• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Antalyaspor 2-3 Galatasaray

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Antalyaspor 2-3 Galatasaray

Ligde oynadığı son 3 maçta sahadan galibiyetle ayrılamayan Galatasaray, Antalyaspor deplasmanında 2-0 öne geçmesine ecel terleri döktüğü maçta 3 puanı 90+6'da Eren Derdiyok'un golüyle buldu.

Spor Toto Süper Lig’in 23. haftasında Antalyaspor ile Galatasaray karşı karşıya geldi. Antalya Arena’da büyük heyecana sahne olan mücadeleyi sarı-kırmızılı takım 3-2’lik skorla kazanmayı başardı.
    Galatasaray galibiyeti 90+6’da Eren Derdiyok’un attığı golle bulurken 43 puana yükseldi ve 3. sırada haftayı tamamladı. Antalyaspor da 35 puanla 6. sırada yer aldı.
    Sarı-kırmızılılarda 31. dakikada teknik direktör Igor Tudor, hakem Ali Palabıyık tarafından tribüne gönderildi. Öte yandan Bruma 84. dakikada kırmızı kart gördü. Portekizli oyuncu haftaya oynanacak Gençlerbirliği maçında yok!

GOL PERDESİNİ BRUMA AÇTI!
    Galatasaray 24. dakikada Bruma ile 1-0 öne geçti. Deplasman golcüsü, Josue ile girdiği ver-kaç sonrasında ceza sahası içerisinde şutunu çekerek topu filelere gönderdi. Dakikalar 36’yı gösterdiğinde Eren Derdiyok’tan harika bir gol geldi! Josue’nin pasıyla topu alan Eren, ceza yayının gerisinden çok sert vurdu. Fornezzi’nin müdahale edemediği top ağlarla buluştu: 0-2.

CHEDJOU’DAN BÜYÜK HATA
    Galatasaray ayağa paslar yaparken Chedjou’dan topu kapan Antalyasporlu Mbilla bir anda kaleciyle karşı karşıya kaldı ve düzgün bir vuruşla farkı bire indiren golü kaydetti: 1-2
    Soyunma odasına giderken bulduğu golle morallenen Antalyaspor, ikinci yarıya Galatasaray’a büyük baskı uygulayarak başladı. Kırmızı-beyazlıların aradığı gol 53. dakikada geldi.
    Sağ kanattan bir anda ceza alanına sokulan Danilo, son çizgiye indi ve pasını içeriye çıkardı. Kale alanı önünde müsait durumda dokunan Deniz, topu boş ağlara yolladı: 2-2
    SON SÖZÜ EREN DERDİYOK SÖYLEDİ
    Dakikalar 90+6”yı gösterdiğinde Galatasaraylıları sevindiren gol geldi! Selçuk’un kullandığı serbest vuruşta Eren Derdiyok ön direkte kafayı vurdu ve topu ağlara yolladı: 3-2.

amkspor.sozcu.com.tr

TÜM KONULARIM ALINTIDIR YALNIZCA TANITIM VE BİLGİ AMAÇLIDIR...
    ----------------------------------

Redline Ts-7500 HD / Next 2000 HD Minix Internet Machina

Igor Tudor tribüne gönderildi

Antalyaspor - Galatasaray maçında sarı-kırmızılıların teknik direktörü Igor Tudor, hakeme aşırı itirazı sebebiyle tribüne gönderildi.

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, Antalyaspor maçının hakemi Ali Palabıyık tarafından tribüne gönderildi.

Josue’nin Serdar Özkan’a yaptığı faulden sonra kenarda sağlık çantasını tekmeleyen Hırvat çalıştırıcı, dördüncü hakemle de diyaloğa girdi. Maçın hakemi Ali Palabıyık bunun üzerine Tudor’u tribüne gönderdi. Genç çalıştırıcı aynı coşkulu görüntüsünü tribünde de gösterdi.

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Muslera yayıncı kuruluşa sordu: Kriter nedir

Fernando Muslera, bu sefer yayıncı kuruluşa soru yöneltti. Bruma ile konuştuğunu ve rakibe dokunmamasına rağmen kart gördüğünü açıklayan Uruguaylı, Carole'un yaralanmasında neden kart gösterilmediğini sordu.

Galatasaray’ın başarılı file bekçisi Fernando Muslera, yayıncı kuruluşa şaşırtıcı bir soru yöneltti. Bruma’nın rakibe dokunmamasına rağmen sarı kart gördüğünü söyleyen Uruguaylı, Carole’un yaralandığı pozisyonda neden kart gösterilmediğini sordu.

Büyüka ise Muslera’ya şöyle cevap verdi:

“İkisini yan yana koyup ikisini de vereceğiz. Muslera açıkçası haklı. Bruma’nın gördüğü sarı kart bizce doğru ama Chico da kart görmeliydi.”

Muslera maç sonu değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı:

Çok ihtiyacımız olan bir 3 puandı . Rize maçında ve Beşiktaş maçında şanssızdık. Antalyaspor süratli ve güçlü bir takım. Son dakikaya kadar mücadele veren ve oyunu bırakmayan bir Galatasaray takımı vardı. Benim stüdyoya bir sorum olacak. Hakemlerin sarı kart konusundaki kriterlerini merak ediyorum. Bruma ile içeride de konuştum. Rakibe dokunmadığını söyledi. Carole’un pozisyonuna bakıyoruz orada kart verilmedi.”

REKORU KIRDI

Galatasaray’ın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera, Antalyaspor maçıyla birlikte Galatasaray tarihinin “En çok forma giyen yabancı futbolcusu” oldu.

Beşiktaş maçıyla birlikte Zoran Simoviç’in 188 maçlık rekorunu egale eden Nando, derbi öncesi efsane kalecinin elinden onur ödülü almıştı. Muslera, Antalya maçıyla birlikte de rekorun tek sahibi olmuş oldu. Nando’yu 188 maçla Zoran Simoviç; 185’er maçla da Cevad Prekazi ve Faryd Mondragon izliyor.

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Galatasaray’da Bruma şoku

Antalyaspor - Galatasaray maçının son bölümünde çift sarıdan oyun dışında kalan Bruma, Gençlerbirliği mücadelesinde forma giyemeyecek.

Galatasaray’da Bruma, Antalyaspor maçının 84. dakikasında çift sarı karttan kırmızı kart gördü. Yıldız oyuncu sarı-kırmızılıların bir sonraki hafta oynayacağı Gençlerbirliği mücadelesinde yer alamayacak.

Antalyaspor filelerine gönderdiği ilk golden sonra rakip takımın tribünlerine koşarak ‘sus’ işareti yapan Portekizli, bu hareketi sonrası sarı kartla cezalandırıldı.

İkinci yarıda ayağını rakibe doğru çok fazla kaldıran Bruma’nın bu hareketini Ali Palabıyık sarı kartla oyurmadı ve genç yıldız kırmızı kart gördü.

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Eren Derdiyok: Kritik maçlarda puan kaybettik

Maçın yıldızı Eren Derdiyok, şampiyonluk için mücadeleye devam ettiklerini ve sonuna kadar maçları kazanmayı düşündüklerini söyledi.

Galatasaray’da 2 golüyle maçın yıldızı olan Eren Derdiyok maç sonunda açıklamalarda bulundu. Şampiyonluk için konuşan 29 yaşındaki futbolcu, kritik maçlarda puan kaybettiklerini ve maç maç düşüneceklerini söyledi.

Derdiyok maç sonunda şu açıklamaları yaptı:

Çok güzel bir mücadele oldu 2 taraf için de .İlk yarıda iyi oynadık. 10 kişiyle maçı almamız moral için çok önemliydi. Açık konuşmamız lazım. Çok ciddi maçlarda puan kaybettik. Galatasaray’ın şampiyonluk dışında oynamaz. Bunun dışında bir şey söylemem yanlış. Bu yolda her maçta kendimizi hazırlayıp maç maç düşüneceğim. Biz maç maç elimizden geleni yapıp nerede bitireceğimize bakacağız”

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Ayhan Akman: Tudor’u göndermek hataydı

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Ayhan Akman, çok önemli bir 3 puan aldıklarını kaydetti. Igor Tudor’un tribüne gönderilmesi ile ilgili olarak ise Akman, "Hakem göndermekle hata yaptı diye düşünüyorum" dedi.

Spor Toto Süper Lig'in 23. hafta kapanış maçında Galatasaray, deplasmanda karşılaştığı Antalyaspor'u uzatma dakikalarında Eren Derdiyok'un ayağından bulduğu golle 3-2 mağlup etti.

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısına Igor Tudor'un tribüne gönderilmesi nedeniyle yardımcı antrenör Ayhan Akman katıldı.

“3 puanla evimize dönüyoruz”

Futbolcularını gösterdikleri performanstan dolayı kutlayan Akman, “Çok zor şartlarda buraya geldik. Son haftalarda kaybettiğimiz puanlarda ortadaydı. O yüzden bu maçın bizler için camiamız için futbolcularımızın kendine özgüvenleri için çok önemliydi. O yüzden çok önemli bir 3 puan aldık. 10 kişi kaldık. Bu da bir reaksiyon olarak oyuncuların maça verdiği önemi ortaya koyuyor. Güzel bir 3 puanla evimize dönüyoruz” diye konuştu.

Maçın ilk yarısında 2-0 öne geçen ve iyi oynamaya çalışan bir Galatasaray olduğunu aktaran Akman, “Yediğimiz hatalı bir gol oldu. Faul verilebilir miydi tartışabiliriz. Bruma'nın pozisyonunda 3-0'ı yakalasak maç farklı olabilirdi. Ama sonuçta 3 puan çok önemliydi” dedi.

“Çantaya dokundu, hakem hatalı”

Tudor'un neden tribüne gönderildiğinin sorulması üzerine Akman, “Basit bir hareketti. Sağlık çantasına ufak bir temasta bulundu. Böyle reaksiyonlar zaman zaman hocalardan gördüğümüz reaksiyonlar. Bence bu pozisyon rahatlıkla uyarıyla geçirilebilirdi. Ama hakemin tercihi böyle oldu. Bu tercihi doğru bulmuyorum. Hakeme karşı agresif bir tutum da değildi. Çok doğal hareketler. Hakem göndermekle hata yaptı diye düşünüyorum” cevabını verdi.

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Ali Palabıyık Galatasaray’a tavizsiz!

Antalyaspor - Galatasaray maçının hakemi Ali Palabıyık'ın Igor Tudor'u ilk itirazında tribüne göndermesi tepki çekti.

Antalyaspor – Galatasaray maçının hakemi Ali Palabıyık, sarı-kırmızılıların teknik direktörü Igor Tudor’u ilk itirazında tribüne gönderdi. Palabıyık’ın bu kararı yine aynı hakemin yönettiği Ziraat Türkiye Kupası son 16 Turu’ndaki Beşiktaş-Fenerbahçe maçını hatırlara getirdi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe’nin savunmacısı Simon Kjaer ile fiziksel temasa varan bir tartışmaya girerken Palabıyık olaya seyirci kalmıştı.

Maçın ardından PFDK, görüntülerin ortaya çıkmasının ardından bu olaya kayıtsız kalmayarak Beşiktaş’ın çalıştırıcısına 1 maç hak mahrumiyeti cezası verdi.

Tudor’u ilk itirazında tribüne gönderen Ali Palabıyık’ın, Beşiktaş – F.Bahçe maçında meydana gelen olayda pasif davranması dikkat çekti.

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Yasin Öztekin: Hoca ‘At gibi koşabiliyorsun’ dedi

Galatasaraylı futbolcu Yasin Öztekin, 3-2'lik Antalyaspor galibiyetini değerlendirdi.

Spor Toto Süper Lig’de Antalyaspor’u 3-2 yenen Galatasaray’da Yasin Öztekin mücadeleyi değerlendirdi.

Yasin yayıncı kuruluşta yaptığı açıklamada maçı ve Tudor’la gelen yeni sistemi yorumladı;

“Futbolda tesadüflere inanırım… Son haftalarda çok puan kaybettik. Bu akşam da Eren’in attığı golle kazandık. Yeni sistemde herkesin daha çok konuşması lazım.

Beşiktaş’a karşı da oynadım bu sistemde… Daha çok koşmam lazım. Benim için zor ama koşabiliyorum. Hoca da ‘At gibi koşabiliyorsun’ dedi. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum.“

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Garry Rodrigues iddialı konuştu

Galatasaray'ın yeni yıldızı Garry Rodrigues, Yunan basınına yaptığı açıklamada, zirvenin gerisinde olmalarına rağmen ligin bitmediğini ve Türkiye’nin en büyük takımında forma giydiğini söyledi

Büyük umutlarla ara transfer döneminde PAOK'tan 3.5 milyon Euro'ya transfer edilen Garry Rodrigues, gelecekten umutlu. Parçalı formayı tercih ederek kariyerinde önemli bir sıçrama yaptığını belirten Cape Verde'li yıldız, Yunan basınına yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray, PAOK'un üstünde bir kulüp. Galatasaray'ın daha büyük bir kulüp olduğunu bildiğim için bu öneriyi geri çeviremezdim. Bu anlaşılır bir şey. İstanbul’da insanlar çok yardımsever. Hiç yabancılık çekmedim. Galatasaray'ın kadrosunda çok iyi oyuncular var. Ayrıca Tudor'un varlığı da önemlidir. Biz birbirimizi iyi tanıyoruz ve bu, iletişim kurmamızda çok yardımcı oluyor. Şu anda zirvenin gerisindeyiz ama lig daha bitmedi. Ben Galatasaray ile kupalar kazanmak istiyorum. Sezon sonuna kadar mücadele edeceğiz. Çünkü Galatasaray, Türkiye'nin en büyük kulübü.”

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X