• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Minix HD Desteklediği USB Wi-Fi Aparat Özellikleri

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

yaylalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence lüzumsuz bir cihaz çünkü usb girişini iptal etmiş oluyorsun . acses point kullanarak cihazın bütün özelliklerinden faydalanmış olursunuz
    Size katılıyorum. Ethernet adaptör olarak kullanılabilecek her türlü cihaz ile (marka/modele ve yazılıma bağlı) uyum sorunu olmadan internete bağlanılabilinir. Piyasada Next YE-11G'den çok daha ucuz alterrnatifler var. Ayrıca forumlardan okuduğum kadarıyla çekim güçleri de daha yüksekmiş.

Yorum yap

USB çoklayıcı ile hardiskinizi, usb wireless adaptörünüzü birlikte ve sorunsuz kullanabilirsiniz..

Kullandığım minix hd uydu alıcısında takılı olan wireless adaptörü başka bir cihaza taktım ve bağlantı zaman aşımı hatası ile bende karşılaştım
      tekrar kendi cihazıma taktığımdada defalarca aynı hatayı verdi..
      farklı bir yol düşünerek usb çoklayıcı ile denedim ve otomatik olarak bağlantıyı kurdum.. anladığım kadarıyla cihazı aldatmak gerekiyor

yeni yazılımlarda bu hatanın düzeleceğini tahmin ediyorum..
      saygılarımla

Yorum yap

dijimemo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        USB çoklayıcı ile hardiskinizi, usb wireless adaptörünüzü birlikte ve sorunsuz kullanabilirsiniz..

Kullandığım minix hd uydu alıcısında takılı olan wireless adaptörü başka bir cihaza taktım ve bağlantı zaman aşımı hatası ile bende karşılaştım
        farklı bir yol düşünerek usb çoklayıcı ile denedim ve otomatik olarak bağlantıyı kurdum.. anladığım kadarıyla cihazı aldatmak gerekiyor

saygılarımla
        yani çoklayıcı ile sorun çözülüyor mu?ben hala wireless adaptörü kullanamıyorum

Yorum yap

WiFİ manager a girdiğinizde joistik tuşlarından sağ oka basın, '' Are you sure to disable WİFİ device? '' yazısı çıkıcaktır. Evet deyip bağlantınızı kapatın.. Sonra tekrar aynı işlemi uygulayarak bağlantı kurun. Kendi kablosuz ağınızı seçin tekrar şifreyi girip deneyin.
          Bende problemi çözdü. Saygılar
          Airties RT 205 modemi aynı odaya alınca
          Ralink Usb Wifi adaptörü çok hızlı tanıdı ve bağlantı yaptı.
          Daha önce Zamanaşımı bağlantı başarısız diyordu

Yorum yap

slm arkadaşlar. bende smart tv lerde kullanılan wifi adaptör var. bunu next te çalıştıramıyorum. uyumlu hale getirilebilirmi yoksa uyumlu wifi adaptörmü almam gerekli.

Yorum yap

albay1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              slm arkadaşlar. bende smart tv lerde kullanılan wifi adaptör var. bunu next te çalıştıramıyorum. uyumlu hale getirilebilirmi yoksa uyumlu wifi adaptörmü almam gerekli.
              Next Minix HD cihazda sadece Ralink RT5370 chipli adaptörler çalışır.

Yorum yap

ralink RT5370 chipli olduğu söylenen adaptör aldım ancak çekim güçleri çok zayıf ayrıca oldukça kalitesiz.kaliteSırf sorun.Şöyle Tplink, airties cisco,asus vb.kaliteli adaptörlerden uyumlu bir tane yokmu?Deneyen arkadaşlar paylaşsın lütfen.

Yorum yap

GWF 3s03 model wifi adaptörlerin RT5370 chipsetli olduğu üretici tarafından belirtilmiş.Türkiye de kozmikstore diye bir site satıyor.Ben daha önce aldığım WİFİ N yazan antenlilerden pek randıman alamaıyorum.GWF-3S03 modeli deneyen arkadaşlarda deneyimlerini paylaşsın lütfen.

Yorum yap

usb çoklayıcı

saygılarımla
                    Merhaba,

usb çoklayıcı ile wifi ve hdd'nin birlikte kullanıldığını yazmışsınız.

Bende bir tane eski usb çoklayıcı vardı (Hama usb 2.0) onunla denedim wifi ve hdd'yi taktım. (Her ikisi de tek başlarına minix'e takılınca sorunsuz çalışıyor) Ancak birlikte usb çoklayıcıya takıldıklarında hdd sürekli kafa vuruyor ve cihaz hdd'yi görmüyor.

benim usb çoklayıcı mı bozuk yoksa sizin çoklayıcının modelinimi seçiyor yada hiçbir usb çoklayıcla aslında minix uyumlu değil mi? emin olamıyorum. Siz gerçekten usb çoklayıcı kullanıyor musunuz? kullanıyorsanız hangi marka model..

şimdiden teşekkür ederim,
                    Ersin

Yorum yap

arkadaşlar

airties 2310 150 mbps wifi adaptor var ama bağlanamıyorum bunun yükleme şeklini bilen var mı arkadşlar ...sagılar
                      kay: :yazyaz: :dedeeee: kay:

Yorum yap

usb wınn ile çalışıyor mu bilen var mı teşekürler

Yorum yap

bu cihazlarda win destegi yok diye biliyorum 19500 destekliyor diye biliyorum ben

Yorum yap

gercekten yazık verdigimiz paraya cihazı oldık yetmdi wifide aldık ama malesef cıt yok madem calışmıyor niye satılıyor bu ürünler kutularında boy boy reklam gerisi yok

Yorum yap

bugün next mini hd (mavi) cihazıma hepsiburada.com dan
                              Logilink WL0145 150Mbps Wireless-N USB Adaptör siparişi verdim çipseti 5370 diye sizce bu cihaza uyum sağlarmı
                              Genel Özellikler:
                              • Chipset: Ralink RT5370
                              • 2dBi Anten
                              • IEEE802.11b/g/n standartları ile uyumludur
                              • 64/128-bit WEP, WPA, WPA2, WPA-PSK ve WPA2-PSK Kablosuz Şifreleme
                              • 150Mbps'e kadar yüksek hızlı veri aktarım hızı destekli
                              • WiFi Protection Setup (WPS) desteği
                              • USB 2.0/1.1 arayüz desteği
                              • Windows 2000/XP/Vista/7, Linux 2.6.x ve MAC OS işletim sistemlerini destekler

Yazılım ve Sistem Bilgisi
                              İşletim Sistemi İşlemci Türü
                              Linux 2.4/2.6 ARM, MIPSII
                              Windows 2000/XP/Vista/7 X86 Platform
                              Mac OS X 10.3/10.4/10.5/10.6 N/A

Yorum yap

orjinalini aldım calışmıyor muadilimi calışcak kutunun üstüne calışmıyan bir özellik yazmışlar ayıptır next

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X