• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

LibreELEC KODI 19 @balbes150

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• LibreELEC KODI 19 @balbes150

i tested libreelec 9.1 kernel 5.1 bellbas 150 for my wetek play 2 is work fine

booting work fine after copy file boot.ini

wifi work

remote work

video x264 and p1080 work and ​some 4k old work

sound work

my video tester

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=lK6ZCbfyttc&feature=youtu.be​[/YOUTUBE]

note :

WP2 with android 5.1 is work booting

WP2 with android 6 not work booting . I asked in a forum libreelec balbes150 why it was a problem

belaid38 Nickli Üyeden Alıntı
    i tested libreelec 9.1 kernel 5.1 bellbas 150 for my wetek play 2 is work fine

booting work fine after copy file boot.ini

wifi work

remote work

video x264 and p1080 work and ​some 4k old work

sound work

my video tester

https://www.youtube.com/watch?v=lK6Z...ature=youtu.be

link file boot.ini wetek play 2
    https://downloader.disk.yandex.ru/dis...

link libreelec 9.1 kernel 5.x
    https://yadi.sk/d/srrtn6kpnsKz2/Libre...

note :

WP2 with android 5.1 is work booting

WP2 with android 6 not work booting . I asked in a forum libreelec balbes150 why it was a problem

Yorum yap

Biraz Karıştırdım sonuç olarak tarif edildiği şekilde kurulum başarılı sorunsuz kuruldu
      saat ayarlarını yapamadım neden imaj kendi kullandığınız modemden IP adresi almıyor otomatik olarak bir yere bağlanıyor modeminiz aracılığıyla manuel olarak düzelteyim dedim düzeliyor ama saat ayarları düzelmediği için ayarları yapamadım her açılış otomatik bir yerden IP alıyor yani ayarlarda her zaman sorun oluyor eklenti kurdum bazıları kurulmadı bazıları kuruldu kendi içindeki eklentileri kurayım dedim tahminimce IP sorunundan dolayı hiç bir depoya bağlanmıyor benim sonuçlarım böyle benim atladığım birşeyler olabilir sizlerde deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz

Saygılar
      Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
      Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

Droid 5.1'mi döndünüz?
        @kszaq libreelec forumda şöyle bir not düşmüş.
        "It looks like WeTek Play 2 and Hub have some kind of security measure to not let a script from SD card modify u-boot environment and it's required to have a boot.ini file like others told you"
        BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

Droid 5.1'mi döndünüz?
          Yok dönmedim videoda anlatıldığı gibi MSD karttan denedim

('Görünen o ki WeTek Play 2 ve Hub, SD kartındaki bir betiğin önyükleme ortamını değiştirmesine izin vermeyecek bir güvenlik önlemine sahipler ve diğerlerinin dediği gibi boot.ini dosyasının olması gerekiyor')

Boot.ini dosyası var onu kopyalayıp yapıştırıyorsun diğer bir uEnv.ini dosyanın içindeki
          Bu (meson-gxl-s905x-khadas-vim.dtb)adı bu (meson-gxbb-wetek-play2.dtb)ad olarak değiştiriyorsun bunların hepsini yaptım Sonuç olarak Ip adresi farklı gelince çalışıyor ama bazı ayarlar yapamadım

Saygılar
          Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.

Yorum yap

İmajın Açılmış Halıde böyle

Boot.ini dosyasını ben ekledim bu dosyanın indirme adresi https://yadi.sk/d/srrtn6kpnsKz2/upda...BOOT.INI/WETEK burada var

Saygılar

Yorum yap

Tamam onları anladım ama benim asıl sormak istediğim bunlar değil.@belaid38 birinci mesaja not düşmüş androd 5.1 de çalışıyor android 6.0 da çalışmıyor diye.@kzsaq ona cevap vermiş.Benim sorduğum da çalıştırmak için android 5.1 ile mi denediniz yoksa android 6.0 ilemi çalıştırdınız?
              BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

Droid de 6.1 kurulu onu değiştirmedim yeniden flash yazdırmadım 5.1 e de dönmek istemedim sonuçta libreelec 9.1 msd karta yazdırıp imaj olarak kullanabiliyorsun verilen imajın kurulumu cihazı hem pc gibi kullanıp hemde tv seyretme amaçlı olduğunu düşünüyorum esas onun kurulumu çok farklı burada sadece boot.ini dosyası ile 9.1 Libreelec imajı kuruyorsun ben sadece test ettim

Saygılar

Yorum yap

@balbes150 nin verdiği Libreelec 9.1 kernel 5.1 imajlar hızlı bir şekilde yol alıyor.Bugünde @afl1 dvb driver desteğini verdi.@kszaq söylediğine göre ses içinde çalışıyorlarmış.Haberler oldukca iyi.
                  Kernel 5.1 deneyimlerimden biraz bahsedeyim.
                  - Wireles çalışıyor.
                  - Depolar çalışıyor.Eklentiler kurulabiliyor.
                  - Pvr IptvSimple Client çalışıyor.
                  - Lan bağlantısı çalışıyor.
                  - 1080P filmlerde sorun yok.
                  - Sisteme HDMI olarak takılan her cihazı otomatik olarak ismiyle tanıyor ve ses çıkışını ona göre ismini yazarak atıyor.
                  - Denediğim bazı eklentiler çalışıyor.
                  - HDMI CEC çalışıyor.
                  - Dolby ses çalışmıyor.
                  - 4K film deneyemedim ama 4K Vp9 denedim çalışmıyor.
                  - Tvh çalışmıyor.
                  - Filmlerde ileri geri sarma sorunlu.

Yorum yap

Abi, VP9 Kodeğine WP2'nin kullandığı çip desteklemiyor, bu yüzden aynı zamanda Youtube 4K çalışmıyor.
                    Mecool K1 Pro'nun çipi desteklediği için takır tukur açıyor.

Kernel 5.1 çok güzel ilerliyor, ELEC 10 için Opensource Video Sürücüsü geliştiriliyor, Panfrost.
                    Panfrost'u belki 9.2'ye de ekleyebilirler.

Yani, kısaca, ELEC takır tukur ilerliyor dediğin gibi.

Sevgiler...

Yorum yap

VP9 en azından CoreElec'de yazılımsal açıyordu burada hata veriyor. 1080P lerde sorun yok.

Yorum yap

Evet, aynen, henüz kullanılabilir durumda değil.

Sevgiler...

Yorum yap

Dün verilen imajlarda ise Tuneri görüyor,PVR ve TVH buluşuyor ama kanal taraması yapılamıyor.Hazır liste atılıyor ama çalışmıyor.Önceki sürümde olan birçok hata da giderilmiş.

Yorum yap

crazyturk Nickli Üyeden Alıntı
                            Dün verilen imajlarda ise Tuneri görüyor,PVR ve TVH buluşuyor ama kanal taraması yapılamıyor.Hazır liste atılıyor ama çalışmıyor.Önceki sürümde olan birçok hata da giderilmiş.
                            Aarch64 sürümünde görmüyor.

Sevgiler...

Yorum yap

aarch64 sürümü görüyor ama yine aynı sonuç kanal arama yapmıyor.Hazır listeyi atıyorum kanal üstüne geldiğimde çalışmıyor.Sanırım wetekdvb sürücüleri yüklenmiyor.Crazycat kurduğumda ise tuner yok oluyor.lsmod komutu ile wetekdvb görünmüyor fakat "modprobe wetekdvb" komutu ile çalıştırıyorum restat yapınca devre dışı kalıyor.Bir zamanlar aynı olay olmuştu bir sh dosyası ile yapmıştık şimdi onu hatırlamaya çalışıyorum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X