• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Vista gidiyor yeni Windows 7 Geliyor - Screenshot

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Vista gidiyor yeni Windows 7 Geliyor - Screenshot

Windows 7 nin getirecekleri ve özellikleri nelerdir?

Microsoft'un ürün yönetimi bölümünün başkan yardımcısı Mike Nash'ın yaptığı açıklamaya göre, şirketin önümüzdeki haftalarda düzenleyeceği PDC 2008 etkinliğinde (Professional Developers Conference / Profesyonel Geliştiriciler Konferansı) ayrıntılarını anlatacağı yeni işletim sisteminin ticari adı herhangi bir ek isim kullanılmadan sadece "Windows 7" olarak belirlendi.

Nash'ın belirttiğine göre, daha önce de "Windows 7" kod adıyla duyurulan yeni işletim sisteminin ticari ismi aranırken öncelikle "Windows 2008" ismi tartışılmış, ancak şirketin her yıl yeni bir işletim sistemi çıkarmadığından ötürü yeni işletim sistemine "Windows XP", ve "Windows Vista"'da olduğu gibi bir isimlendirme yapılması öngörülmüş. Ancak, yeni işletim sisteminin "yalınlık" temelinde yükselen ve Windows Vista'dan tamamiyle farklı bir işletim sistemi olmak yerine, Vista'nın eksikliklerini gideren ve kullanımını yalınlaştıran bir sürüm olmasını göz önünde bulundurarak en basit ve anlaşılır şekliyle isimlendirilmesine karar verilmiş.

Windows 7 ticari adıyla piyasaya sürülecek işletim sistemi, adından da anlaşılacağı üzere piyasaya sürülen yedinci Windows sürümü. Güncel işletim sistemi Windows Vista'nın sürüm numarası 6.0 (SP1) (Derleme 6001) olarak biliniyor.

Herkesin merakla beklediği en yeni masaüstü işletim sistemi olan Windows 7'nin kullanıcılarla paylaşılabilir son haline ait görüntüler, internette yayınlandı. Aşağıda, en yeni Windows'a ait 34 ekran görüntüsü bulabileceksiniz. Bu ekran görüntüleri, XP'den sonra önemli bir kilometre taşı olan Vista'dan sonra bizi nasıl bir işletim sistemi beklediği hakkında önemli bilgiler verecek.

Kaynak: Haber Programı

Yorum yap

Bilgilendirdiğin için tşk ederim arkadaşım sağ olasın

Yorum yap

Bakalım Ram ler ne olacak? herhalde 10Gb falan Ram ister
        En büyük aptallık,
        Kendini akıllı sanmaktır...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X