• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dikey WeTekPlay2 LibreELEC 8.2 Krypton18 @Raybuntu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

ismarasaid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sdcard içine liberelec hem sıkıştırılmış hali ile hem de açıp klasör hali ile attım ancak w2 açılışta bir türlü sdcar'tan başlatmam için gereken uyarı gelmedi. Cihaz doğrudan weos 2.0 ekranında açılıyor.
    Önce SDKartı bunla formatlayacaksın http://wetektr.com/WeTek/index.php?d...matter%204.rar .

Sonra imaj dosyasını gz den çıkarıp bu programla karta yazdıracaksın http://wetektr.com/WeTek/index.php?d....5-install.exe .

[YOUTUBE]ojgZvqgvp-o[/YOUTUBE]

Bu da rehber.

Sonunda kartı cihaza takıp ilk gelen WETEK Play.2 ekranında kumandanın power tuşuna basınca karta geçip boot edecek.

Sevgiler...

Yorum yap

sayın ozkaradag hocam wetek play2 de enigma2 şu an varmı yoksa gelecekmi enigma2 tünerleri satım alırken veriyorlarmı saygılar

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Önce SDKartı bunla formatlayacaksın http://wetektr.com/WeTek/index.php?d...matter%204.rar .

Sonra imaj dosyasını gz den çıkarıp bu programla karta yazdıracaksın http://wetektr.com/WeTek/index.php?d....5-install.exe .

[YOUTUBE]ojgZvqgvp-o[/YOUTUBE]

Bu da rehber.

Sonunda kartı cihaza takıp ilk gelen WETEK Play.2 ekranında kumandanın power tuşuna basınca karta geçip boot edecek.

Sevgiler...
        Ustam sağolasın sonradan aklıma geldi e2 için bu yolu kullandım, şu an e2 sdcarddan çalışırken kablosuz ağı görememe işini çözmeye çalışıyorum. Yarın nöbet de var ama meraktan bırakamadım

Yorum yap

Liberelec tamamdır, şimdi öncelikle NAS'taki filmlere bakıp cihazın işlemcisinin sunduğu imkanlar dahilinde resim kalitesine bir bakmak istiyorum. Asıl hayati olan mevzu bu aslında benim için. Yarın işten dönünce de sizin yardımınızla kanal taratma, kanal listesi ekleme, server ve iptv ayarlarını yapmayı umud ediyorum kısmetse. Yalnız cidden zor ama işte yine de uğraşması zevkli bir cihaz. Cümleten hayırlı geceler...

Yorum yap

WetekPlay2 LibreElec Raybuntu 22-12-2016

WP2 LibreElec Raybuntu SD Instal
            http://raybuntu.libreelec.tv/images/...-rb-010.img.gz

WP2 LibreElec Raybuntu SD Update
            http://raybuntu.libreelec.tv/images/...8.0-rb-010.tar
            BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

Bunu da yine sd karta yazıp w2'ye takacağız değil mi? 4 gözle sağlam bir backup bekliyorum.

Yorum yap

ismarasaid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Bunu da yine sd karta yazıp w2'ye takacağız değil mi? 4 gözle sağlam bir backup bekliyorum.
                tar dosyasını ftp / samba ile storage/.update yollayıp yeniden başlatırsan güncellenir.

Sevgiler...

Yorum yap

sayın ustatlar wetekplay2 fiyatı ne kadar enigma2 kurulumu çalışıyormu

Yorum yap

http://www.dikeysatis.com/WETEK-PLAY...LI-,PR-46.html

E2 henüz tam hazır değil ama var.

Sevgiler...

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı
                      http://www.dikeysatis.com/WETEK-PLAY...LI-,PR-46.html

E2 henüz tam hazır değil ama var.

Sevgiler...
                      teşekkürler saygılar sayın hocam

Yorum yap

videoları izleyip başlıkları okudum lakin sonunu getiremedim ancak hatamı da fark edemedim. Süreci paylaşayım, @ozkaradag müsait zamanında cevap verirsen sevinirim.

Öncelikle sdcard üzerinden son sürüm liberelec çalışıyor.
                        1. Öncelikle kodiden tvheadend yüklendi ancak tv aktif edilmek istendiğinde "pvr istemcisi yok" şeklinde uyarı geldi
                        2. Buna rağmen tvheadend aktif edilip ardından tvheadend client yüklenip aktif edildi
                        3. Web arayüzünden cihaza bağlanıldı ve HTS Tvheadend 4.0.9 ekranında universal lnb ibaresi görüldü ve videoda anlatılan her basamak teker teker yerine getirildi ancak tabiki sinyal olmadığından sonuca ulaşmadı.

1. sırada bahsini ettiğim "pvr istemcisi yok" şeklinde uyarı zannımca bunun tek nedeni ancak bunu nasıl çözeceğimi henüz bulamadım. Bir yandan benim oğlanı ders çalıştırmaya bir yandan da bunu çözmeye çalışıyorum, nereyi gözden kaçırıyorum acaba?

Yorum yap

Harici diskten video izlerken bazılarında cihaz kilitleniyor..
                          Diskten mi cihazdan mı? Fişi çekmeden de açılmıyor. Can sıkıcı birşey

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum yap

yesilyolx21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Libre-ayarlar-yürütü ayarları-videolar'dan
                            Donanım hızlandırmasına izin ver-amcodec'i
                            Devre dışı bırakınca
                            Harici didkteki tüm videolar sorunsuz açılıyor, cihazda kilitlenme artık olmuyor.
                            Ayrıca Sd kanallarda da sorun yok.

Yalnız bunu devre dışı bırakmanın negatif bir yönü var mı? Ustalar cevaplasın..

Yorum yap

ismarasaid Nickli Üyeden Alıntı
                              videoları izleyip başlıkları okudum lakin sonunu getiremedim ancak hatamı da fark edemedim. Süreci paylaşayım, @ozkaradag müsait zamanında cevap verirsen sevinirim.

Öncelikle sdcard üzerinden son sürüm liberelec çalışıyor.
                              1. Öncelikle kodiden tvheadend yüklendi ancak tv aktif edilmek istendiğinde "pvr istemcisi yok" şeklinde uyarı geldi
                              2. Buna rağmen tvheadend aktif edilip ardından tvheadend client yüklenip aktif edildi
                              3. Web arayüzünden cihaza bağlanıldı ve HTS Tvheadend 4.0.9 ekranında universal lnb ibaresi görüldü ve videoda anlatılan her basamak teker teker yerine getirildi ancak tabiki sinyal olmadığından sonuca ulaşmadı.

1. sırada bahsini ettiğim "pvr istemcisi yok" şeklinde uyarı zannımca bunun tek nedeni ancak bunu nasıl çözeceğimi henüz bulamadım. Bir yandan benim oğlanı ders çalıştırmaya bir yandan da bunu çözmeye çalışıyorum, nereyi gözden kaçırıyorum acaba?
                              Network = Uyduları oluşturdun mu?
                              Oluşturduktan sonra lnb ye ekleyeceksin.

Bu konu cidden kursluk, onun için şu videolistesini çok şiddetli öneriyorum.
                              https://www.youtube.com/playlist?lis...7-jnW5-BKe2axN

Hangi videolarda yapıyor? Çözünürlük, tip, vs vs.

Libre-ayarlar-yürütü ayarları-videolar'dan
                              Donanım hızlandırmasına izin ver-amcodec'i
                              Devre dışı bırakınca
                              Harici didkteki tüm videolar sorunsuz açılıyor, cihazda kilitlenme artık olmuyor.
                              Ayrıca Sd kanallarda da sorun yok.

Yalnız bunu devre dışı bırakmanın negatif bir yönü var mı? Ustalar cevaplasın..

Onu kapatınca Yüksek Çözünürlüklü videolarda sıkıntı yaşarsın, açılmaz.

Ustalar cevaplasın da tek kaldığımı düşünüp bitap olurum diye korkuyorum. Yardımmmmmm.

Sevgiler...

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı
                                Network = Uyduları oluşturdun mu?
                                Oluşturduktan sonra lnb ye ekleyeceksin.

Bu konu cidden kursluk, onun için şu videolistesini çok şiddetli öneriyorum.
                                https://www.youtube.com/playlist?lis...7-jnW5-BKe2axN

Hangi videolarda yapıyor? Çözünürlük, tip, vs vs.

Onu kapatınca Yüksek Çözünürlüklü videolarda sıkıntı yaşarsın, açılmaz.

Ustalar cevaplasın da tek kaldığımı düşünüp bitap olurum diye korkuyorum. Yardımmmmmm.

Sevgiler...
                                Üstad sen burda yoktun arkadaşlar sordu da sordu size..Ben bu gece

@ismarasaid arkadaş ile libreyi buluşturdum. Tuneri ayarladı. TRT 4K bakmaya başladı. Venim görüşüm bir libreci daha eklendi aramıza.

@adela abim artık buket yapmayı halletti ve kanal numaralandırdı. Ödevin anca bu kadarına yetişebildim.

iyi geceler..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X