• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Power Key ve Sd karttan açılış yapamıyorum

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Power Key ve Sd karttan açılış yapamıyorum

Öncelikle oldukça çok okumama rağmen rastlayamadığım için bu başlığı açmak zorunda kaldım.
    Wetek 2 play aldım fakat iki konuda malesef sıkıntı yaşamaktayım bu tabikide cihaza yabancı olmamdan. birinci sorum şu
    1. backup lardan birini forumdan indirdim sd karta diskmanager ile yazdım daha sonra cihazın yanında olan yuvaya kartı taktım. fişi çekip takınca bana açılışla beraber sd den boot etmek istiyorsan power key tuşuna bas dedi. ben bunun açma kapa tuşu olduğunu düşündüm ama değilmiş. bir süre bekledikten sonra malesef ene android işletim sistemiyle devam etmekte. yani openatv yada verilen backupları kartta açılış yaparak yükleyemiyorum. bu konuda sizden yardım bekliyorum.
    2. evimde nas var bu nas içinden film izlemek istiyorum ve bunu weplay den göstermek istediğimde bana ağla ilgili bir yer gelmiyor.
    local diye tek bir klasör geliyor buda cihazın içi androidolan klasörlerle dolu. bunun başka bir uygulama ile yapabilirmiyim.
    kodi den göstermeden başka şansım yokmu.
    şimdiden özellikle boot kısmı için teşekkür ederim :dyr:

mercury77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle oldukça çok okumama rağmen rastlayamadığım için bu başlığı açmak zorunda kaldım.
    Wetek 2 play aldım fakat iki konuda malesef sıkıntı yaşamaktayım bu tabikide cihaza yabancı olmamdan. birinci sorum şu
    1. backup lardan birini forumdan indirdim sd karta diskmanager ile yazdım daha sonra cihazın yanında olan yuvaya kartı taktım. fişi çekip takınca bana açılışla beraber sd den boot etmek istiyorsan power key tuşuna bas dedi. ben bunun açma kapa tuşu olduğunu düşündüm ama değilmiş. bir süre bekledikten sonra malesef ene android işletim sistemiyle devam etmekte. yani openatv yada verilen backupları kartta açılış yaparak yükleyemiyorum. bu konuda sizden yardım bekliyorum.
    2. evimde nas var bu nas içinden film izlemek istiyorum ve bunu weplay den göstermek istediğimde bana ağla ilgili bir yer gelmiyor.
    local diye tek bir klasör geliyor buda cihazın içi androidolan klasörlerle dolu. bunun başka bir uygulama ile yapabilirmiyim.
    kodi den göstermeden başka şansım yokmu.
    şimdiden özellikle boot kısmı için teşekkür ederim :dyr:

Öncelikle cihazınız hayırlı olsun başlıklta belirtiğiniz konuyla ilgili bir çok açıklama var
    forumu dikkatlice okumanızı tavsiye ederim power key yazısı çıkınca kumandanın açma
    kapama tuşuna bir kaç defa basınız Yani MSD karta yüklemiş olduğunuz imajı başlatmak için
    (beyaz tuş) birkaç saniye bekledikten sonra imaj başlıyacaktır diğer sorunuza gelince
    Miracast gibi bir programdan bahsediyorsunuz cihazlardan görüntüyü tvye aktarmak gibi
    önceki cihazda APK yazılım vardı droidde kullanılmak üzere bu cihaza neden koymadılar
    onu bende bilmiyorum imajlardan veya kodi den aktarabiliyorsun eğer MİRACAST APK indirip
    cihazda deneme şansınız olabilir tekrar hayırlı olsun

saygılar
    Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
    Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

bülent56 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Öncelikle cihazınız hayırlı olsun başlıklta belirtiğiniz konuyla ilgili bir çok açıklama var
      forumu dikkatlice okumanızı tavsiye ederim power key yazısı çıkınca kumandanın açma
      kapama tuşuna bir kaç defa basınız Yani MSD karta yüklemiş olduğunuz imajı başlatmak için
      (beyaz tuş) birkaç saniye bekledikten sonra imaj başlıyacaktır diğer sorunuza gelince
      Miracast gibi bir programdan bahsediyorsunuz cihazlardan görüntüyü tvye aktarmak gibi
      önceki cihazda APK yazılım vardı droidde kullanılmak üzere bu cihaza neden koymadılar
      onu bende bilmiyorum imajlardan veya kodi den aktarabiliyorsun eğer MİRACAST APK indirip
      cihazda deneme şansınız olabilir tekrar hayırlı olsun

saygılar
      Öncelilkle çok teşekkür ederim. dediğim gibi ben enigma cihaz kullandığım için biraz değişik kavramlar içinde buldum kendimi. openelec,nand os1.16,os1.17 alttaki iğneli yöntem gibi kavramlar arasında kayboldum. bunu deneyerek öğreneceğim ama cihazın varolan işletim sisteminin göçmesinden korkmaktaym.yani göçerse ne yüklenmeli hangi sıra ile yüklenmeli araştırıyorum ama doğrusu biraz boğuldum bunlar arasında. dediğim gibi bu power button demediği ve power key dediği için ben o beyaz tuşa uzun bastım hatta ışık yanıyor basınca ama kesinliikle boot ettiremedim.
      sanırım birkaç defa basmak gerekecek anlaşılan.
      deneyeceğim diğer yazılımıda nasıl yükleyeceğimi henüz bilmiyorum yani apk ları kurmayı
      çok teşekkürler...

Yorum yap

mercury77 Nickli Üyeden Alıntı
        Öncelilkle çok teşekkür ederim. dediğim gibi ben enigma cihaz kullandığım için biraz değişik kavramlar içinde buldum kendimi. openelec,nand os1.16,os1.17 alttaki iğneli yöntem gibi kavramlar arasında kayboldum. bunu deneyerek öğreneceğim ama cihazın varolan işletim sisteminin göçmesinden korkmaktaym.yani göçerse ne yüklenmeli hangi sıra ile yüklenmeli araştırıyorum ama doğrusu biraz boğuldum bunlar arasında. dediğim gibi bu power button demediği ve power key dediği için ben o beyaz tuşa uzun bastım hatta ışık yanıyor basınca ama kesinliikle boot ettiremedim.
        sanırım birkaç defa basmak gerekecek anlaşılan.
        deneyeceğim diğer yazılımıda nasıl yükleyeceğimi henüz bilmiyorum yani apk ları kurmayı
        çok teşekkürler...
        elinizdeki cihaz WETEK PLAY2 ise sadece bu http://www.mach1digital.com/mach1for...play.php?f=551 linkten
        bakacaksınız cihaz çökmez sadece yanlış yazılım sonucu çok az uğraşmanız lazım linkte bütün anlatımlar videolarıyla mevcut siz bakın
        inceleyin takıldığınız yerde bizler devreye gireriz bahsettiğiniz os lar önceki cihazla ilgili
        onlarla ilgilenmeyin size verdiğim linke bakın cihaza 2 yazılım geldi internetten kendisi sizin komutunuzla günceller beyaz tuşa uzun
        basmayacaksınız kısa kısa olacak kolay gelsin

saygılar
        Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.

Yorum yap

Enigma2 Openatv.0 imaj olsun
          Libreelec imaj olsun SD carda imaj ları yazdırınİz
          Hangi imajı kullanmak istiyorsanız cihaza SD cart takınız. Cihazın arkadaki adaptör fişini çıkarıp
          Tekrar taktığında cihaz direk imaj la başlayacaktır.
          Sevgiler....

Yorum yap

durakb Nickli Üyeden Alıntı
            Enigma2 Openatv.0 imaj olsun
            Libreelec imaj olsun SD carda imaj ları yazdırınİz
            Hangi imajı kullanmak istiyorsanız cihaza SD cart takınız. Cihazın arkadaki adaptör fişini çıkarıp
            Tekrar taktığında cihaz direk imaj la başlayacaktır.
            Sevgiler....
            merhabalar dediğiniz yöntemle olmamıştı. daha öneki adaptör çekme denemelerimde açılışta bana ekranda yaklaşık 25 sn kalan sd karttan boot etmek için power key tuşuna basın diye bir yönerge çıkıyor. yani sadece adaptörle elektrik kesme ve açılışta kendinden boot etme diye birşey olmuyor.
            kaldıki her elektrik kesintisinde bu böylemi olacak diyede düşünüyorum.
            bu eğer böle uygulancaksa sanırım cansıkıcı.
            keşke açılışta kumanda ile seçerek başlatabilen bir sistem olsa idi.

Yorum yap

merhabalar dediğiniz yöntemle olmamıştı. daha öneki adaptör çekme denemelerimde açılışta bana ekranda yaklaşık 25 sn kalan sd karttan boot etmek için power key tuşuna basın diye bir yönerge çıkıyor. yani sadece adaptörle elektrik kesme ve açılışta kendinden boot etme diye birşey olmuyor.
              kesinlikle açılışta kumanda ile yapacaksın elektrik kesme işi bana göre sakat
              birsefer yaptığın zaman her açılışta MSD kartan başlar kişiler kendine göre yöntem belirlemiş ama en doğrusu kumanda ile

saygılar

Yorum yap

Evet açılışta kumanda ile boot seçilebilir.
                Doğrusu kumandadan açılış yapmak
                Sevgiler....

Yorum yap

o durum zorda kalınırsa veya cihaz kilitlenirse yapılacak bir işlem yerine göre bizlerde yapıyoruz

saygılar

Yorum yap

Hayırlı uğurlu olsun öncelikle.

Yalnız WP1'de kumandalı seçimi halâ sorunlu, onun içindir ki mecburen fiş çıkar tak yapıyoruz.

Sevgiler...

Yorum yap

Ben WP1 de direk kumanda dan başlatıyorum @mercury77 arkadaşınki her halde WP2 diye biliyorum

saygılar

Yorum yap

Baba ben boot seçimini anladım, yanlışım varsa affola.

Sevgiler...

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Baba ben boot seçimini anladım, yanlışım varsa affola.

Sevgiler...
                          yokcanım yanlış olan bir şey yok arkadaş ilk mesajında WETEK PLAY2 aldım diye yazmış
                          ama niye adaptörü söküp takacak onu anlamadım imajı MSD karta yüklediğinde açılışta
                          zaten kartan başlıyor yada arkadaş wetekplay aldı
                          onu WP2 diye söyledi tam olarak cihazı nedir onu yazması lazımki boot ederken
                          elektriği açıp veya kapatmayı ona göre yazalım ben WP2 diye bildiğimden onu WP2 bölümüne
                          yönlendirdim ha WP1 ise oraya yönlendirelim WP1 1.1.8. yazılımındada ben imajları kumandadan
                          çalıştırıyorum gayette güzel çalışıyor şu anda OPENSPA en son yazılımından bakıyorum
                          arkadaşın cihazını onu çözemedim yoksa hiç bir yanlış yok @ozkaradag hocam sevgiler

saygılar

Yorum yap

Canım abim benim.

Sevgilerimle...

Yorum yap

dediğiniz yöntemle denememe rağmen sd karttan boot olmuyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X