• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

9000 CI yükleme yapamıyoruz

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 9000 CI yükleme yapamıyoruz

bugün bir 9000 CI aldık ama ne key nede hazır kanal listesi yüklenmiyor RS232 diye bir hata mesajı çıkıyor

arkadaşlar cihaz arızalıymış değiştik herşey tamam

Kablonuz sorunsuz mu içinde kopma olabilir.
    Doğru com porta mı takılı?
    Doğru cihaz kodu mu....
    Bunlara dikkat ediniz..

Yorum yap

9000 CI için cihaz kodu ne olmalı yükleme yapabilmek için

Yorum yap

9000 Sahibi olmadığım için bilmiyorum ama menude cihaz versiyonu yazan yerde yukarıda yazıyordur......

Yorum yap

9000 cı ya yazılım yüklemek için kod mu gerekiyor
          ben 9000 cı ya yazılım yükledim kod filan istemiyor

Yorum yap

durust Nickli Üyeden Alıntı
            bugün bir 9000 CI aldık ama ne key nede hazır kanal listesi yüklenmiyor RS232 diye bir hata mesajı çıkıyor
            arkadaşım key yüklemek için key fly proğramını çalıştır.com ayarlarını yap. kablo bağlantısı çapraz olacak(2-3,3-2,7-8,8-7)buna dikkat et.key fly proğramında (2)check stb tuşuna iki kere tıkla connek olunca file opendan key dosyasını seç ve cihaza gönder 1-2 sn içinde keyler yüklenir. hazır kanal listesini istersen uyduları taratarak kendin hazırlayabilirsin.ama bilgisayardan atmak istersen stb editörü çalıştır.com port ayarını yap.check stb tuşuna tıkla connec olunca dosyadan indirmiş olduğun kanal listesini cihaza gönder. bu arada şunu untma cihazını tv ye bağlaman gerekiyor.çünkü kanal listesini attıktan sonra kanalları hafızaya yedeklemen gerekecek.yedeklemezsen cihazı 220 v prizden çektiğin zaman attığın kanallar silinecektir.bunun için hafıza yedeklemesi yapman gerekiyor.sevgilerle kolay gelsin.
            İKİ KİŞİNİN BİLDİĞİ SIR,SIR DEĞİLDİR.

Yorum yap

Arkadaslar 9000 serisi loaderlar farklı kod falan yoktur ama bu loaderlar bazı pc calısmıyor connet almıyor ornegin benim laptop calısmıyor masa ustu pc sorun yok ve isletim sistemleri aynı sorunu next arkadaslara bildirdim uzerine calısıldıgını soyledi baska bir pc deneyin .. ) 98 deneme sansım olmadı .. (

Yorum yap

Hayret yaaaa nasıl almaz sevgili Mr_MeMo™ yazılımı... enteresan...
                Daha önce 9000 serisi elime gecmediğinden ben deneyemedim bakalım ne cvp gelecek sana...
                Saygılar
                ...

Yorum yap

Yazılımda sorun yok key ve kanal setting yuklemede var bu sorunlar

Yorum yap

güven03 Nickli Üyeden Alıntı
                    arkadaşım key yüklemek için key fly proğramını çalıştır.com ayarlarını yap. kablo bağlantısı çapraz olacak(2-3,3-2,7-8,8-7)buna dikkat et.key fly proğramında (2)check stb tuşuna iki kere tıkla connek olunca file opendan key dosyasını seç ve cihaza gönder 1-2 sn içinde keyler yüklenir. hazır kanal listesini istersen uyduları taratarak kendin hazırlayabilirsin.ama bilgisayardan atmak istersen stb editörü çalıştır.com port ayarını yap.check stb tuşuna tıkla connec olunca dosyadan indirmiş olduğun kanal listesini cihaza gönder. bu arada şunu untma cihazını tv ye bağlaman gerekiyor.çünkü kanal listesini attıktan sonra kanalları hafızaya yedeklemen gerekecek.yedeklemezsen cihazı 220 v prizden çektiğin zaman attığın kanallar silinecektir.bunun için hafıza yedeklemesi yapman gerekiyor.sevgilerle kolay gelsin.
                    benim kablo bağlantım 2 3 3 2 5 5 hiçbir sorun yok yazılımda yükledim settingde

Yorum yap

Mr_MeMo™ Nickli Üyeden Alıntı
                      Yazılımda sorun yok key ve kanal setting yuklemede var bu sorunlar
                      key ve kanal settingini defalarca yükledim sorun yok.

Yorum yap

bir turlu stb ile bağlantı kuramadı başka kabloda denedim başka pc de hocam ama sonuç alamadım . 23 32 55 kabloda deniyorum hocam hangi ucları kullanıyor hatta şimdi 2000x lere verdiğiniz keyleri bu kabloyla yükledim sorunsuz calıştı.

kanal setting olsun key programı olsun hiç biriyle itibat kuramadı sorunuda bi türlü anlayamadım hocam 9000 editörü kullanıyorum tabiki yüklemeside 8000 le aynı oyle değilmi

9000 yükleme programını acıyorum(tekrar tekrar indirdim belki eksik inmiştir diye),yeni 9000 cı programını seçiyorum dowload diyorum cikazı fişe takıyorum (arkadan anaktarı acıp kapadığımda oldu cihaz stand by yada aldım) program oyle kalıyor cihazda acılmıyor
                        kanal setinglerde ise check stb ye tıklıyorum cihazı stand by a alın diyo ve kabloyu takın mesajı geliyo bir türlü irtibat kuramadık

Yorum yap

durust Nickli Üyeden Alıntı
                          bir turlu stb ile bağlantı kuramadı başka kabloda denedim başka pc de hocam ama sonuç alamadım . 23 32 55 kabloda deniyorum hocam hangi ucları kullanıyor hatta şimdi 2000x lere verdiğiniz keyleri bu kabloyla yükledim sorunsuz calıştı.

kanal setting olsun key programı olsun hiç biriyle itibat kuramadı sorunuda bi türlü anlayamadım hocam 9000 editörü kullanıyorum tabiki yüklemeside 8000 le aynı oyle değilmi

9000 yükleme programını acıyorum(tekrar tekrar indirdim belki eksik inmiştir diye),yeni 9000 cı programını seçiyorum dowload diyorum cikazı fişe takıyorum (arkadan anaktarı acıp kapadığımda oldu cihaz stand by yada aldım) program oyle kalıyor cihazda acılmıyor
                          kanal setinglerde ise check stb ye tıklıyorum cihazı stand by a alın diyo ve kabloyu takın mesajı geliyo bir türlü irtibat kuramadık
                          arkadaşım kablo bağlantın doğru.kanal yüklerken ve key yüklerken cihazı stanbay(kumandadan kapama)moduna alacaksın.ondan sonra check stb ye tıklayacaksın.sana bağlantı kuruldu diye bir mesaj iletecek sonra kanal dosyasını açacaksın.editöre gönderdiğin zaman download tuşu aktif olacak.download dediğin zaman 4-5 sn içerisinde kanallar cihazına yüklenecektir.hafıza yedeklemesi yaptıktan sonra cihazını fişten çekebilirsin.yazılım yüklerkende comport ayarını yapmayı unutma.cihazı anahtardan kapat yazılımı gönder anahtarı açtığında yazılım başlayacaktır.1.inci com dan olmaz ise 2. inci com u dene.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X