• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

süper pluslarda motor(çanak çevirme-ses ve vsvs) arızaları ile ilgili son durum.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• süper pluslarda motor(çanak çevirme-ses ve vsvs) arızaları ile ilgili son durum.

bu mesajı önce next-nextstar bölümüne mi yazayım diye düşündümsede yiğidi öldür hakkını yeme, diyerek süper plus bölümüne yazmaya karar verdim.
    arkadaşlar,öncelikle bilmenizi isterimki tam bir next hastasıyım.bırakın laf ettirmeyi toz kondurmam .
    ancak pozisyonerli super pluslarda maalesef role arızaları yoğun.
    çünki cihazın motora vermesi gereken voltajı verecek güçte roleler cihaza konmuyor görüşündeyim.(buda motorun ilk zorlanmasıyla role arızasına neden oluyor.)çok kısa geçecem.garantisi olan cihazım(2000dpcıs).çanağı ne sola nede sağa hiç çevirmiyor. bu aynı yerden ikinci arızası.(bakın 2500dpcı ve 2500 xdpcı kullandım ne yanlış yerde durma arızası nede çevirmede hata asla olmadı)tabi garanti sözkonusu uzatmıyacam cihaz gitti geldi role değişmiş ancak değişen bişey yok yine çevirmiyor.az biraz canım sıkılmadı dersem yalan olur.bir arkadaşımda nextin dig.pozisyonerini gördüm 65tl istedi ve aldım. problemi kökünden hallettim.(öyle halloldu ki cihaz kendikendine uydulara çanağı çevirmesi filan hepsi bitti.şimdi hem hızlı hem sessiz.)bozuk cihaz kolumda evegelirken bir teknik servis arkadaşımın illa ben şu cihaza bi bakıyım demesine dayanamadım.adam açtı cihazı taktı fişi.motora ben kumandayla limit için zorlarken motor bağlantı uçlarının voltajına baktı. ve abi buraya 24 volt gelmesi gerekir burda tık yok deyip rolenin birini söktü.yerine yeni bir role taktı inanın 10 dakika sürmedi. ben cihazı gönderdiğimde 23 günde yapılmadan geldi adam 10 dakikada taktı aldı 30 kağıdı hadi iyi günlerde kullan dedi geçti gitti.evde cihaza motor kablolarını taktım çanak tamam dönüyor. ama ben korkumdan harici pozisyonerle çeviriyorum.ha aklımdayken belirtiyim bu harici pozisyonerin çıkşı kaç volt bilmiyorum ama kollu motorumun dönüş hızı ve sesi gerçekten çok değişti.ses bir kere çok azaldı .çanakta sanki kuş gibi.artısıda cihaz en küçük kıpırdatmada 10 saydırıyordu.pozisyoner 2şer saydırıyor yani milim milim ayarı tam yakalıyabiliyorsunuz.

Dostum next firması yeni süper denilen süper plus seriye geçince next 2000 serisinin tadı kaçtı kalite düştü tuneri kalitesiz lg tunerle değiştirdiler yazılım alt yapısı eski seriyle tamamen farklı ve sorunlu yaklaşık 8 senedir next 2000 serisi cihazlara görüş ve öneriler sunuyorduk sağ olsun doktor hocamız bunların çoğunu uyguladı 2000 serisinin yazılımı tam olgunlaştı derken süper seri adında bir seri çıkardılar 8 senelik emeklerin büyük kısmı heba oldu ya arkadaş amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok eski 2000 serisi menü stil ve kullanım özelliklerini bu yeni seriye uygulayacaksın daha güçlü tuner daha hızlı chip işlemci yani sonra usb+kayıt felan sen zayıf tuner koyarsan cihaza xplus serisiyle aldığım yayınları süper seriyle alamazsam veya kırılmalar olursa ne yapim ben usbyi ne yapim kaydı.Next firmasından şunu istiyoruz 2000 serisine yakışan kaliteli sharp tuner,hızlı işlemci,daha güzel menü arayüzü.

Yorum yap

17 ekim 2008 de next-nextstar bölümüne yazdığım mesajı buraya kopyaladım.
      ''2 megabayt ve 4 megabayt cihazları olanların dikkatine.
      arkadaşlarım.özellikle x li cihazlara sahip olanlar.ustalarım bana biraz kızabilirler ama,şurası bir gerçekki 2megabayt lı x li cihazlar inanın şimdiki cıslara 10 basar. nedenimi, yaklaşık 10 yıldır next kullanıyorum her modelde yenilemedim.ama 2500dpcı ve 2500xdpcı(1 mb-2 mb) cihazlarda hiç yazılım hatası hiç motor arızası ile karşılaşmadım.cihazlar hiç ustaya gitmedi.ve hala 1 megbayt olan cihaz sattığım komşumda cayır cayır çalışıyor.elimdeki super plus motor arızasından ustada bu ikinci arızası aynı yerden yapıyor.şu anda elimdeki 2 megabayt cihazı kullanıyorum.özlemişim valla yemin ederek söylüyorum herşeyi ilen super bir cihaz bu 2500xdpcı.astra 12072 frekansındaki sinyal 2500 xdpcı da 20 de ama cam gibi görüntü ,çanak aynı lnb aynı yön filan hiç değişen bişi yok super plusda 37 kalite vardı ama cık cık görüntü kesilmeleri ve donmalar vardı.
      tamam cıslarda usb var üstelik 4 mb ama inanın 2mb x li cihazlar kadar hızlı ve kullanışlı görmüyorum.keşeke taban yazılımını hiç oynamadan 2500x dpcı ya 4 mb yükseltip birde usb koymuş olsalardı diye geçiriyorum içimden,tabi bu sadece şahsi fikrim ustalarımdan tekrar özür diliyorum bu sözlerim için ama durum bu.''
      mydoktor arkadaşım, ben kendi kullandığım cihazlar hakkında bilgi sahibi olsamda senin kadar teknikbilgiye sahip değilim.ancak 2-4 mb cihazları yanyana koyduğumda görüntü renkleri,hızları çıkardıkları arızalar vs vs kesinlikle bırak teraziye koymayı yanyana getirmem plus ve xpluslar her şeyiyle bambaşkaydı. sana tamamen katılıyorum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X