Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Next & NextStar HD (High Definition) Uydu Alıcıları > Next Minix HD

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 27-04-2013, 19:09   #1
uyducubaba
CS Member

uyducubaba kullanıcısının avatarı

Üye No: 51847
Giriş: 01-05-2007

Uydu Alıcısı: NEXT 2000 SÜPER PLUS HD NEXT 2500 DPCI PLUS+2002 DAP PLUS, NEXT MİNİX HD PEMBE VE MAVİ a/v

Varsayılan Harika cihaz next minix HD de düzetilmesi gerekenler

motor bölümü.
1-cihazın her kapanıp açılmasında motorun kendi kendine dönmesinin engellenmesi zira cihazın sık sık kendiliğinden stanby a geçip tekrar açılması sık sık ta motorun dönmesine ve yıranmasına sebep olduğu gibi uyduya bağlanmasınıda geciktirmektedir
2- daha önceki yazılımda olduğu gibi tekrar pozisyon numarasının görünmesi çok önemliydi ikinci bir cihazla pozizyon eşitliği sağlanabiliyordu

diğer önemli handikaplar:
1- cihazın kendi kendine durmadan standby a geçmesinin önlenmesi
2-cihazın kilitlenme sorununun mutlaka önlenmesi yada kullanıcının servise öndermeden kendisinin çözümlemesi için önerilen ve hiç bir faydası olmayan rs 232 yükleme dışında bir çözüm sağlanması

1-sever bölümünde sabit stabilitenin sağlanarak sık sık bağlantı kesilmelerinin çözülmesi
2-newcam serverde çalışmayan oto bağlantının yeniden sağlanır hale getirilmesi

3-kanal sıralamada da cihazın sıralama bitmeden sık sık standbaya geçmesinin önlenmesi

4-uydu taramada fta ve tüm taramaya ilaveten şifreli taramanın ilave edilmesi zira bu tür tarama olmadığından tüm taramayı seçmek zorunda kalıp çıkan binlerce fta kanalı tek tek silmek zorunda kalıyoruz

öneriler:

bence zaten hiç bir zaman doğru dürüst çalışmayan eğlence bölümünün tamamen kaldırılması yada kalacaksa sadece hava durumunun kalması yeterli olacaktır o bölümdeki yükün kalkmasıylada sanırım cihaz stabilitesinin özellikle server bölümünün daha düzgün çalışması sağlanabilir,tüm bunların yerine pvr nin düzgün çalışmasının sağlanması daha çok işe yarar diye düşünüyorum

bu cihaz emsalleri içinde gerçekren harika bir cihaz yukarda yazdıklarım eğer teknik uygulayıcılar tarafından ciddiyetle dikkate alınırsa hepsinin çözüleceğine inancım tamdım işte o zaman tam anlamıyla mükemmel olacacaktır

tüm teknik ekibe saygılarımı sunarım.özellikle kemal bey bu yazdıklarımı lütfen okuyun
________________________________________________________________________________
BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR
uyducubaba is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-04-2013, 20:09   #2
leoleoman
Üye

leoleoman kullanıcısının avatarı

Üye No: 2193
Giriş: 28-11-2005

Uydu Alıcısı: next 2500 dpcı atlanta 500s goldmaster 9400vcı kyoto 8550 dapcı

Kart Paylaşımı: dreambox

Alıntı:
uyducubaba tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
motor bölümü.
1-cihazın her kapanıp açılmasında motorun kendi kendine dönmesinin engellenmesi zira cihazın sık sık kendiliğinden stanby a geçip tekrar açılması sık sık ta motorun dönmesine ve yıranmasına sebep olduğu gibi uyduya bağlanmasınıda geciktirmektedir
2- daha önceki yazılımda olduğu gibi tekrar pozisyon numarasının görünmesi çok önemliydi ikinci bir cihazla pozizyon eşitliği sağlanabiliyordu

diğer önemli handikaplar:
1- cihazın kendi kendine durmadan standby a geçmesinin önlenmesi
2-cihazın kilitlenme sorununun mutlaka önlenmesi yada kullanıcının servise öndermeden kendisinin çözümlemesi için önerilen ve hiç bir faydası olmayan rs 232 yükleme dışında bir çözüm sağlanması

1-sever bölümünde sabit stabilitenin sağlanarak sık sık bağlantı kesilmelerinin çözülmesi
2-newcam serverde çalışmayan oto bağlantının yeniden sağlanır hale getirilmesi

3-kanal sıralamada da cihazın sıralama bitmeden sık sık standbaya geçmesinin önlenmesi

4-uydu taramada fta ve tüm taramaya ilaveten şifreli taramanın ilave edilmesi zira bu tür tarama olmadığından tüm taramayı seçmek zorunda kalıp çıkan binlerce fta kanalı tek tek silmek zorunda kalıyoruz

öneriler:

bence zaten hiç bir zaman doğru dürüst çalışmayan eğlence bölümünün tamamen kaldırılması yada kalacaksa sadece hava durumunun kalması yeterli olacaktır o bölümdeki yükün kalkmasıylada sanırım cihaz stabilitesinin özellikle server bölümünün daha düzgün çalışması sağlanabilir,tüm bunların yerine pvr nin düzgün çalışmasının sağlanması daha çok işe yarar diye düşünüyorum

bu cihaz emsalleri içinde gerçekren harika bir cihaz yukarda yazdıklarım eğer teknik uygulayıcılar tarafından ciddiyetle dikkate alınırsa hepsinin çözüleceğine inancım tamdım işte o zaman tam anlamıyla mükemmel olacacaktır

tüm teknik ekibe saygılarımı sunarım.özellikle kemal bey bu yazdıklarımı lütfen okuyun
cok güzel dile getirmişsin uyducu baba ama nextinde hakkını yememek lazım adamlar devamlı güncel yazılım veriyolar senin bahsettiğin durumuda düzelteceklerinden eminim
________________________________________________________________________________
NEXT 2500 DPCIS KIYATO 8550 DAPCI DREAMBOX 500S
DREAMBOX 800 HD+PVR NEXT 2010 TİGER NEXT 19500 SÜPERIOR
1 ADET 150 CM MOTORLU CANAK 2 ADET NEXT DAYZEK MOTOR 4 ADET SABİT ÇANAK
leoleoman is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-04-2013, 22:59   #3
uyducubaba
CS Member

uyducubaba kullanıcısının avatarı

Üye No: 51847
Giriş: 01-05-2007

Uydu Alıcısı: NEXT 2000 SÜPER PLUS HD NEXT 2500 DPCI PLUS+2002 DAP PLUS, NEXT MİNİX HD PEMBE VE MAVİ a/v

Alıntı:
leoleoman tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
cok güzel dile getirmişsin uyducu baba ama nextinde hakkını yememek lazım adamlar devamlı güncel yazılım veriyolar senin bahsettiğin durumuda düzelteceklerinden eminim
evet bende next egüvenmesem inanmasam bunları zaten yazmazdım benim ve bütün yakınlarımın çocuklarımın evine nexten başka marka girmemiştir ve bende şu an 4 adet next cihaz var 2 si hd diğer 2 si pluslardan
BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR
uyducubaba is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-2014, 22:53   #4
allbayrak
Sadık Üye

Üye No: 7223
Giriş: 15-02-2006

Uydu Alıcısı: next2000 x cı plus next minix hd

Kart Paylaşımı: newcamd

yaklaşık bir aydır sinyal sorunu yaşıyorum. next diseq motorum var. özellikle son bir kaç gündür arttı. (yeni yazılımı yükledim) sinyal yok diyor. motor ayarı bölümüne her girdiğimde motor dönüyor diyor. Ben her seferinde kaydet diyorum ama her girişimde motor dönüyor diyor. kanalı izlerken (her hangi bir kanal) birden sinyal yok diyor. motor ayarı bölümüne girip tekrar oto disecq arama yaptırıp kaydet diyorum. kanal geliyor, sonra yine sinyal yok diyor. bazen kendi kendine sinyal geliyor. bir kaç sefer anten tipini sabit anten yaptım. ama sorun devam etti. lnb' yi yeni değiştirdim o da next marka.
acaba sorun nerede?
allbayrak is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-2014, 23:48   #5
Tasarım
Administrator

Tasarım kullanıcısının avatarı

Üye No: 40
Giriş: 31-10-2005

Uydu Alıcısı: YE-2000 INTERNET MACHINA™ & YE-2000 MACHINA 3D™

Kart Paylaşımı: Cccam & Ip TV

Alıntı:
allbayrak tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
yaklaşık bir aydır sinyal sorunu yaşıyorum. next diseq motorum var. özellikle son bir kaç gündür arttı. (yeni yazılımı yükledim) sinyal yok diyor. motor ayarı bölümüne her girdiğimde motor dönüyor diyor. Ben her seferinde kaydet diyorum ama her girişimde motor dönüyor diyor. kanalı izlerken (her hangi bir kanal) birden sinyal yok diyor. motor ayarı bölümüne girip tekrar oto disecq arama yaptırıp kaydet diyorum. kanal geliyor, sonra yine sinyal yok diyor. bazen kendi kendine sinyal geliyor. bir kaç sefer anten tipini sabit anten yaptım. ama sorun devam etti. lnb' yi yeni değiştirdim o da next marka.
acaba sorun nerede?
- Motoru ve cihazı fabrika ayarlarına al sonra yeniden kurulum yap, sorun düzelmesi lazım.
Tasarım is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-2014, 19:31   #6
allbayrak
Sadık Üye

Alıntı:
Tasarım tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
- Motoru ve cihazı fabrika ayarlarına al sonra yeniden kurulum yap, sorun düzelmesi lazım.
motoru nasıl fabrika ayarlarına alacağımı bilmiyorum?
Eski 26-09-2014, 21:48   #7
allbayrak
Sadık Üye

reciveri fabrika ayarlarına çevirdim. aynı sorun devam ediyor. yarın dama çıkar, motoru iptal ederim. bakalım ne olacak?
Eski 27-09-2014, 15:29   #8
collo1
Informant

collo1 kullanıcısının avatarı

Üye No: 71310
Giriş: 21-03-2008

Uydu Alıcısı: NEX YE 2000 CIS SUPER PLUS ,19500 superior cis nexmachine 3d super

Alıntı:
reciveri fabrika ayarlarına çevirdim. aynı sorun devam ediyor. yarın dama çıkar, motoru iptal ederim. bakalım ne olacak?
Motor ayarlarin da ortaya al yada referansa git secenek lerin de kullanarak Motor ayarlarin sifirlanmis olursun.

TÜRKSAT 4A ŞEBEKE TARAMA FREKANSLARI :

collo1 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-2014, 22:59   #9
allbayrak
Sadık Üye

Alıntı:
collo1 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Motor ayarlarin da ortaya al yada referansa git secenek lerin de kullanarak Motor ayarlarin sifirlanmis olursun.
cevap için teşekkür. dama da çıkmaya fırsatım olmadı. senin dediklerini bir deneyip motoru sıfırlamayı deneyeyim. Bu gün yeni yazılım yükledim. şu ana kadar sorun çıkarmadı. Ama hala mavi tuşa basıp motor ayarı sayfasına her girdiğimde motor dönüyor diyor. birde 11844 frekansında sinyal sorunum var.
Eski 28-09-2014, 23:21   #10
Tasarım
Administrator

Tasarım kullanıcısının avatarı

Üye No: 40
Giriş: 31-10-2005

Uydu Alıcısı: YE-2000 INTERNET MACHINA™ & YE-2000 MACHINA 3D™

Kart Paylaşımı: Cccam & Ip TV

Alıntı:
cevap için teşekkür. dama da çıkmaya fırsatım olmadı. senin dediklerini bir deneyip motoru sıfırlamayı deneyeyim. Bu gün yeni yazılım yükledim. şu ana kadar sorun çıkarmadı. Ama hala mavi tuşa basıp motor ayarı sayfasına her girdiğimde motor dönüyor diyor. birde 11844 frekansında sinyal sorunum var.
- 11844 V 2222 şebeke arama frekansı artık değişti.
- 12380 V 27500 frekansını deneyin.
Tasarım is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık