• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

vestel tv arıza acil yardım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• vestel tv arıza acil yardım

arkadaşlar evlimde vestel 11 ak03 şase tv var vertikla entegresini tda 3653b yi kesiyor yenisini takıyorun bir süre çaılışıyor ve yinekasiyor, yardımlarınız için teşekür ederim

cinarelektronik Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar evlimde vestel 11 ak03 şase tv var vertikla entegresini tda 3653b yi kesiyor yenisini takıyorun bir süre çaılışıyor ve yinekasiyor, yardımlarınız için teşekür ederim
    C707 100MF63V değiştir.

Yorum yap

teşekürler arkadaşım vertikal entegresine baglı olan tüm kodenzatörleri degiştirdim , tv yi müşteri aldı ama şu annakadar aramadı problemin çözüldügünü düşünüyorum.

Yorum yap

Hararet yapıyor olabilir.Telefunken marka bir televizyonda arka kapağın yanlız üst tarafında olan havalandırma deliklerinden yan taraflara da açarak hiç parça
        değiştirmeden çözdüm.Vertikal entegresi aynıydı.Arka kapak takılı iken siyah
        ekran yapıyor,kapağı söküp çalıştırınca düzeliyordu.

Yorum yap

tüm tv'lerde vertikal entegresi değişildiğinde entegrenin 2 bacağına bağlı 100mf kondansatörün değişmesi gerekir entegreyi bozan zatten bu kondansatörün doğru çalışmamasıdır....yeni entere akısa dahi kondansatör arızalı olduğunda bir müddet sonra aynı arızayı tekrarlar...
          bir 2. problemde besleme yükselip entegrenin bozulmasıdır bunu çözmek içinde beslemede bulunan 47 mf kondansatörü değiştirip besleme cıkışı normal seviyeye geldikten sonra entegrenin takılması.

Yorum yap

vestel turkaz normal çalışıyor 5saniye sonra resim kayıyor şimdiden teşekürler

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X