Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Linux Tabanlı Uydu Alıcıları > Vu+ > Tools - Skins - Plugins - Addons -Picons- Emulators - Settings - Other Files

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Eski 26-12-2014, 01:55   #1
memorist
Section Moderator

memorist kullanıcısının avatarı

Üye No: 77
Giriş: 01-11-2005

Uydu Alıcısı: Vu+DuO² HD

Kart Paylaşımı: CCcam Oscam wicardd
Arrow Vu + Ftp ile bağlanma ( İpk dosya Plugins ) yükleme anlatımı.

Vuplus model cihaz aldım pligins yüklemek istiyorum nasıl yapabilirim bunun bir kaç yolu var anlatayım aslında bu konular forumda mevcut amacımız konuları gün yüzüne çıkarıp yenilemektir belki bir çoğumuz ne gerek var artık bunları aşalım '' ama aşamayan çok arkadaşımız var amaç onlara yol göstermektir yeni kullanıcılar için iyi bir bilgi deneyimi gelişecektir .

1-ilk önce kullandığımız imajın kendi eklenti indir seçeneğine girip eklenti panelini görmemiz gerekir Menü+eklentiler+ ok yeşil tuş eklenti indir.

Peki aradığım pligin eklenti listesinden yok yada eski sürüm var ne yapacağım ? yada -linuxsat-support-addons -Devil -Tspanel gibi paneller üzerin,dende pliginleri kurabilirsiniz ben yinede yok sayıp manüel kurma işini anlatacağım.

http://www.tvimages.com/upload/ Deposunda istediğin merak ettiğiniz pliginler var ve güncel olarak yükleniyor temin edebilirsiniz

tvimagesden indirip ipk dosyasını nasıl yükleyebilirim sorusunu düşenebilirsiniz..

İlk önce cihazımızın İP Numarasına bakıyoruz Menü -kurulum- sistem -ağ -aygıt kurulumu -ağ adaptör ayarları ok yapınız cihazın ip adresini görebilirsiniz.

VE FTP programı gerekecek size ben FlashFXP kullanıyorum farklı ftp editörleri var Buradan alabilirsiniz

Ftp editörü açıyoruz ve connect sekmesine seçiyoruz ve

server or url ipnumarasını

user name root

password seçeneğinede eğer kullandığınız imajda yada backup,a şifre atanmış ise o şifre yazılmalıdır ve connect deyip bağlantımızı kuruyoruz

Bağlantı kurdukdan sonra ipk dosyasını temp klasörü içerisine atıyoruz ve sonra kurma işlemini gerçekleştireceğiz kurma işi için bazı BlackHole yada VTI imajlarda ipk manüel kurma panelleri bulunmakda. eğer farklı imaj kullanıyorsanız temp klasörü altına attığımız ipk dosyayı kurabilmek için Alternatif olarak Menü + eklentiler+Media scanner eklentisini kullanabilirsiniz

Ve istediğimiz eklenti pligini yükldedikden sonra restart gui yaptıkdan sonra eklenti listemizde gözükecektir.

İstediğim pligin eklenti listesinde gözükmedi Örnek mediaportal yükledim >> No module named HTMLParser hatası verdi ? ne yapabilirim .

FlashFXP Edtör programınızı tekrar açınız yukarıdada belirtmiştim ipnumarsını tekrar girip kurulupda çalışmayan eklentiyi silmeniz gerekecek izleyeceğiniz yol

usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/ altında bulunan mediaportal üzerinde sağ tuş delete deyip siliniz ve tekrar sağlıklı kurmanız gerekecek bunun için telnet,den kurma işini gerçekleştireceğiz tvimages/upload depo,sundan ( enigma2-plugin-extensions-mediaportal_6.3.1_all.ipk ) dosyasını indirip flashxp editör sayesinde temp klasörü içerisine atınız. ve TELNET ile cihazımıza bağlantımızı gerçekleştireceğiz Önemli. .... PC mizin başlat çalıştır komutuna cihazımızın İP no yazılmalı şu şekilde telnet 192.168.**** bağlantı kurulacaktır

Örnek Vudo login gözükecektir karşıtına root yazıp bağlantımız gerçekleşecektir

Bağlantı kuruldukdan sonra tekrar yazacağımız komut ( opkg install --force-depends /tmp/*.ipk ) olmalıdır..

Kolay gelsin...

Düzenleyen : memorist - Tarih : " 26-12-2014 " - Saat : 20:21
memorist is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
The Following 4 Users Say Thank You to memorist For This Useful Post:
arzum_34 (03-12-2015), denizci56 (19-03-2016), kutay99tr (06-12-2015), sadem (05-03-2016)
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı