• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Sivasspor'da Muhsin Ertuğral görevinden ayrıldı.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Sivasspor'da Muhsin Ertuğral görevinden ayrıldı.

Bir teknik direktörün gözyaşları

Son iki yıl şampiyonluk kovalayan Sivasspor bu yıl dibe vurdu. Son mağlubiyet bardağı taşırdı.

Sivasspor teknik direktörlüğü görevinden ayrılan Muhsin Ertuğral, ''Hakikaten teknik heyetimle elimizden geleni yaptık. Maalesef zaman zaman futbolda böyle şeyler oluyor'' dedi.

Muhsin Ertuğral, görevden ayrılması nedeniyle kulüp tesislerinde basın sözcüsü Fikret Ünsal ve bazı yönetim kurulu üyeleriyle düzenlediği basın toplantısında, Sivaslılar için Sivasspor'un çok önemli olduğunu iyi bildiğini söyledi.

Çeşitli kıtalarda görev yaptıktan sonra çok iyi bir yönetimle burada karşılaştığını anlatan Ertuğral, ''Her zaman bana destek oldular'' ifadesini kullandı.

Konuşması sırasında duygulanan ve gözyaşlarına hakim olamadığı görülen Muhsin Ertuğral, şu anda takımın önemli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Yeni bir hocanın gelmesi, ortamı çok iyi tanıması tabi ki takımı biraz ateşleyebilir, bir kıvılcım getirebilir. Onun da çok önemli olduğunu düşünüyoruz. O yüzden bu kararı birlikte aldık. Ama şu var, Sivasspor'un yeri burası değil. Hakikaten teknik heyetimle elimizden geleni yaptık. Maalesef tabi ki zaman zaman futbolda böyle şeyler oluyor. Başka bir yerde başarılı olmuş bir insan, burada başarılı olamayabilir. Başka yerde gidip yine başarıyı yakalayabiliriz. Ama şu anda benim kendi kariyerim değil, kulüp önemli. Dolayısıyla bu kararı birlikte aldık. Sivasspor'da futbol kariyerim için iyi dostluklar kazandım.''

Ertuğral, Türkiye'de kalıp kalmayacağının sorulması üzerine önce bir süre dinlenmeyi düşündüğünü, daha sonra ise kendi ülkesinde kalmak arzusunu taşıdığını bildirdi.

BASIN SÖZCÜSÜ FİKRET ÜNSAL

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal ise vedalaşmaların her zaman hüzünlü olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

''Ama dostça ayrılmak gerçekten güzel bir olay. Bu da bizim hocamızı, hocamızın bizi ne kadar sevdiğinin bir göstergesidir. Keşke şu günü hiç yaşamasaydık. Çok daha uzun yıllar hocamız Sivasspor'a hizmet etseydi. Ama şu an itibariyle hocamızın kendi isteği üzerine bunu ben bir müddet ara vermek olarak nitelendiriyorum.''

Ertuğral'ın yıllarca Türkiye dışında, dünyanın çeşitli ülkelerinde büyük başarılara imza attığını, birçok fırsatları teperek ülkesine hizmet etmek amacıyla Sivasspor'a geldiğini anlatan Ünsal, ''Ama bizim gerçekten çok zor bir dönemimizde geldi. Keşke hocamız bizimle veya başka bir takımla sezon başında başlasaydı. Ben hocamızın yüzde 100 çok başarılı olacağına, bu tanıdığım dönemde emin oldum'' diye konuştu.

Ligde 18 haftadır takımlarının başında olan Ertuğral'ın 4 puanda aldığı takımı, 24 puanda bırakmak durumunda kaldığını ifade eden Ünsal, şunları kaydetti:

''Dün yönetim kurulumuzun yaptığı toplantıya hocamız da katıldı. Gerekçelerini bize açıkladı. Şunu gönül rahatlığıyla söylüyorum, tanıdığım futbol alemindeki en kıymetli insanlardan biri de çok değerli hocamız Muhsin Ertuğral. Hocama bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum. İnşallah bundan sonra yine birlikte oluruz.''

İnternethaber
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr
Hazırlanıyor...
X