• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Sinyal metre ?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet kurulumlarda sıkıntı yaratıyor. 8000 lerin sinyalmetre rengi çok güzeldi bu yönden. Ayrıca birde ses eklenebilse tadından yenmez.
    tasarım ustam mach1 hoca vardedi gerçi ama ben bir türlü bulamadım tercihli tepe tarama varmı süper serilerinde bi bilgilendirirsen ustam mach1 hoca Menu
    otomatik arama
    tüm tpleri
    transponder
    kırmızı tuşla tercih ettiklerini işaretle
    kaydet
    nt off
    taramayı başla demiş ama taranacak tp lere işaret koymuyor selamlar

Yorum yap

Hmm hiç denemedim gerek duymadım çünkü. Eğer mach1 var dediyse mutlaka vardır.

Yorum yap

tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Evet kurulumlarda sıkıntı yaratıyor. 8000 lerin sinyalmetre rengi çok güzeldi bu yönden. Ayrıca birde ses eklenebilse tadından yenmez.
        hocam sizlerde benim gibi fmb cihazla gidersiniz kuruluma
        NEXT 2000 CI PLUS(FMB)
        NEXT 2000 X PLUS
        NEXT 2005 CI
        NEXT 2000 CX CIS

Yorum yap

hüseyinyıldırım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          evet bu da güzel bir öneri.
          Next HH Disecq motor 120 çanak 42E-30W
          2 x 90 çanak 5 Uydu.42E-19E-13E-7E-5E

Yorum yap

hüseyinyıldırım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            mevzu o değil bu genel bir sıkıntı yalnız biz montajcılar için değil bu bahsini etiğimiz konu bazı arkadaşlar kendi kurulumunu kendileri yapıyor onlar gidip başkasından cihaz mı alıp kurulum ayarı yapsın yanı konu bence önemli biraz katkı sunalım ve duyarlı olalım derim selamlar

Yorum yap

f47xfenerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Menu
              otomatik arama
              tüm tpleri
              transponder
              kaydet
              nt off
              taramayı başla demiş ama taranacak tp lere işaret koymuyor selamlar
              Burada ki nt of değil on olacak diye biliyorum diyerek konuya dahil olayım dedim.

Bu konuyu bende beğendim.
              Evet bencede sinyal göstergelerini daha canlı renk te yaparsalar(eski seriler gibi) çok çok iyi olur.

Bu renkler pek rağbet görmedi bu serilerde.

Kolay gelsin.

Yorum yap

[QUOTE=MAKARACI;192722]Burada ki nt of değil on olacak diye biliyorum
                makaracı dostum sen tercihli tepe taramayı yalnış anladın galiba atıyorum herhangi bir uydudan 5 10 15 tp işaretliyorsun cihaz sadece işaretlediğin tepeleri tarıyor tek taramada yani tercihli tp taramada network kapalı olacak
                next 8000 serisinde var bu özelik süperdede var demişti mach1 hoca ama
                bir türlü bulamadık nereden yapıldığını umarım anlata bilmişimdir selamlar

Yorum yap

Arkadaşlar bu işlemleri sırası ile yaparsanız Tercihli arama yapıyor.
                  Menu
                  otomatik arama
                  tüm tpleri
                  transponder
                  kaydet
                  nt off
                  taramayı başla

Yorum yap

bence birde sinyal hasssaiyeti iyi değil superlerin eski x serisini kullanıyordum sonra bu makinlerden aldım sinyali zayıf yaınlarda çok kırılma oluyo superlerde eski makinamı takınca sorunyok satıcı oldugum için çok makina denedim sinyal çubuguda dediğiniz gibi bence güzel değil belli olmuyor
                    [B]Yarın, geri kalan ömrümün ilk günüdür

[B]kaybetmek vardır vazgeçmek asla onurumuz vardır gururumuz asla özür vardır yalvarmak asla sevmek vardır ihanet asla unutulmak vardır unutmak asla[/B]

Yorum yap

baris19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      bence birde sinyal hasssaiyeti iyi değil superlerin eski x serisini kullanıyordum sonra bu makinlerden aldım sinyali zayıf yaınlarda çok kırılma oluyo superlerde eski makinamı takınca sorunyok satıcı oldugum için çok makina denedim sinyal çubuguda dediğiniz gibi bence güzel değil belli olmuyor

Evet dediklerine bende aynen katılıyorum.Bu hususta eski cihazlar daha iyiydi.

Kolay gelsin.

Yorum yap

bence de renk değişikliği güzel olur... müsaitse

Yorum yap

morhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          bence de renk değişikliği güzel olur... müsaitse
                          Katılıyorum kardeş...Gerçekten renk değişikliği iyi olurdu. Bakalım belki ustalarımız bi süpriz yaparlar.

Yorum yap

mach1 hocamız sinyal metreyle ilgili görüş belirtmedi niye acaba biz montajcılar için çok önemli sayın hocam bi el koysaydınız valla çok mutlu olurduk saygılar

Yorum yap

evet arkadaşlar ben de sizlere katılıyorum. bu demek değil ki biz ustalarımızın emeğine saygısızlık ediyoruz. Allah onlardan razı olsun kii cihazlarımız onların sayesinde mesafe katediyor.
                              sinyal çubukları daha görülebilir olabilir. bir de sanki eski cihazların tunerleri daha kuvvetliydi. şimdi kalite %40 olan bir kanalda kırılmalar olabiliyor.
                              **bir de benim dikkatimi çeken kullanma kılavuzunda olan ama menüde bulamadığım ses&görüntü senkron olayı var. ki bazı kanalları izlerken duyulan sesle adamın ağız hareketleri arasında uyumsuzluk oluyor.
                              HER ŞEYİN BİR YERİ VARDIR, HER ŞEY YERİNDE OLMALIDIR.

Yorum yap

Bir önceki xplus serisi ile şu anda yerini alan süper plus serisi bence tamamen farklı cihazlar menü özellikleri biraz benziyor ama tuner hassasiyeti çok zayıf kırılma yapıyor sinyalmetre doğru ölçmüyor birde bu renk düzenini hangi yazılımcı yaptı ise adamda hiç zevk yok herhalde cihazların özellikleri iyi ama eski x serisindeki stabilizitesi yok maalesef.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X