• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

7500 CI kanal sorunu!!!!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 7500 CI kanal sorunu!!!!

arkadaslar bugun uydudakı kanalların hepsini sildim ew değişikliği nedeniyle baştan taratayım dedim ama sadece 50 tane kanal buldu ne trt nin kanalları çekiyor ne başka bısey merkezi sistem var komsularda çekiyor sorun uyduda değil yanı napmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim!!

sorun uyduda değilse 12731 V 3333 frekansını bul network(şebeke arama) açık yap bu frekans üzerinden tarat hepsini bulur...

Yorum yap

uydu: turksat 1c
      tp frek: 12731
      pol:vertical
      sr:03333MS/s
      network: açık

aynın bu sekılde manuel tarama yaptırıyorum otomatık taramada ole bı frekans yok 12139 da bitiyor. manuel tarama da bu sekılde "aynı tp var lütfen dıger bılgılerı gırın " uyarısı veriyo. ayrıca bu sekılde seviye yuzde 30 larda kalite de yuzde 5 lerde oluyor. umarım anlamıssındır sorunu.

Yorum yap

"aynı tp var lütfen dıger bılgılerı gırın " bu uyarıyı veriyorsa 12731 frekansını listeden bulup sil sonra yukarda verdiğin parametreleri elle gir şebeke arama açık yap anteninde sinyal problemi yoksa tüm kanalları bulur..
        ama seviye 30 kalite 5 diyorsan sende sinyal problemi var gibi gözüküyor çanağına ve lnb ne ince bir ayar çeksen iyi olur..

Yorum yap

saolasın merkezi sistem kuruldu canakla lnb ye bakamıyorum.aynı tp var diyor ama ben butun kanalları sildim aynı tp uyarısı verdii için yıne verio dediğini yapınca. bende anlamadım. bi daha uğraşayım..

Yorum yap

bu uyarıyı almaman için kanalları değil ilgili tp yi sileceksin bunuda tp eklediğin bölümde silme işlemininde yapıldığı bir tuş olması gerek ilgili menüye bir göz at...

Yorum yap

su bilgiyide vereyim sana ilk bağlandıgında butun kanallar vardı yenı kuruldugundan ben butun kanalları sildim tekrar taratma yaptım ilk baglandıgında trt falan çekiodu izleyebiliyordum şimdi onları bulmuo sadece 60 tane kanal buluo avrupa yayınları yok mesela starın kanal d nın showun

Yorum yap

arkadaşım sen iyisimi şöyle yap..
                cihazını fabrika ayarlarına döndür turksatta yer alan tüm tpleri(frekansları) sil gitsin..
                sonra 12731 i gir ve networku açık yap normalde tümünü bulur..
                bulamazsa sinyal problemin olduğu muhakkak bunada benim yapacağım bir şey yok anteni lnb yi vs sen düzelteceksin..

Yorum yap

üstad dediğini yaptım tp yi sildim yeniden ekledim bi tane bile kanal bulmadı sorun uyduda heralde ben takalnlarla irtiabata geçeyim en iyisi saol verdiğin bilgiler için

Yorum yap

şimdi dediğin gibi fabrika ayarlarına döndüm bılgılerı girdim sinyal geldi tp tara dedim bı tane turksat t kanalını buldu sadece

Yorum yap

arkadaşım 12731 v 3333 bu frekansı girip NETWORK(ŞEBEKE ARAMA) açık yapmayı unutma tararken yoksa bulamaz...

Yorum yap

dediğin gibi yapıyorum saten hocam ama acık network arama yaparken en altta "yapılıyor" kısmında 1/1 yazıo sadece turksat t yı bulup kaydedıo sorun canak da galıba dedıgın gıbı

Yorum yap

kickkers94 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          dediğin gibi yapıyorum saten hocam ama acık network arama yaparken en altta "yapılıyor" kısmında 1/1 yazıo sadece turksat t yı bulup kaydedıo sorun canak da galıba dedıgın gıbı
                          hayır dostum sadece turksat tanıtım tv sini buluyorsa şebeke arama kapalı demektir..
                          o açık olsa en azından o 50 tane sinyal aldığın kanalın tplerini gönderiridi göndermediğine göre ya şebeke arama kapalı yada cihazında şebeke arama fonksiyonunda bir problem var çanaktan dahi olsa birkaç tane kanal bulması gerekirdi yoksa..

Yorum yap

olabilir cunku açık diyorum geri geliyorum kapalı gösteriyor tekrar o verileri girince disec ayarını da değiştirmiş galiba 1 görünüo şu an

Yorum yap

2 sayfa oldu daha bi problemi çözemedik..
                              açık dedikten sonra neden geri diyorsunki kanal tarama menüsünden verdiğim frekans üstünde network açık yap direk taramaya başla bu kadar basit ..
                              diseq ayarların nasılsa düzeltirsin biraz önce turksat tanıtım kanalını bulduğuna göre demek doğru diseq üzerindesin...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X