya yazılım desteği ile kart paylaşım desteği verilebilirse sadece ethernet portu için cihazları değiştirme zorunda kalmayız ve uydu alıcılarımızı daha uzun süre kullanabileceğimizi düşünüyorum. Network destekli yeni modeller 300 YTL civarında. Dreambox S500 klonlarda yaklaşık aynı fiyatta. USB üzerinden dataları güncelleyebildiğimiz gibi bir çözüm olarak düşününce USB bağlantı üzerinden USB/Ethernet dönüştürücüsü yardımı ile (eğer yazılım desteği ilerde verilirse ) kart paylaşımının sağlanabilmesi. BİMEL'in sitesinde USB 1.1/2.0 Ethernet dönüştürücü var mesela. Bu tür bir dönüştürücü yardımı ile yazılım desteğinin birleştirilmesi sonucu kart paylaşımının sağlanabilmesi. İlerde çıkacak yazılım güncelleştirmesinde bence en önemli artı değer bu olur. ( Tabi eğer bu tür bir destek verilebilrse yazılım modülü için bellek/donanım ve diğer bileşenler yeterli olur mu ? onu da ustalar bilir !!!) USB üzerinden PVR kayıt ve diğer artı değerler zaman içinde bizlere sunulmuştu. Benim nexti tercih etmemin ilk sebebi; uydu alıcısının sürekli yazılımsal desteğinin sürmesi ve kullanıcıların talepleri ile yapılabileceklerin bir arada sentezlenmesi.

http://www.bimel.com.tr/yeni/urun/dn-3016-a

Değerlendirilmesi dileğiyle Selamlar...
                dijitalciden alinti
                Arkadaşlar İzmir'den İstanbul'a fuara gittim Cumartesi Pazar oradaydım next yetkilileri ve doctor'la görüştüm.Önümüzdeki on gün içerisinde gelecek olan yazılımla next süper plus USB'li cihazlarda uydudan güncelleme olayı başlıyacak.Tamamen alt yapı hazırlanmış bir vaziyette dataların gönderileceği frekans temin edilmiş.Bende neden şimdiye kadar bunu yapmadıklarını sordum bazı riskleri olduğunu ve sağlam adım atmak istediklerini söylediler ve tüm riskleri ortadan kaldırdıklarını belirttiler.Ayrıca cihazlara takılacak olan bir aparatla cihaza bambaşka bir özellik daha geleceğini söylediler ve ben aparatı gördüm.Bu özellik size süpriz olsun.Sadece şunu söyleyeyim cihaz wireless gibi özellik kazanıyor.

Uzman dan alinti
                Evet o parca eski yeni tüm modellere takılıyor ve kablosuz paylaşım yapabiliyor.Tabiki yeni cihazlarda yolda 2000 fta usb net gibi[/quote]

tek sey forumu takip edin okuyun!!
                Saga ceviriyorum dogu sola ceviriyorum bati türkiyede almanci burda yabanci benim hobim bu antenci.:helal:

Yorum yap

Konuyu açmış kişi olarak yeni çıkan ethernet çıkışlı CX 2000Superplus serisi ile bir önceki model arasında ethernet bağlantısı harici donanımsal farklılıkların olup olmadığını merak ediyorum. Kullaılan mainboard/flash bellek kapasitesi/SD Bellek kapasitesi gibi. Bu konuda ustalardan açıklayıcı bir cevap gelirse bizde bilgilenmiş oluruz. Şimdiden teşekkür ederim.... Bu arada tüm islam aleminin bayramını şimdiden kutlarım.

Yorum yap

Haber çok güzel merak ve sabırsılıkla bekliyoruz. Haber için teşekkürler!
                    kay: MACHINA 3D :yess:

Yorum yap

Konuyu açmış kişi olarak yeni çıkan ethernet çıkışlı CX 2000Superplus serisi ile bir önceki model arasında ethernet bağlantısı harici donanımsal farklılıkların olup olmadığını merak ediyorum. Kullaılan mainboard/flash bellek kapasitesi/SD Bellek kapasitesi gibi. Bu konuda ustalardan açıklayıcı bir cevap gelirse bizde bilgilenmiş oluruz. Şimdiden teşekkür ederim.... Bu arada tüm islam aleminin bayramını şimdiden kutlarım.
                      Next 2000 CX Süper Net Serisi

1 Adet Kart okuyucu girişi

Ethernet Bağlantısı ile kart paylaşımı
                      • Kör Tarama Fonksiyonu
                      • Conexant 2. nesil Chipset
                      • USB Girişi ve Bu Girişten Yazılım-Data Güncelleme
                      • MP3 Dosyalarını Cihaz Üzerinden Dinleyebilme
                      • JPG, JPEG Resimleri Slayt Show Olarak TV'de Gösterebilme Özelliği
                      • 10000 kanal kapasitesi
                      • Mükemmel hızda kanal geçişleri ve uydu tanıma
                      • Kolay kullanım ve programlama
                      • Türkçe ve 6 seçilebilir dil
                      • EPG
                      • TV`de olmasa da cihazdan teletext ve altyazı desteği
                      • 8 kategorili özel favori listesi
                      • Uydu seçimi ve tüm kanalları tek listede görebilme özelliği
                      • Mükemmel kanal dizme özellikleri
                      • Timer
                      • Uydu alıcısı kumandasından renk, parlaklık ve kontrast ayarlarıyla mükemmel resim imkanı
                      • Türkiye`ye özel yazılım desteği
                      • Sinyalmetre
                      • 3 seçilebilir bilgi barı
                      • Merkezi sistemlere uyumlu
                      • Diseqc 1.2 Motor ile hareketli çanak kullanabilme özelliği
                      • Onlarca mükemmel fonksiyon
                      • 4 MB Flash/32 MB SDRAM
                      • 5 Oyun
                      • Takvim
                      • Hesap makinesı
                      • LCD ve Plazma TV ler için YUV çıkışı
                      • Özel Tuner Hassasiyet Ayarı (LT)
                      • Ekranı 13 Kareye Bölme Özelliği (Biri Canlı)
                      • Ses, Resim Manuel Senkron İmkanı Hareketli OSD
                      • Yayının şifre sistemini 5 sisteme kadar otomatik gösterebilme özelliği
                      • Ülkemizde kullanılan tüm modüllere uyumlu
                      • Memory Backup
                      • Resim dondurma, kare kare oynatma, zoom özellikler ile benzersiz

Yorum yap

arkadaşlar eğer yazılımsal olarak mümkün değil ise yeni çıkan network serilerde eterhernet girişi var 2000hdlere sonradan sata takılabildiği gibi bunlarada eternetin takılabileceğini düşünüyorum
                        NEXT 2000DPCIS SUPER PLUS USB
                        NEXT 2000CIS SUPER PLUS USB
                        D-SMART NEXT 9500 X CIS
                        NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X