• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Olayli MaÇa Utanilacak Karar

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Olayli MaÇa Utanilacak Karar

Turkcell Süper Lig'in 1. haftasında oynanan ve son dakikada çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan Trabzonspor-Sivasspor maçı ile ilgili karar açıklandı.

Olaylı maçla ilgili dosyayı görüşen Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Maçın tarafsız sahada ve seyircisiz olarak tekrar oynanmasına karar verdi.

Ligin ilk haftasında Trabzonspor'un 1-0 üstünlüğüyle devam eden maçın son dakikalarında sahaya giren bir çok bordo-mavili taraftar, rakip Sivassporlu futbolculara saldırıda buulunmuştu. Bunun üzerine maçın hakemi Bülent demirlek karşılaşmayı tatil etmişti.

6.5 saat süren toplantı sonrası açıklama yapan Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci, toplantıya çağrılan karşılaşmanın hakem, gözlemci ve temsilcilerinin de beyanlarını sözlü olarak verdiklerini, ayrıca yönetim kurulu üyelerinin sorularını yanıtladıklarını söyledi.

Keçeci, ''Bu tamamiyle, konunun tam manasıyla adaletli ve vicdani olarak verilecek kararda sıfır hatayla hareket edebilmek için yapılmıştır. Yönetim kurulumuzda, hakem gözlemci ve temsilcilerin verdiği tüm yazılı raporlar da okunmuştur. Sonra gözlemci ve temsilciler birer birer odaya alınarak tekrar kendileriyle görüşüldü. Sonuç olarak, hakemin müsabakayı tatil kararı uygun görülmediğinden, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 29 B maddesinin son fıkrasına göre müsabakanın yeniden oynanmasına; aynı talimatın 18 A maddesine göre de tarafsız saha ve seyircisiz olarak oynanmasına yönetim kurulu tarafından karar verilmiştir'' dedi.

Keçeci, maçın gözlemci ve temsilcilerinden alınan ek rapor doğrultusunda, maçın hakemi Bülent Demirlek hakkında soruşturma açılmasına, ayrıca basında yer alan demeçleri nedeniyle Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, yöneticiler Abdullah Başer ve Zeyyat Kafkas'ın da Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevkine, yönetim kurulunun oybirliğiyle karar verildiğini açıkladı.

Futbol Federasyonu geçen sezon yine çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen Vestel Manisaspor-Sakaryaspor maçında ise ev sahibi takımı hükmen yenik saymıştı.

OTYAKMAZ'DAN KİNAYELİ YORUM
    Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun kararıyla ilgili olarak, bu konuda yaşanan olaylardan dolayı Türk futbol kamuoyundan özür dilediklerini belirterek, ''Taraftarları tahrik edip, sahaya indirip kendimizi tokatlattırdığımız için ve 2 haftadır, 3 haftadır futbol kamuoyunu yapmış olduğumuz bu sıkıntılı hareketten dolayı da meşgul ettiğimiz için Türk futbol kamuoyundan özür diliyoruz'' dedi.

Otyakmaz, maçın tarafsız sahada yapılacak olmasıyla ilgili olarak da, ''Tarafsız sahada olması da çok ağır bir karar. Trabzonspor'a yapılan bir haksızlık. Bu maçın Trabzon'da oynanması gerekiyor" diye konuştu.

TRABZONSPOR DA MEMNUN DEĞİL
    Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu da alınan kararı ibretle öğrenmiş olduğunu bildirdi.

Kurulun açıklamasında, ''Yönetim kurulumuz için söz konusu karar kabul edilebilir ve tatmin edici bir karar değildir. Oyunun uzatma dakikaları oynanırken tüm güvenlik tedbirlerinin alınmasına ve bu yönde kendisine garanti verilmesine rağmen ısrarla maçı tatil eden, üstelik aynı müsabakayla ilgili hakkında soruşturma açılmasına karar verilen, federasyon yönetim kurulu üyeleri tarafından hatalı bulunan bir hakemin tavrı üzerine alınan bu karar oyuncularımızın emekleri, alınterleri ve iyiniyetli yaklaşımlarının karşılığı olamaz'' denildi.

ALINTIDIR-NTVSPOR.NET

BENİM YORUMUM İSE BU FEDERASYON DEFOLUP GİTMELİDİR.ULUSOYSUZ DEFOL GİT TÜRK FUTBOLUNUN BAŞINDAN
    :::::::::ATAM İZİNDEYİZ BİZ DE FENERBAHÇELİYİZ:::::::::
Hazırlanıyor...
X