• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dvd ye nasıl bağlantı yapabilirim.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Dvd ye nasıl bağlantı yapabilirim.

Uydu alıcımı ve dvd sistemini çift skartlı tv ye nasıl bağlarsam ,sök tak yapmadan dvd yi ve uydu cihazımı kullanabilirim.Tv yayınlarınıda ses sistemine vermek istiyorum.Yardımıcı olursanız sevinirim.

AV1: TV
    AV2: DVD

Şeklinde bağlarsanız, söküp takmadan izleyebilirsiniz.

Yorum yap

kardeşim sana şöyle yardımcı olabilirim önce skart çoğaltıcı al 3 lü olur 5 li olabilir .daha sonra 2 tane skart biri dvd ye biride cihaza ve daha sonrada iki tarafıda jack girişli sarı kırmızı beyaz uçlu kablo al buda ses sistemi için gerekli bunlarıda ses sistemine tak renklerine göre sadece beyaz ve kırmızı olanları sarıları devre dışı bırak bu kadar hadi kolay gelsin.

Yorum yap

uşaklı 64 Nickli Üyeden Alıntı
        kardeşim sana şöyle yardımcı olabilirim önce skart çoğaltıcı al 3 lü olur 5 li olabilir .daha sonra 2 tane skart biri dvd ye biride cihaza ve daha sonrada iki tarafıda jack girişli sarı kırmızı beyaz uçlu kablo al buda ses sistemi için gerekli bunlarıda ses sistemine tak renklerine göre sadece beyaz ve kırmızı olanları sarıları devre dışı bırak bu kadar hadi kolay gelsin.
        Sayın Uşaklı,ayrı ses sistemim yok ev sineması var.Yukarıda bahsettiğiniz kabloları nereye bağlayacağım.TV de zaten iki skart var, çoklayıcıyı nerede kullanacağım.Tam açıklayıcı olmadı benim için.Zahmet olmaz da yazarsanız sevinirim.
        Saygılar.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı
          AV1: TV
          AV2: DVD

Şeklinde bağlarsanız, söküp takmadan izleyebilirsiniz.
          Sayın Tasarım
          AV1:TV demişsiniz.(TV) dediğiniz uydu cihazını buraya bağlayacağım ,doğrumu anladım acaba.
          Peki bu şekilde bağladığımda,tv yayınlarının sesini ev sinema sisteminin hopörlerinden de alabilirmiyim.
          Saygılar.

Yorum yap

skrbck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Sayın Tasarım
            AV1:TV demişsiniz.(TV) dediğiniz uydu cihazını buraya bağlayacağım ,doğrumu anladım acaba.
            Peki bu şekilde bağladığımda,tv yayınlarının sesini ev sinema sisteminin hopörlerinden de alabilirmiyim.
            Saygılar.
            uydu ses çıkışını dvd girişine bağla..(kırmızı ve beyaz renkte olan).. dvd de aux seçmelisin...

Diğer yöntemde dvd'den gelen scartı uyduda VCR yazan bölüme tak..uydu çıkışını tv ye tak.. uydu sesini ses sisteminden alman için dvd üzerinde tv-out seçeneğini seç ve ses sisteminden dinle...

Yalnız bu şekilde bağlarsan dvd seyretmek için uyduyu da açmalısın.....

Yorum yap

Olmadı

İki ayrı skart kullanarak dvd ve uydu cihazını ayrı ayrı tv nin skart girişlerine bağladım.Uydunun ses çıkışlarından da (kırmızı beyaz uçlu) kabloyla da dvd nin girişlerine bağlantı yaptım.Tv sesi sadece ön iki hoparlörden geldi,diğerlerinden gelmedi.
              Oysa ben tüm hoparlörden gelmesini istiyorum.Acaba bir yanlışık mı yapıyorum.Yoksa bu iş böylemi olur?

Yorum yap

skrbck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                İki ayrı skart kullanarak dvd ve uydu cihazını ayrı ayrı tv nin skart girişlerine bağladım.Uydunun ses çıkışlarından da (kırmızı beyaz uçlu) kabloyla da dvd nin girişlerine bağlantı yaptım.Tv sesi sadece ön iki hoparlörden geldi,diğerlerinden gelmedi.
                Oysa ben tüm hoparlörden gelmesini istiyorum.Acaba bir yanlışık mı yapıyorum.Yoksa bu iş böylemi olur?
                doğru yapmışsın ve olması gereken yerden sesi almışsın.5+1 alman için 5+1 destekli (üstünde yazar)dvd filim alman lazım.haa uydu izlerkende 5+1 ses alamazsın çünkü uydudaki kanallarda bu destek yok.hotbirdte 3-5 kanalda var tek tek bakman gerekir.geçen baktım RTL CH diye bir kanal vardı onda yanılmıyorsan 5+1 destek var.işin özü kaynakta 5+1 ses desteği varsa 5+1 ses alırsın,kaynakta 5+1 ses desteği yoksa 5+1 alamazsın.sadece öndeki 2 hoparlörden ses alırsın.
                İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                VU+ SOLO 2
                Popcorn Hour A-210
                TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X