• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next 2100 diseqc 1.2 kurulumu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next 2100 diseqc 1.2 kurulumu

arkadaşlar ilk defa motorlu çanak kuracam çanak 90 cm next 2100 diseqc 1.2 H-H motor ve next 2000 cıs süper plus var elimde ve bunun sıfır noktasındaki merkez uydu hangisi olacak ve elavation-latude diye motorun yanlarında yazı var bunların değerleri ne olacak yer bursa nette böyle bir değer buldum ancak hangi değeri seçeceğimi bulamadım

Distance (km) = 8.0

Region = Bursa
    Latitude = 40.217
    Longitude = 28.983
    Elevation =112 m

izlenebilen uydularla ilgili frekans da verebilirseniz çok memnun olurum ilginize şimdiden teşekürler

burada hangi uyduda hangi frekans çalışıyor var tıkla..
    cihazının menüsünde sıfıra git seçeneği olacak bağlantılarını doğru şekilde yaptı isen çanak gider şimdi burada yani ben izmirde 38.5 yapıyorum sıfıra git dedik ya az bişi hispasat tarafına çanağı çeviriyorum motordan.sonra terazisinde kurduğumuz borunun üzerinde sağa-sola yukarı-aşağı çevirerek arapsat 26E 11785 V 27500 bu frekensla uyduyu buluyorum bulduktan sonra civataları dikkatli sıkıyorumki çanak kaçmasın sağa sola ayrıca motorunda gövdesine terazi ile sağına ve soluna bakıyorumki civatayı sıkarken kaçmışmı diye sonrada diğer uydulara gidip ince ayarlarımı yapıyorum lnb ayarı falan ...

Yorum yap

mesut bey ilgine teşekürler motorun değerleri nasıl oluyor acaba elavation ve latude değerleri

Yorum yap

aleksandır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        mesut bey ilgine teşekürler motorun değerleri nasıl oluyor acaba elavation ve latude değerleri
        dedim ya dostum ben izmirde 38.5 yapıyorum ama okadar elim alışmışki o dereceye bile bakmıyorum artık göz kararı yapıyorum artık işin püf noktası sadece ve sadece sıfıra git diyorsun hafif hispa tarafına motordan çanağı çeviriyorsun sonrası senin becerine kalmış...

Yorum yap

eğer türksat ve hotbird uyduları paralelindeki uyduları izlemek istiyorsan, motor kolunun vidasını sıkmadan önce, çanağı direğe bağladığında çanağın yönü 26derece arapsat uydusunu görecek şekilde elle ayar yap. yayının en güçlü olduğu yerde aşğı- yukarı ayar vidasını sık. sonra türksatta bir kanal seçerek çanağı 42 derece doğuya çevir, daha sonra 13 derece hotbird uydusunda bir frekensla yayın almaya çalış.

Yorum yap

lnb ayarı doğru yapılmışsa, türksat uydusunda sinyal zayıf geliyorsa çanağın direğe monte edildiği vidaları gevşeterek hafifçe doğuya çevir, sinyal daha çok zayıflıyorsa batıya doğru hafifçe çevir ve en yüksek seviyede vidaları geri sık. çanağı hotbird uydusuna çevir ve sinyal seviyesini kontrol et.

Yorum yap

iki uydudan da sinyal seviyesi idare edecek derecede geliyorsa motor kolunu tak vidasını sık, reseverdan uydu doğu-batı limitleri ayarını yap ve uydu taratma işleminiyap. saygılar...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X