• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Machina 3D 4.522 Yazılımı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next Machina 3D 4.522 Yazılımı

Ara yazılımdır İnternet Destek menüsünden indirilemez sadece test etmek isteyen kullanıcılar yüklesin. Deneyimsiz kullanıcılar İnternet Destek menüsünden verilecek yeni yazılımı beklesinler.

- LIP (Listede PİP) fonksiyonu eklendi. Kanal listesindeyken i tuşu ile aktif edilir. Açıklamalar aşağıda...
    - Youtube altyapısında iyileştirmeler yapıldı.
    - Sabit kalan CW'leri direkt giriş için OPT+/INF+ tuşuna kısayol girişi eklendi. (Sabit DCW'ler İnternet Destek menüsünden otomatik güncellenmektedir, kullanıcı manuel girmek isterse bu bölümden girebilir)
    - Timeshiftte düzenlemeler yapıldı.
    - PVR kayıtta otomatik dosya silmede iyileştirmeler yapıldı.
    - İnternet tarayıcı açılış sayfası google ile değiştirildi.
    - Zamanlanmış PVR kayıtta şifreli kanallarda düzenleme yapıldı.

LIP (Listede PİP)Fonksiyonu Açıklamaları
    LIP (Listede PİP) fonksiyonu Machina 3D kullanıcıları için Next Arge ekibi tarafından uydu dünyasına sunulan dünyada ilk özelliklerden biridir. Patentli bir tasarımdır. Machina 3D kullanıcılarına @doktor 'un hediyesidir.
    LIP (Listede PİP) fonksyionunun amacı PIP ile aynı değildir, Aynı TP'deki kanalları ana kanalı değiştirmeden canlı olarak diğer kanallardaki yayınları görmeye yarar.
    LIP (Listede PİP) fonksyionu kanal listesindeyken info tuşuna basarak aktif edilir. LIP yapılabilen kanalların üzerine geldiğinizde otomatik olarak kanal küçük pencerede açılır, info tuşuna basarak LIP ekran boyutunu (3 farklı boy) değiştirebilirsiniz. Hız açısından en küçük LIP penceresi önerilir. LIP kullanımında Kanal listesinde "i" sarı ise LIP yapılabilir, gri ise yapılamaz. EXIT tuşu ile LIP fonksiyonundan kolayca çıkılabilir. Seçilebilecek kanallar aynı TP ile sınırlıdır, kullanıcı isteğine göre Tuner2 'ye bağlayabileceği kablo, özel LNB, özel switchler, vb. seçenekler çoğaltılabilir.

Yazılım yüklendikten sonra Fabrika Ayarlarına dönülmesi ve eski yedeğin kullanılmaması önerilir.

İNDİR

Yazılımda EMEĞİ geçen başta DOKTOR üstat olmak üzere herkese çok TEŞEKKÜRLER...
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

mesajımı sildim

Yorum yap

Emeğe saygılarımla...
        Next Machina 3D & Vu+DUO 4K

Yorum yap

Emeği geçenlere teşekürler

Yorum yap

Çok teşekkürler Allah razı olsun.

Yorum yap

Emeği geçenlere teşekürler...

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Yazılımda EMEĞİ geçen başta DOKTOR üstat olmak üzere herkese çok TEŞEKKÜRLER...
                hocam anladığım kadarıyla yazılım yüklemeden önce ve yükledikten sonra fabrika ayarlarına dönülecek fakat hazır kanal listesi atılmayacak.seyrettiğimiz uydular yeniden taratılacak.....hayırlı cumalar

Yorum yap

zafer3801 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  hocam anladığım kadarıyla yazılım yüklemeden önce ve yükledikten sonra fabrika ayarlarına dönülecek fakat hazır kanal listesi atılmayacak.seyrettiğimiz uydular yeniden taratılacak.....hayırlı cumalar
                  Evet Hocam yazılımdan vede yazılımdan sonra fabrika ayarlarına dönmek cihazın sağlıklı çalışması açısından çok iyi olur.Ama ben kendi adıma ben tekrar eski kanal listemi yükleyeceğim.Ben kendi adıma diyorum 3000 adet kanalı her yazılımdan sonra vede uydu listesi yükledikten sonra ayarlamak vede sıralamak çok işime gelmiyor çünkü bunları ayarlamak 1 haftamı alıyor zaten bunları düzen edene kadar da yeni yazılımda çıkıyor.Aynen durum bu.Hoacam.

Yorum yap

Yükleyenler şuna bir bakabilir mi şifreli bir kanaldan fta bir kanala dönerken kumandanın numara tuşlarından mesela 1 nolu tuşa basınca kanal dönmüyor sizlerde durum nasıl bir denermisiniz
                    Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

yazılımda emeği geçen arkadaşlara teşekürler

Yorum yap

-Elinize sağlık @Digium & doktor

Yorum yap

Yazılımda eksiler mevcuttur şifreli kanallardan fta kanallara numaraya basıp dönmek istediğimde çalışmıyor

Yorum yap

Yeni yazılım için Doktor ve ekibine teşekkürler.Dikkatimi çeken yeni yazılımda tüm uydularda iken örneğin ATV izlerken ekrana 3233 yazıyorum ilgili kanal gelmesi gerekir iken hiçbir kanal gelmeyip yazdığım numara ekranda kayboluyor.Daha önceki yazılımlarda bu sorun yoktu ilginç....
                            Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

sayın ozonder35 bir üstteki mesaj aynı benim sorunumu sormuşsun demekki yazılımda bir hata var derhal düzeltilmeli
                              600. kanaldayım örneğin 1.kanala gelmem gerek basıyorum numara ekrana çıkıyor sonra kayboluyor
                              Digium usta sizlerde durum nasıl

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X