• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

technosat multiswitch'e astra uydusu nasıl eklenir

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• technosat multiswitch'e astra uydusu nasıl eklenir

arkadaşlar
    yaklaşık bir hafta önce 32 li technosat multiswitch santral üzerinden merkezi uydu bağlandı.(hotbırt+turksat) bende yetkili arkadaştan kendi hattıma astra eklemesini rica ettim 3 ncü bir lnb ile astrayı ayarladı fakat bu iş için özel bir diseq (yada ben öyle anladım) gerektiğini ve elinde olmadığını söyledi. yetkili arkadaşa ulaşamıyorum. (yada üşendiğinden gelmiyor) astradan santrale kablo hazır durumda.
    şimdi ne yapmam lazımki yada hangi parçayı alayımki astra uydusu devreye girsin.
    tüm forum dostlarına selamlar olsun. saygılar.

Uydu alıcınızda 0/12V çıkışı varsa bir adet 0/12V switch kullanarak halledebilirsiniz.

Yorum yap

tkantar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Uydu alıcınızda 0/12V çıkışı varsa bir adet 0/12V switch kullanarak halledebilirsiniz.
      ilgin için çok sağol.
      0/12V switch bağlantısını kabaca tarif edermisin. bağlantısı standart diseq gibi mi acaba.

Yorum yap

santralde 3. bir uydu girişi yoksa bağlayamazsın arkadaşım...
        MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

askeritepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          ilgin için çok sağol.
          0/12V switch bağlantısını kabaca tarif edermisin. bağlantısı standart diseq gibi mi acaba.
          Bu switch 2 girişli DiseqC switch e benzer sadece yandan çıkan bir kablosu vardır - bu kablo da receiverin 0/12V çıkışına bağlanır.
          Malzemecilerde bulunması zordur, bu işe yeni başlamış olanlar ne olduğunu bilmiyorlar.
          Uydu seçimi ekranında 0/12v seçimini ON yaparsanız switch 2. girişten çalışır, OFF yapılırsa 1. girişten çalışır.
          Mevcut sisteminizin kablosu 1. girişe bağlanır, ilave antenin kablosu 2. girişe (hatta 2. girişe DiseqC switch bağlanırsa mevcut sistem haricinde 4 anten bağlayabilirsiniz.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X