• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Tasarım ...?

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

sanırım ben gelene kadar halledilmiş olay.. bu tip durumlarla zamanla artarak karşılaşacağız muhtemelen alışmak gerek.. @tasoo sinirlenme no panic

Yorum yap

Öncelikle herkese iyi akşamlar.
      Belki bazı arkadaşlarımız farkındadır sırf bu durumlar nedeniyle diğer forumlarda (Burası Hariç) yazmayı bıraktım, paylaşım yapmıyorum. Çünkü karşılıklı saygı olmayan bir yerde durmanın, paylaşım yapmanın manası yok.

Ben, 1993 yılından bu yana uydu işlerinin içerisindeyim. 2004 yılından itibaren aktif olmak üzere.
      mach1'i uzun yıllardır tanırım ta Fun6in1 dosyalarının ilk çıkmaya başladığı yıllardan beri
      Bazı arkadaşlar hatırlayabilir ilk zamanlar mach1.ws isimli sitemiz vardı. Bazı kendini bilmezler tarafından hacklendi ve sayın Organik ile tekrar bu forum kuruldu ve kurulduğu ilk günden bu yana bu forumda üyeyim. Üye olmaktan da gurur duyuyorum çünkü arkamızda bir dünya devi mach1 var. Organik'e de sonsuz güvenim var. vBulletin konusunda kimse eline su dökemez.

Gelelim asıl meselemize; yukarıdaki arkadaşımız (Konu linkini ilk mesajımda vermiştim.) bir sorunu nedeniyle konu açmış ve herkes fikrini belirtmeye başlamış. Bende arkadaşın belirttiği sorunun yazılımla ilgili olmadığını, eğer böyle olsaydı kendisi gibi onlarca kişinin de aynı sorundan bahsetmesi gerektiğini nazik bir dille anlatmaya çalıştım. Ama arkadaşımız bırakın anlamayı >>Burada<< bana ders vermeye kalkıyor ve benimde öğrenmem gereken bazı konuların olduğunu hatırlatıyor. Böyle bir şeye ben asla izin vermem. Bir hatam veya yanıltıcı olarak verdiğim bilgi varsa o mesajımı anında kaldırırım. Bana uyan davranış şekli budur.

Hemen bu mesajın altında başka birisi kendisinde sorun olmadığını ve güncel yazılımı kullanmasını önermiş.

Neyse bir kaç gün sonra arkadaşımız sorununun düzelmediğini yazmış ve G-Force'da kendisine başka tavsiye de bulunmuş ve aynı şekilde kendisi de azar işitmiş ve bana gönderme yapmayı da ihmal etmemiş.

Ben konunun üzerinde fazla durmadım ve ne gibi bir ders almam gerektiğini kendisine sordum ama buna da cevap gelmemiş.
      Neyse, olay bundan sonra kopmuş ve artık üye arkadaşımız haddini ve saygısını bir kenara bırakarak, sağa-sola saldırmaya başlamış. Yanına bir kaç da destek bulmuş tabiki.

#22. mesajda durum tamamen değişmiş ve artık arkadaşımız uslubunu da bozmayı tercih etmiş. Bunun üzerine bende gerekli tavsiyede bulundum ve konuyu kapattım.

Bu forumda üye olan hiçbir kimse Forum Kuralları'nın üzerinde değildir. Kimseye hiçbir firmayı aşağılayıcı, küçük düşürücü, karalayıcı mesajlar yazmasına izin vermedik, vermeyiz de. Madem ki burası bilgi paylaşım forumu herkesin birbirine saygısı olması gerekir. Saygısı olmayanları da temizlemek görevimiz.
      Sorunu olanlar eğer burada bir çare bulamazsa yetkili servislere, eğer oralarda da bir çare bulamazlarsa fabrikaya kadar gitmekte özgürlerdir.

Aslında yazacak o kadar çok şey var ama şuan yazmak inanın içimden gelmiyor arkadaşlar.
      Ben yinede bu tür insanlara aramızda yer vermeyeceğim arkadaşlar.

Herkese teşekkürler.

Yorum yap

cımsky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Aslında konuyu biraz açarsak konun özüne inmek gerekir ;tabiki bu forum paylaşım forumu bizlerde emanetçiyiz.
        soruyorum herkeze nedir bu ban olayları bu forumda anlayamıyorum birçok forumda yöneticiyim (yabancı forumlarda) üyesine sadece eleştiri yaptı diye banlamıyor ve sahip çıkıyor
        peki biz bu forumda neden eleştiri yapan üyemize sahip çıkmıyoruz konu kapatılıyor ve hemen banlanıyor niye.. bunu anlamıyorum konuşulacak bişey varsa buyrun burda tartışalım artık bu ban olaylarına çözüm bulalım üyelerimize sahip çıkalım dikkatimi çekiyor nerdeyse günlerdir forum ön sayfasının değişmediği bile oluyor kimsenın yazmadığına şahit oluyorum bizler paylışımımızı kendimizemi yapıyoruz işi olan girip çıkıyor artık foruma çözüm arıyoruz forum nasıl yenilik yapabiliriz diye günlerdir bölüm açsak canlılık olurmu forumda diye yabancı forumlarda bir çok üyemize pm atıyoruz yöneticilik yaptığım forumlarda paylaşım yaptığı için bir teşşekkür zormu geliyor bizlere özelinden paylaşım yaptığı için her yöneticin elinde sihirli değneyi var bunu ban şeklinde değilde bunu insana yatırım şeklinde üyemize sahip çıkmak için kulanalım ozaman üyemizde bize sahip çıkmaya başlayacaktır saygı ve sevgilerimle.
        Ne yani cımsky elalem gelsin anamıza avradımıza küfür etsin, bizde iyi yaptın çocuğum diye sırtını mı sıvazlayalım.
        Benim lugatımda yok böyle bir şey. Herkes hakettiğini yaşar unutma bunu cım.

Yorum yap

Ya taso sen baya sinirlenmişsin gevşe biraz bu konuda senin verdiğin linki okudum orda küfür görmedim bir next kullanıcısı yardım amaçlı bir topik açmış ve konuyla ilgili bilgi almak istemiş bence büyütülecek birşey yok ayrıca kunum itibariyle sen burda adminsin ve senin daha olgunca cevap vermen en doğrusudur fazlaca muhatap olmadan gerekeni yapman lazım ha şu da var eğer kişisel bir durum varsa burası yeri değildir ama konu NEXT Olursa iş değişir elimizden geleni yapacağız örneğin eski next 2001 DA cihazın flaşh ını bozmuş adam bana fatura çıkarmaya çalışıyordu fazla büyümeden direk kemal beyden özelime dump istedim ve dosyayı verdim işini hallettirdim.
          diğeceyim şu ki konunda haklısın ama cihazınla oynama dakkada bir yazılım atma gibi şeyler olmaz tabi adam ister yazılım atar ister oynar bu onu bağlar elbette cihaz alıpta next ti satın almış gibi tavırları oluyor kullanıcıların onuda hoş görücez zaten sevgili
          @DOKTOR ve @NEBU gerekeni yazıyorlar bizler yönlendirelim unutmayalımki bizler birer next kullanıcı ve emekçileriyiz sevgilerimle......
          VU+DUO GİGABLUE 800 UE PLUS GİBERTİNİ 135 CM MOTORLU
          125 OFFSET MOTORİZE LG SMART TV FULL PROGRAMLI İPTV Lİ TV

AZBOX PREMUM HD 42,19,23,5,07,01,UYDULAR
          GigaBlue quad Xtreand et 9000

Yorum yap

ereNcan™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Ya taso sen baya sinirlenmişsin gevşe biraz bu konuda senin verdiğin linki okudum orda küfür görmedim bir next kullanıcısı yardım amaçlı bir topik açmış ve konuyla ilgili bilgi almak istemiş bence büyütülecek birşey yok ayrıca kunum itibariyle sen burda adminsin ve senin daha olgunca cevap vermen en doğrusudur fazlaca muhatap olmadan gerekeni yapman lazım ha şu da var eğer kişisel bir durum varsa burası yeri değildir ama konu NEXT Olursa iş değişir elimizden geleni yapacağız örneğin eski next 2001 DA cihazın flaşh ını bozmuş adam bana fatura çıkarmaya çalışıyordu fazla büyümeden direk kemal beyden özelime dump istedim ve dosyayı verdim işini hallettirdim.
            diğeceyim şu ki konunda haklısın ama cihazınla oynama dakkada bir yazılım atma gibi şeyler olmaz tabi adam ister yazılım atar ister oynar bu onu bağlar elbette cihaz alıpta next ti satın almış gibi tavırları oluyor kullanıcıların onuda hoş görücez zaten sevgili
            @DOKTOR ve @NEBU gerekeni yazıyorlar bizler yönlendirelim unutmayalımki bizler birer next kullanıcı ve emekçileriyiz sevgilerimle......
            evet usta belki bir küfür yok ama asagıdaki mesajlarını iyice okursan nasıl bir kompleks içinde olduğunu ve iğneleyici ve dokundurucu bir üslupla Tasarım'ı nasıl provoke ettiğini görmüş olursunuz(son açtığı saygı sınırlarını aşan konuda ilk mesajda mevcut )..
            zaten dediğiniz gibi fazlaca muhatapta olmadı baktıki söylenenlerden ders çıkaracağına ufacık uydu bilgisiyle koskoca adama akıl vermeye çalışıyor sonucundada ne yapmış konuyu kapatmış ve fabrikaya servise götür demiş ne var bunda ???
            cihazı satın almakla bu sayede nexti de satın aldığını sanmışta olabilir bu beni şahsen ilgilendirmez ben firmanın avukatı değilim ancak bu foruma üye olduğumdan beri bildiğim bir sey var firmaları karalamaya hiç bir zaman müsamaa göstermedik üyelerin bu forumu ağlama duvarı olarak kullanmasına izin vermedik her seferinde firmaya yönlendirdik varsa bi şikayetiniz diye....
            Bence doğru olanda bu benim hazmedemediğim nokta bu bay çokbilmişin aşırı bir narsist tavırlarda bulunup yöneticileri aşağılama kompleksine girmesidir(her ne kadar ucundan dokunduruyor olsada bu açıkça belli oluyor)

Şu en alttaki son alıntı yaptığım mesajına bir bakın,,,,,
            ''Sanırım bu sitede bu soruna çözüm üretebilecek veya bu sorunun giderilemeyeceğini söyleyebilecek bir üstad ! yok...''

işte dokundurmadan kastım bu ve bunun gibi örneklerdir adam koskoca forumda problemine çözüm üretecek birinin varlığına inanmıyor(inanmıyorsa burada işi ne onuda anlamış değilim)
            vede üstad kelimesinin sonuna (!) işareti koymasıylada ne kadar seviyesiz olduğunu ve şüphe içinde olduğunu belli ediyor..

Daha dünün zibidileri bu forumda herkesten çok emeği olan bu saygıdeğer abimizi parmağında oynatmasına izin vermem bırakın bir manager olmayı normal bir üye dahi olsam banlanacağımı bilsem yine ağzının payını verirdim!

Bu konuyu uzatmamızın nedeni sırf bu üye için değil bunun gibilerin onlarcası bu siteden geldi geçti maksadım bundan sonrada yaşanabilecek bu tür muhtemel nahoş olaylarda takınacağımız tavrın belirlenmiş olmasını sağlamaktır...
            insan gibi adam gibi mesajını yazanlara zaten bir lafımız oldumu şimdiye kadar hepsi bizim arkadaşımız ...
            Ama bu foruma ,yöneticiye, üyelere saygısı olmayanada saygıyı seviyeyi öğretecek değiliz ...
            Ha bazı arkadaşlarımız böyle seviyesizlik saygısızlık yapanlara herseye rağmen müsamaha gösterilebilir alttan alınabilir kaybetmesi kolay kazanılmaya çalışılmalı diyebilir kendileri bu şekilde uygulayabilir,saygı duyarım..
            Ama gurur kıran rencide eden abuk sabuk üyelerede ne tür bir insiyatifin kullanılacağının kararınada olayda muhatap olan arkadaşlarımız karar versin ve saygı duyulsun..
            buradaki tüm yönetici arkadaşlarımız aklı başında oldukça tecrübeli ve ne yapacağını iyi bilen insanlardan oluşuyor yanlış yapan şimdiye kadar görmedim bu konuda..

Yoksa bir yaptırım uygulanıp uygulanmayacağına bile karar yetkisi kişisel olarak bir yöneticinin insiyatifinde yoksa bu arkadaşın konusu gibi bu bölüme taşıyıp adliyedeki yargıçlar gibi yönetici oylaması yapmaktan (ret-evet gibi) öteye geçemeyiz gibime geliyo
            hepinize sevgiler

izmir_asuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Tasarım hocam bahsettiğiniz şekilde her zamanki gibi en son yazılımı yüklemeden önce ve yükledikten sonra fabrika ayarı yaptım yine kanal geçişleri siyah. Bir problemin olması için herkesin bundan bahsetmesi gerekmiyor ayrıca. Sanırım sizinde öğrenmeniz gereken özellikleri var cihazın. Bende ayrıca Next 2000 Süper Cic cihazda var onda böyle bir sorun yok HD cihazın bu menüleri çalışmıyor. Sanırım uzman arkadaşlar bu konuya bir çözüm bulurlar...!

Teşekkür ederim inşallah Tasarım beyefendi de okur bu mesajınızı ve gereken dersi alır...! kimsede bu sorun olmadığını söylüyor ve fabrika ayarlarına dönmeyi tavsiye ediyor...!

izmir_asuman Nickli Üyeden Alıntı
            Hatırlatmanız için teşekkür ederim. KOnuyu dikkatle okumadığınız belli zaten. Problemi defalarca belirttim kanal geçişlerinde siyah ekran mevcut bir türlü düzelmiyor. Menülerdeki solarak donarak vs. özellikler kayboldu cihazda. Tasarım konusuna gelince kendisi kimsede bu sorunun olmadığını bahsetti daha önceki cevaplarda oysa bir çok kişide bu sorunun mevcut olduğu anlaşılmıştır onu kastettim. Ayrıca kimin kime ne konularda ders verebileceği hiç belli olmaz bilgilerinize...!
            Sanırım bu sitede bu soruna çözüm üretebilecek veya bu sorunun giderilemeyeceğini söyleyebilecek bir üstad ! yok...

Yorum yap

Konu fazlasıyla irdelendi sanırım burda kesmek yeridir ne dersiniz ....
              VU+DUO GİGABLUE 800 UE PLUS GİBERTİNİ 135 CM MOTORLU
              125 OFFSET MOTORİZE LG SMART TV FULL PROGRAMLI İPTV Lİ TV

AZBOX PREMUM HD 42,19,23,5,07,01,UYDULAR
              GigaBlue quad Xtreand et 9000

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X