• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

lnb diseq sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• lnb diseq sorunu

Arkadaşlar bende ilginç bir sorun var.

Hotbird ve Eutelsat çanaklarım var,

Starsat bir diseq kullandığımda:

Eutelsatta bir kanalda sinyal oranı çok düşüyor ve ber çok yükseliyor ve kanalı seyredemiyorum, ama gene eutelsatta başka bir kanalda sorun yok, hemen hemen yarısında sorun var yarısında yok

GOLDMASTER ve NEXT DISEQ kullandığımda ise:

eutelsatta bütün kanallarda sinyal var ama hotbirdde sinyal hiç yok,
    Kurulumdan diseq ayarlarına girip bir değişiklik yapıp çıkınca hotbirde geçebiliyor ve sinyal alabiliyorum, hotbirdden digiturke geçişte de sorun yok ama digiturkten hotbirde geçtiğimde sinyal yok ve ayarlara girip çıkmak gerekiyor sinyale ulaşabilmek.

Starsatta uydudan uyduya geçişlerde sorun yok ama dediğim gibi kanalların yarısı çıkıyor yarısı çıkmıyor.

Tüm üstadların görüşlerini bekliyorum.

Saygılar.

erman72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende ilginç bir sorun var.

Hotbird ve Eutelsat çanaklarım var,

Starsat bir diseq kullandığımda:

Eutelsatta bir kanalda sinyal oranı çok düşüyor ve ber çok yükseliyor ve kanalı seyredemiyorum, ama gene eutelsatta başka bir kanalda sorun yok, hemen hemen yarısında sorun var yarısında yok

GOLDMASTER ve NEXT DISEQ kullandığımda ise:

eutelsatta bütün kanallarda sinyal var ama hotbirdde sinyal hiç yok,
    Kurulumdan diseq ayarlarına girip bir değişiklik yapıp çıkınca hotbirde geçebiliyor ve sinyal alabiliyorum, hotbirdden digiturke geçişte de sorun yok ama digiturkten hotbirde geçtiğimde sinyal yok ve ayarlara girip çıkmak gerekiyor sinyale ulaşabilmek.

Starsatta uydudan uyduya geçişlerde sorun yok ama dediğim gibi kanalların yarısı çıkıyor yarısı çıkmıyor.

Tüm üstadların görüşlerini bekliyorum.

Saygılar.
    evet ilginç disecq seçiyor cihaz peki diseq in kendi içerisinde başka girişe taktığınızdamı aynı

Yorum yap

Evet denedim,

durum değişmiyor.

Açıkçası anlayamadım,

Belki birilerinin de başına gelmiştir ve bana yardımcı olabilir diye yazdım.

Teşekkürler

Yorum yap

buna benzer sornu bende yaşadım diseqc sorun vardı,parçacıda diğiline ( harf yanlışlığı olabilir ) diye bir marka vardı durumu anlattım bana 1 adet lazımdı beni tanıdığından 2 tane de yedek verdi ne olur ne olmaz diye ,inanın 3 adet diseqc nin 3 nolu girişleri sorunlu çıktı saygılar..
        İmza yok yorum yok hakkınızı helâl edin

Yorum yap

Kullandığınız kablo eskimiş veya kalitesiz ise omajı düşürüyor olabiliir,eğer imkanınız varsa kaliteli bir kablo test edin olumlu sonuç alabilirsiniz.
          Forum Kuralları

Yorum yap

dm 800 diseqc seçiyor, bende aynı sorun vardı goldmaster diseqc ile sorunu çözdüm

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X