• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Microsoft’un Çılgın Projesi: Tüm İşletim Sistemleri Aynı Telefonda

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Microsoft’un Çılgın Projesi: Tüm İşletim Sistemleri Aynı Telefonda

Microsoft, eşsiz bir patent aldı. Bu patent sayesinde bir telefon içerisinde birden fazla işletim sistemi bulunabilecek. Detaylar haberimizde.
    Telefon alırken kafamızı en çok karıştıran özelliklerden bir tanesi de içerisinde bulunan işletim sistemidir. Her işletim sisteminin kendisine özgü bir özelliği bulunmaktadır. Kullanıcılar tam da bu yüzden bir telefon alırken çok büyük araştırmalar yapmaktadır. Hatta bu işletim sistemleri fanatik bir duruma yol açmış durumda, iOS sevenler veya Android sevenler adında gruplar mevcut.

Microsoft bu durumu bitirebilmek için yeni bir patent aldı. Bu patent sayesinde aynı telefon içerisinde birden fazla işletim sistemi bulunabiliyor. Yani siz telefonu aldıktan sonra açarken istediğiniz işletim sistemini seçebiliyorsunuz. İsteseniz birden fazla işletim sistemi de seçebiliyorsunuz. Ancak bu patentte şöyle bir sorun var, her işletim sistemi donanımla uyumlu olarak çalışmaktadır. Microsoft eğer bu sorunu da ortadan kaldırırsa satışları yükselecektir. Tabi ki patent aldığı için illa yapılacak diye bir şey de yok, belki de böyle bir telefon hiç karşımıza çıkmayacak. Detayları paylaşmaya devam edeceğiz.
Hazırlanıyor...
X