• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Motorlu Çanak Kurulumu Yardim

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Motorlu Çanak Kurulumu Yardim

hayırlı pazarlar sayın üstatlar benim size bir sorum olucak motorlu 1 20 lik çanak ile türkiyeden seyredilen tüm uyduları seyrede bilirmiyiz vede çanağı hangi uyduya göre ayarlamalıyım yer istanbul yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

malkaradeveci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı pazarlar sayın üstatlar benim size bir sorum olucak motorlu 1 20 lik çanak ile türkiyeden seyredilen tüm uyduları seyrede bilirmiyiz vede çanağı hangi uyduya göre ayarlamalıyım yer istanbul yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
    aşağı yukarı maunt ayarı arabsat 31.5 eurobirt 28 uydusuna bakacak aşağı yukarı yanlız deneyimin yoksa bu işten anlayan birinden yardım istemeni öneririm evet mevkine göre tüm uyduları izleyebilirsin yanlız bazı astra19 daki premier v.s paketleri hariç

Yorum yap

ben anlıyorum ama anlatarak nasıl olacakki kuran arkadaşın birazda deneyimi olması lazım hangi motorlu sistemi kullandın kollumu yoksa dieseq mi ..

Yorum yap

evet ama

[QUOTE=memorist;263451]aşağı yukarı maunt ayarı arabsat 31.5 eurobirt 28 uydusuna bakacak aşağı yukarı yanlız deneyimin yoksa bu işten anlayan birinden yardım istemeni öneririm evet mevkine göre tüm uyduları izleyebilirsin yanlız bazı astra19 daki premier v.s paketleri hariç[/QUOT
        arkadaşım dediğini anladım benim motor next daizeg kollu değil benim öğrenmek istediğim motorun sağ ve sol tarafında dereceler var bu öndeki borunun aşağıya eğimi kaç derece olması gerekir yandaki dereceye göre birde motorun öndeki borusunu tam 28 dereceye ayaeladık diyelim çanakta tam 28 dereceye bakacak diğmi yaaa ben motoru ayarladım ama batı uydularını bulamıyorum nilesat ve hispasatı benim bulduğum uydular türksat hellesat arapsat astra hotbirt eurotel w 16 sirius uydular ben uyduları motorsuz tek tek buluyorum onda deneyimim çok iyi benim öğrenmek istediğim bu motor ayarının püf noktası bana yardımcı olduğun içnde çok teşekkür ederim

Yorum yap

evet ama

memorist Nickli Üyeden Alıntı
          aşağı yukarı maunt ayarı arabsat 31.5 eurobirt 28 uydusuna bakacak aşağı yukarı yanlız deneyimin yoksa bu işten anlayan birinden yardım istemeni öneririm evet mevkine göre tüm uyduları izleyebilirsin yanlız bazı astra19 daki premier v.s paketleri hariç

arkadaşım dediğini anladım benim motor next daizeg kollu değil benim öğrenmek istediğim motorun sağ ve sol tarafında dereceler var bu öndeki borunun aşağıya eğimi kaç derece olması gerekir yandaki dereceye göre birde motorun öndeki borusunu tam 28 dereceye ayaeladık diyelim çanakta tam 28 dereceye bakacak diğmi yaaa ben motoru ayarladım ama batı uydularını bulamıyorum nilesat ve hispasatı benim bulduğum uydular türksat hellesat arapsat astra hotbirt eurotel w 16 sirius uydular ben uyduları motorsuz tek tek buluyorum onda deneyimim çok iyi benim öğrenmek istediğim bu motor ayarının püf noktası bana yardımcı olduğun içnde çok teşekkür ederim

Yorum yap

[QUOTE=malkaradeveci;263629]
            memorist Nickli Üyeden Alıntı
            aşağı yukarı maunt ayarı arabsat 31.5 eurobirt 28 uydusuna bakacak aşağı yukarı yanlız deneyimin yoksa bu işten anlayan birinden yardım istemeni öneririm evet mevkine göre tüm uyduları izleyebilirsin yanlız bazı astra19 daki premier v.s paketleri hariç[/QUOT
            ben hiç dsech motor kullanmadım yanlış bilgi vermek istemem

Yorum yap

teşekkür memorist genede yardımcı olduğun için

Yorum yap

üstatlar yokmu bu konuda iyi anlayan vede yardımcı olucak yardımlarınızı bekliyorum

Yorum yap

üstatlar yokmu bu konuda iyi anlayan vede yardımcı olucak yardımlarınızı bekliyorum

Yorum yap

çok teşekkürler mesut bey yardımlarınızdan dolayı

Yorum yap

Açık alanda mail vermek yasaktır. Bu yüzden mesajınızı editledim.

Yorum yap

üstatlar istanbul k.çekmece nin derecesi kaçtır bilen varsa yazsın bir zahmet acil bekliyorum

Yorum yap

üstatlar istanbul k.çekmece nin derecesi kaçtır bilen varsa yazsın bir zahmet acil bekliyorum
                          Latitude :40.983
                          Longitude :28.767

Kucukcekmece
                          Next HH Disecq motor 120 çanak 42E-30W
                          2 x 90 çanak 5 Uydu.42E-19E-13E-7E-5E

Yorum yap

dostum ben motorlu çanaağı ayarlamak için 2 gün uğraştım.görüldüğü kadar kolay değil.
                            motorun yanındaki ayar çizgileri latitude ayarı yani o ayar senin orda 40.983 sabitle çanağı motora bağla.dikkat et boru ile lnb ayağı aynı hizada olmalı .28.2 de astra uydusunu bul. yanlız aşağı yukarı ayarını çanaktan yap.motorda ki ayar sabit kalacak (40.983 de) kolay gelsin

Yorum yap

Arabsat sinyali çok zayıf

Arabsat sinyali çok zayıf hangi frekans üzerinden daha iyi sonuç alırız

Elektrik,Kurtuluş,şişli,uydu montaj,
                              KUTLU ELEKTRİK caddebostan

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X