• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

MACHİNA 3-D MAKSIMUM VERİM ALMAK İSTEYENLER İÇİN TAVSiYELER:

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• MACHİNA 3-D MAKSIMUM VERİM ALMAK İSTEYENLER İÇİN TAVSiYELER:

CİHAZINIZDAN MAKSIMUM VERİM ALMAK İSTEYENLER İÇİN TAVSİYELER:

1:Cihazınızda SIFIRLAMAYA karşı muhakkak suretle USB ye YEDEK alınız.( Böylece cihazınızdaki kanal listeniz ve kullanıcı ayarlarınız her daim yedek olarak elinizin altında olur.)

2:Cihazınızın elektrik bağlantısını kesinlikle kapatmayınız.(Cihazımız yarı LİNUX olduğu için devamlı olarak sistemle bilgi ve data alışverişi yapar.Güç kaynağının kesilmesi durumunda sistem dataları yeni görüp VİDEO DECODLAMA hatası verebilir.Zaten gelen şikayetler sorulduğunda böyle yapıldığı anlaşılmaktadır.)

3:Her yazılım attıktan sonra FABRİKA AYARLARI menüsündeki 1.nolu seçenek ile reset atınız.(Bu şekilde cihaz yeni gelen özellikler ile daha kolay çalışma imkanı bulmaktadır.Bu işlem sonrasında kullanıcı ayarlarınızı kendinize uygun hale tekrar getiriniz.)

4:Cihazınıza haftada en az iki kez TÜRKSAT EXPRES MENÜ den tarama yaptırınız.(Yalnız bunu yaparken KURULUM menüsündeki UYDU KANAL TARAMA bölümündeki TARAMA TİPİ uygulamasındaki CH AD GÜNCELLE kısmının AÇIK olmasına DİKKAT ediniz.)

5:Cihazınızı haftada en az 2 kez arka anahtardan kapatıp açarak yeniden başlatınız.(Bu uygulama cihazınıza ilaç gibi gelecektir unutulmamalıdırki özellikle akıllı cihazlarda bu uygulama stabil çalışma açısından çok faydalı olmaktadır.)

6:Cihazdaki saat konumunu ülkemizdeki saat uygulamalarına göre mümkün olduğunca uygun ayarlamaya bakalım.(Yaz saati olsun gerek kış saati olsun.)

7:Cihazımıza sonradan her hangi bir DNS kesinlikle girmeyelim, internet ayarlarındaki DHCP devamlı AÇIK konumda olsun.(Böylece cihazımızdaki uygulamalardaki VOD , TAVŞAN vede YOUTUBE da IP çakışmasının önüne geçerek ilgili bölümlerin STABİL çalışmasına yardımcı oluruz.)

8:Cihazımızda mümkün mertebe KENDİ KANAL LİSTELERİMİZİ kullanmaya gayret edelim.( Böylece cihazda oluşabilecek DATA çakışmalarının önüne geçebiliriz.)

9.Altı ayda birkez cihazı KOMPLE RESET yaparak SIFIRDAN kanal listemizi yeniden oluşturalım.( Bu durumda cihaz adeta SIFIRDAN alınmış gibi olacaktır.)

10:Ülkemizin içinde bulunduğu hassas dönem itibarı ile zaman zaman özellikle internette bölücü unsurlar tarafından yayınlanan bazı sakıncalı videolara HÜKÜMET tarafından erişim yasakları uygulanmak suretiye İNTERNETE SANSÜR uygulanmaktadır.(DNS ler engellenmek suretiyle bu durum yapıldığı için cihaz uygulamaları zaman zaman bazen sıkıntılara neden olmaktadır.)

11:Cihazımızda aynı anda FREE SERVER ve ÖZEL SERVER kullanıyor isek FREE-SERVERİ kesinlikle KAPATALIM.( Böylece ortaya çıkabilecek ÇAKIŞMA ile cihazdaki AĞIRLAŞMA nın önüne geçebilirsiniz.)

ÖNEMLİ NOT:Yazdıklarım TAVSİYE niteliğinde olup uygulayıp uygulamamak tamamen sizlere kalmıştır.Her şey MACHİNA için daima daha ileriye...
    kay:
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Bilgi için teşekkürler.

Yorum yap

Bilgilendirmeleriniz için sonsuz teşekkürler...

Yorum yap

cantar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Bilgi için teşekkürler.
        hedef2010 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Bilgilendirmeleriniz için sonsuz teşekkürler...
        Rica ederim arkadaşlar bilgi paylaştıkça güzeldir.
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Bilgi ve ilgi için teşekkürler üstad bilgi paylaştıkça güzeldir next machina3D de sizler varoldukça daha da güzeldir kolay gelsin

Yorum yap

tavsiye ve bilgileriniz için çok çok teşekkürler,iyi çalışmalar.

Yorum yap

hkngns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Bilgi ve ilgi için teşekkürler üstad bilgi paylaştıkça güzeldir next machina3D de sizler varoldukça daha da güzeldir kolay gelsin
              berduş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              tavsiye ve bilgileriniz için çok çok teşekkürler,iyi çalışmalar.

Rica ederim her şey için ben teşekkür ederim.
              MACHİNA - 3-D

Yorum yap

1:Cihazınızda SIFIRLAMAYA karşı muhakkak suretle USB ye YEDEK alınız.( Böylece cihazınızdaki kanal listeniz ve kullanıcı ayarlarınız her daim yedek olarak elinizin altında olur.)
                Yedeği nasıl alıyoruz?

Yorum yap

gezgin2006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Yedeği nasıl alıyoruz?
                  1.USB belleğimizi cihazımıza takıyoruz ( Bellek bulundu yazısı çıkacaktır.)
                  2.Sonra kumandanın USB tuşuna basıyoruz.
                  3.Karşımıza gelen pencereden YAZILIMLAR yazan yere gelip kumandanın MAVİ tuşuna basıyoruz.
                  4.Backup ndb yazan bir dosya göründümü artık yedek almış oluyorsunuz demektir.
                  MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Digitalci bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum.

Yorum yap

gezgin2006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Digitalci bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum.
                      Rica ederim teşekkürler benden.
                      MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Dijitalci üstadım
                        cihazın 7 saat kapalı standby konumda iken sabah baktığımda sıcak olması normalmidir?
                        :tr::tr::tr:

Yorum yap

skol72 Nickli Üyeden Alıntı
                          Dijitalci üstadım
                          cihazın 7 saat kapalı standby konumda iken sabah baktığımda sıcak olması normalmidir?
                          Merhabalar sevgili arkadaşım bakınız bu cihazı piyasaya çıkar çıkmaz aldım,o zamandan bu zamana kadar kullanıyorum.Elektronik bilgim olduğu için içini açıp baktım,hani derlerya TANK gibi işte durum budur yani.BESLEME devresi cihazın gereksinim duyduğu enerjiyi gözü kapalı sağlamaktadır.Cihazınızın ısınmasına ise hiç kafanızı takmayınız yaz döneminde bu tür ısınmalar oldukça normaldir.Bende gün gelir en az 12 saat tv açık kalır yani o derece çok kullanırım konu başlığında yazmış olduğum şekilde kullanırım cihazımı.Ayaklarımı uzatırım keyfime bakarım sizde öyle yapın cihazın tadını çıkarın.Ufak tefek ayrıntılara kafanızı takmayın.... kay:
                          MACHİNA - 3-D

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı
                            Merhabalar sevgili arkadaşım bakınız bu cihazı piyasaya çıkar çıkmaz aldım,o zamandan bu zamana kadar kullanıyorum.Elektronik bilgim olduğu için içini açıp baktım,hani derlerya TANK gibi işte durum budur yani.BESLEME devresi cihazın gereksinim duyduğu enerjiyi gözü kapalı sağlamaktadır.Cihazınızın ısınmasına ise hiç kafanızı takmayınız yaz döneminde bu tür ısınmalar oldukça normaldir.Bende gün gelir en az 12 saat tv açık kalır yani o derece çok kullanırım konu başlığında yazmış olduğum şekilde kullanırım cihazımı.Ayaklarımı uzatırım keyfime bakarım sizde öyle yapın cihazın tadını çıkarın.Ufak tefek ayrıntılara kafanızı takmayın.... kay:
                            saygı değer hocam verdiğiniz ve vereceğiniz tüm bilgiler için varolun sağolun
                            eğer şu konuyada bir açıklık getirirseniz minnettar kalırım hocam machina 3d nin ön panelindeki displaydeki kanal gösterge vs.mavi renk gittikçe soluklaşıyor sizce buna sebep nedir bilmiyorum şüphesizki bu konu üreticiyi ilgilendirir fakat yorumunuzu bekliyorum şimdiden saygılar ve hayırlı bayramlar.

Yorum yap

zafer3801 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              saygı değer hocam verdiğiniz ve vereceğiniz tüm bilgiler için varolun sağolun
                              eğer şu konuyada bir açıklık getirirseniz minnettar kalırım hocam machina 3d nin ön panelindeki displaydeki kanal gösterge vs.mavi renk gittikçe soluklaşıyor sizce buna sebep nedir bilmiyorum şüphesizki bu konu üreticiyi ilgilendirir fakat yorumunuzu bekliyorum şimdiden saygılar ve hayırlı bayramlar.
                              Öncelikle sevgiler saygılar Sn.Büyüğüm sormuş olduğunuz konuyu gayet iyi anlıyorum ve biliyorum.Bu cihazın en can sıkıcı yeri işte bu bahsi geçen yerdir,ilerleyen zaman diliminde ne yazikki yazılar görünmez oluyor.Fakat bu durumuda kafamıza takmaya gerek yoktur, bu cihazın arkasında DOKTOR var. en kötü ihtimal bir kargo ücreti karşılığında bu konuda gereken ne ise yapılır MERKEZ ANA SERVİSTE içiniz rahat olsun.Bu arada sizede hayırlı bayramlar dilerim.
                              MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X