• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

arcelik tv besleme arızası

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• arcelik tv besleme arızası

tv sasesi ne tam bilmiyorum ama ustunde58g190 yazıyor tv de stdby var kumandaya basınca her tusa basmada cik liyor ama acmıyor beslemede 115 v yazan yerde voltaj okuyamıyorum tda4605 var hicbir bacagında voltaj yok birde ayrıca beslemede k1118 var yardımcı olursanız sevinirim

teknik bilgin yoksa hiç elleme...eğer varsa önce 115 voltu okumalısın....buz 90 ve tda 4605 sağlammı..smps devresini ayırıp arıza beslemedmi yüksek gerilimdemi.onu kontrol et..horzantıl transistötün sağlammı..

ustaaaa-dede

Yorum yap

aga horzantel trn orta bacayını sok bak bakalım kac volt gelıyor eyer 110 volt gelıyorsa senın besleme sağlam demek sasenın altında emprom var sımdı sana nasıl anlatayım saseyıde bılmıyorsun eyer ufak saseyse 12 serısı buyukse 14 sesrısı ufak sase ıse buyuk entekre var onun yanındadır 4.4 sekiz bacaklı buyuk sase ıse sıstem entekresının yanındadır eprom 24c16an olabılır tahmın ondan cıkmazsada tup soketınde entekre var onu deyıstır

Yorum yap

kardeşim madem okadar tecruben yok ozaman şu saydığım parçaları değiştır eğer varsa şaseyıde tam olark belırtmedığın için soyluyorum
        tda 4605-2 treden sonrakı rakam varsa bu onemlı buna dıkkat et yoksa yok yanı aynısı olsun k 1118 ve beslemedekı 2 adet kondansatorlerıde aynı değerınde değiştır. r anı 330 ve 820 k ohm dırençlerı sağlam olsada yenılemende fayda vr dıyotlarınıda kontrol et beslemen çalışır duruma gelecektır. besleme çıkışı 115 volt goruyorsan eğer tv açmassa arızayı horzantal katında aramalısın 115 volt okuyamadığın ıçın bu açıklamayı yaptım kardeşım kolay gelsın
        http://www.ase.page.tl http://mehmetaligezici.tr.gg

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X