Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Next & NextStar HD (High Definition) Uydu Alıcıları > Next YE-18500 HD+Plus/Next YE-20000 HD Serileri

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Eski 18-02-2012, 19:00   #1
Karbon
Kıdemli Üye

Üye No: 29761
Giriş: 17-09-2006

Uydu Alıcısı: Vu+ Duo & Next Machina3D&Machina3D Süper & Next MinixHD & Next Pandora & Next YE-2000 SuperPlus vb..

Kart Paylaşımı: CCcam & MGCamd
Varsayılan Next YE-18500+Plus/Next YE-20000 HD USB Wi-Fi Adaptör ile İnternet Bağlantısı Kurma

Next YE-18500+Plus HD / Next YE-20000 HD modelleri 16.12.2011 Tarihli Yazılımdan itibaren Wi-Fi adaptör ile Kablosuz olarak internete bağlanma özelliği eklenmiştir.
Bu model '' RALİNK 5370 '' chipset özelliğine sahip tüm usb wifi aparatlarda çalışabilmektedir.

Linkte bulunan ürün ile bağlantının nasıl sağlanacağını resimli olarak anlatalım
http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=1063

Öncelikle cihazımızda Wi-Fi desteğinin eklenmiş olduğu yazılımın olması gerekmektedir( uydu üzerindeki son yazılımda bu destek mevcuttur.)

Daha sonra Wi-Fi adaptörü cihazımıza takıyoruz.

Menü - Gereçler - Wi-Fi Manager seçeneği aktif hale gelecektir, bu bölüme giriyoruz.

Adaptör yakında bulunan Kablosuz internet sağlayıcılarını aramaya başlayacaktır.bu bölüm ile ilgili sıkıntı yaşarsanız, kırmızı tuşa basarak mevcut listeyi yenileyebilir yada kumandadan ses açma tuşuna basarak bağlantıyı kapatarak ( Disable ) ve daha sonra tekrar açarak ( Enable ) yeniden deneyebilirsiniz.

Mevcut İnternet bağlantısı bulunacak ve cihazında listelenecektir.

Bulunan size ait olan bağlantını üzerine gelerek OK/LİST tuşuna basarak internet bağlantımızın detaylarını görüyoruz.Şifre yazan bölüme gelerek OK/LİST tuşuna basıyoruz.

Ve şifremizi giriyoruz ve kumandadan sarı tuşa basarak OK diyoruz.

Daha sonra çıkan ekranda connect kısmına gelerek OK/LİST tuşuna basarak bağlantı sağlıyoruz.

Cihazımız internete bağlanıyor.

Not : Cihazların Wi-Fi adaptör ile internete bağlanmasında bazı sıkıntılar olabilir,ileri yazılımlarda daha stabil çalışacaktır mümkün olduğunca bağlantı sinyallerinizin yüksek olmasına dikkat ediniz ve de Network üzerinden güncelleme işlemini Wi-Fi adaptör ile bağlantı sağlayarak yapmamaya çalışınız, yazılımın indirme yada flasha yazılma sırasında bağlantı kesilmesi sonucu cihazınızın çökme durumu olabilir,tekrardan RS232 Bağlantısı ile yazılımı tekrardan yüklemek yada yükletmek zorunda kalabilirsiniz..

Kolay gelsin.
________________________________________________________________________________
Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
www.next.com.tr
http://destek.next.com.tr/
Karbon is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-03-2012, 10:13   #2
WİNSTROL
Yeni Üye

Üye No: 119680
Giriş: 21-12-2011

Uydu Alıcısı: next 2000 cıs süper plus

Hocam benim cihazda wifi-manager seçeneği çıkmıyor. ıp al dediğimde cihaz ıp alıyor ve bağlanıyorum. Ama wifi cihazı göremiyorum bağlantı hızını v.s. Neden olabilir acaba?
WİNSTROL is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-03-2012, 10:56   #3
Karbon
Kıdemli Üye

Üye No: 29761
Giriş: 17-09-2006

Uydu Alıcısı: Vu+ Duo & Next Machina3D&Machina3D Süper & Next MinixHD & Next Pandora & Next YE-2000 SuperPlus vb..

Kart Paylaşımı: CCcam & MGCamd

Alıntı:
WİNSTROL tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hocam benim cihazda wifi-manager seçeneği çıkmıyor. ıp al dediğimde cihaz ıp alıyor ve bağlanıyorum. Ama wifi cihazı göremiyorum bağlantı hızını v.s. Neden olabilir acaba?
Wi-Fi manager seçeneği çıkmıyorsa cihazınızda güncel yazılım yüklü değil demektir, güncel yazılım yükleyiniz, Menü - Gereçler kısmında Wi-Fi Manager seçeneği gelir, uyumlu adaptör kullandığınızda bu seçenek aktif olur ve bu seçeneğe giriş yapıp işlem yapabilir hale gelirsiniz.
________________________________________________________________________________
Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
www.next.com.tr
http://destek.next.com.tr/
Karbon is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-2012, 00:02   #4
blacks07
Katılımcı Üye

blacks07 kullanıcısının avatarı

Üye No: 11063
Giriş: 28-03-2006

Uydu Alıcısı: next 2000 hd minix & machine

usbye bakma nasıl oluyor 18500 hd+plus çözemedim saygılar
blacks07 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2012, 10:54   #5
tek-ser
V.I.P

Üye No: 82319
Giriş: 01-07-2008

sunum için teşekkürler
tek-ser is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-2012, 13:36   #6
3mdish
Yeni Üye

Üye No: 122109