• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Digitürk cihazı ile merkezi uydu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Digitürk cihazı ile merkezi uydu

Ustalara bir sorum olacak. Ben 9.90 YTLlik kampanya ile Digiturk uyesi oldum. Acaba bana verilen DT DTR 9002-A cihazı ile apartmanda bulunan merkezi uydu kablosunu(Türksat+Hotbird) da bu cihaza bağlıyıp izleme şansım yok mu? Teknik servis merkezi uydudan gelen yayını buna bağlayamazsın dedi ama cihazda Free-to-Air özelliği olduğu yazıyor. Teknik servistekiler bana bilgisiz gibi geldi. Acaba gerçekten merkezi uydu yayını ile izleme şansım sizce nedir? 24 ay sonra eğer Digitürk aidatı ödemezsem merkezi uydu yayını ile bu cihazı kullanamayacak mıyım? Teşekkürler.

merkezi uydu ve digi bir arada

dostum ben de diginin bonus karta ozel eko spor paketine uye oldum.bemde next ye 200cis super reciver var.apartmanda da mekezi canaklar vaR.servise sordum kartı nexte taksam hem digiturku hem de hotbird ve turksat kanallarını izlesem dedim olmaz falan dediler ama ben yaptım gayet de guzel oldu.
    1.sen once digiturkun sana vermis oldugu reciver'a apartmanındaki merkezi anten kablosunu bagla.kartsız olarak kanalları tarat ve hafızaya al.
    2.sonra digiturkun bagladıgı anteni tak reciver'a yine eutelsat w3 uydusunu secerek taratama kartı yıne takma digiturkun kanllarını ve extra eutelsat kanallarını bulacak
    3.bi tane diseqc al.mekrkezi gelen antenin ucuna iki tane kısa anten kablosu seri olarak bagla yani sanki catıdan tek kablo ucu degilde iki kablo ucu geliyomus gibi olacak bunlardan birini lnb1e digerinni lnb2 ye digiturkiçin baglanan antenin kablosunu da lnb 3 e bagla sonra diseqci de reciver a bagla.ayarlardan uydular için diseqc ayarlarını yapmayı unutma.
    4.dostum kartı takınca bnm reciver hem digiturk kanallarını sorunsuz calıstırdı hemde merkezi anten yayınlarını.umarım senınsorunun da cozulmus olur kolay gele

Yorum yap

Cevap için teşekkürler dostum. En yakın zamanda deneyeceğim söylediklerini. Sonucu buradan bildireceğim.

Yorum yap

ugurkamil Nickli Üyeden Alıntı
        dostum ben de diginin bonus karta ozel eko spor paketine uye oldum.bemde next ye 200cis super reciver var.apartmanda da mekezi canaklar vaR.servise sordum kartı nexte taksam hem digiturku hem de hotbird ve turksat kanallarını izlesem dedim olmaz falan dediler ama ben yaptım gayet de guzel oldu.
        1.sen once digiturkun sana vermis oldugu reciver'a apartmanındaki merkezi anten kablosunu bagla.kartsız olarak kanalları tarat ve hafızaya al.
        2.sonra digiturkun bagladıgı anteni tak reciver'a yine eutelsat w3 uydusunu secerek taratama kartı yıne takma digiturkun kanllarını ve extra eutelsat kanallarını bulacak
        3.bi tane diseqc al.mekrkezi gelen antenin ucuna iki tane kısa anten kablosu seri olarak bagla yani sanki catıdan tek kablo ucu degilde iki kablo ucu geliyomus gibi olacak bunlardan birini lnb1e digerinni lnb2 ye digiturkiçin baglanan antenin kablosunu da lnb 3 e bagla sonra diseqci de reciver a bagla.ayarlardan uydular için diseqc ayarlarını yapmayı unutma.
        4.dostum kartı takınca bnm reciver hem digiturk kanallarını sorunsuz calıstırdı hemde merkezi anten yayınlarını.umarım senınsorunun da cozulmus olur kolay gele
        hocam aynı sorun bendede vardı gerek forumlarda gerekse tanıdık uyduculara ve binamıza merkezi sistemi kuran firma yetkilileriyle bu konuyu görüştüm pek saglıklı olmadıgını merkezi santrala zarar verebilecegini söyledilerdi bende denemedim tşk.

Yorum yap

santalden sonra dayzek kulanamasınız,yada kabloyu çıkar tak yaparsınız
          UYDU ELEKTRONİK

Yorum yap

eko67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            santalden sonra dayzek kulanamasınız,yada kabloyu çıkar tak yaparsınız

merhaba arkadaşlar...
            santralden gelen kabloyu 1/2 spliterle ikiye ayırın.1 kabluyu diseqc 1 diğer kabluyuda diseqc 2 ye digitürk ten gelen kabluyuda disqc 3 takarsanız çalışır..
            tabii bu swiçlerin markasına ve kalitesine göre değişir ayrıca bazen santralden dolayı çalışmayabilir. ama normal şartlar da sorunsuz çalışyor bilginize ayrıca dt 9002 a digiturk uyumlu uydu alıcısı ayrıca bir uydu alıcıdır. hotbird ve türksat yayınlarını sorunsuz izleyebilirsiniz.
            saygılar..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X